Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, lakiman napisał:

Dlatego nawiązałem do " Fortu..." 

;-)

ale już teraz cały sezon można obejrzeć w 30 dni za darmo ;D ja z sentymentu obejrzałem 3 odcinki więcej nie dałem rady. 34zł bym w życiu za to nie dał tym bardziej teraz  gdzie c+ jest w cenie taniego wina a amazon prime kosztuje 49zł na rok. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Toma441 napisał:

Przecież o to chodzi, żeby kupować co kto lubi. Nie w tym rzecz. 

Rzecz jest w tym, że gdyby vouchery Viaplay były gdzie popadnie - od chipsów po wino- jak ma to miejsce w C+ to postów, że to "drugi Showmax" (co zresztą było od początku) i śmiechom nie byłoby końca, a w przypadku C+ to mistrzowsko prowadzona strategia marketingowa. 

Spoko. W chipsach czy winie jeszcze ich nie ma, ale w Playu jako bonus przy przedłużeniu za 5zł już owszem (chociaż nie wiem czy nawet nie mniej skoro za tę cenę oferują jeszcze dodatkowe 100GB). 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamil2505 napisał:

w Playu jako bonus przy przedłużeniu za 5zł już owszem (chociaż nie wiem czy nawet nie mniej skoro za tę cenę oferują jeszcze dodatkowe 100GB). 

(5 zl/niech to bedzie 2 zł )  zapłacisz co miesiąc (zobowiązanie) to lepsze jak zakup jednego wina , bo za tydzień będziesz wolał napić się wodki :D

I tak zostałeś subskrybentem Viaplay . Budowanie bazy abonenckiej na Kowalskim forumowiczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth nie zostałem, bo z internetu nie jestem zadowolony. A nie będę przedłużał dla samego Viaplay, gdzie nie ma nic ciekawego dla mnie. Póki co to są stare filmy i seriale, które można zobaczyć gdzie indziej. Bundesliga mnie nie interesuje. Premier League i Formuła 1 z resztą też nie. Jak dla mnie nawet promocja 4x17zł nie opłaca się. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil2505 napisał:

@kingofsouth nie zostałem, bo z internetu nie jestem zadowolony.

Ty nie zostałeś , dobrze , ale pomyśl jak ktos słyszy w Play , ze tylko za 5zl do rachunku (Lewandowski i inne atrakcje ) .

Jest spora szansa , ze kilka tysięcy ludzi wejdzie w ten deal .

"To tylko 5 zl" jak to działa na statystycznego Kowalskiego/Nowaka? :P

To taki pewniak jak w pewnym supermarkecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak. Ale ten abonent za 5zł Viaplay to mniej więcej to samo co abonent C+ za 20zł w promocji dla młodych na rok. 

Na końcu i tak się liczy ARPU na klienta. 

 

Ogólnie każda z platform stramingowych stara się na wszelaki sposób podbić sobie bazę abonencką. 

Stąd też śmieszą mnie te przepychanki, kto jakie promocje daje. Jedna platforma nie lepsza od drugiej. 

 

Ale sprzeczajcie się dalej. 😀

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil2505 napisał:

Więc pytanie ile z tych 250tys. płaci 5zł a ile 34zł. 😀

 

Mysle , ze za tych co maja nawet za 1 zl , to za nich operator płaci. Viaplay nie wchodzi w kablówki za darmo.

Na koncu taki forumowicz odpali internet i przeczyta , ze Viaplay ma 500 tys , i szok niedowierzanie :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne. Przychodzi sobie nowy podmiot do naszego kraju rozpoczyna rozmowy z operatorem typu Play i mówi "wrzucajcie naszą usługę do Waszych pakietów telefonicznych". 

Na co Play mówi "Jasne - dodajemy. Klient zapłaci w sumie 5zł więcej, dorzucimy mu 100GB jeszcze do tego co miał, czyli zapłaci 85zł, a Viaplay oddamy 34zł.".

 

Nie wierzę w to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil2505 napisał:

ch". 

Na co Play mówi "Jasne - dodajemy. Klient zapłaci w sumie 5zł więcej, dorzucimy mu 100GB jeszcze do tego co miał, czyli zapłaci 85zł, a Viaplay oddamy 34zł.".

 

Nie wierzę w to. 

 

Nie koniecznie oddaja 34 zl.  Jak sie dogaduja to zapytaj sie Play/Vectra itd. 

Tyle płaci Kowalski indywidualnie (Viaplay)

Ty zostajesz na rok czasu u operatora masz u niego abonament sa wplywy i wilk syty i Viaplay cale ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kamil2505 napisał:

@Toma441 No widzisz. Wszyscy działają podobnie. Więc pytanie ile z tych 250tys. płaci 5zł a ile 34zł. 😀

Bo tu ARPU i tak na końcu jest najważniejsze. 

To akurat standard działania i Viaplay i Kablówek. Platforma właśnie po to podpisała z nimi umowy, żeby korzystając z ich zasięgu budować własną bazę. Jakoś nie mam problemu, że korzystam za 34 a ktoś za 5. Ja mogę jutro zrezygnować. Kowalski ma za "piątkę", ale przy tym abo na dwa lata. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

Gdyby nie 6 miesięcy gratis Prime Video i 3 m- ce  Eleven 4K nie podpisałbym umowy z Play na 2 lata.

Tak to działa.

Zobaczymy co Play zaproponuje w ramach przedłużenia umowy dla zainteresowanych Viaplay.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aandin napisał:

Nie porównuj transmisji sportowych w których są dynamiczne sceny z filmami.Na serialach i filmach w Viaplay też nie ma nigdy żadnych problemów.

Porównuje serwisy streamingowe i tyle w temacie.

 

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Gdyby Viaplay prezentowało tylko filmy nie byłoby postów z problemami na temat płynności. Kluczem do sytuacji jest hasło "sport w streamingu". Poza tym na Apple tv 4k nie ma problemów z korzystaniem z tej platformy.

Natomiast... określenie "bubel" pada dosyć często w stronę innego serwisu, z literką "C" w nazwie od co najmniej roku i tam się mało kto kwapi do napraw jakości, a w tym wątku, jak zwykle każdy liczy: najpierw opóźnienie - ze stoperem w ręku, czy usterki, przy pomocy kalkulatora 🙂

Nie wiem jak działa sport na C+ przez internet i mnie to tak naprawdę nie obchodzi, bo mam alternatywę czyli oglądanie w innej formie. U ciebie z tego co pamiętam nigdy nie ma i nie było problemów nawet jak takie były😂 Nawet jak niektórzy ci pisali dokładnie, w których minutach konkretnej transmisji one występowały,  to twierdziłeś  że nie oglądałeś dokładnie całości😂 Jak ktoś nie ma pojęcia by świadczyć takie usługi to niech się do tego nie zabiera. I żeby było jasne nie piszę tylko o Viaplay ale jak są takie same kwiatki to też o C+.

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Toma441 napisał:

To akurat standard działania i Viaplay i Kablówek. Platforma właśnie po to podpisała z nimi umowy, żeby korzystając z ich zasięgu budować własną bazę. Jakoś nie mam problemu, że korzystam za 34 a ktoś za 5. Ja mogę jutro zrezygnować. Kowalski ma za "piątkę", ale przy tym abo na dwa lata. 🙂

Ja też nie mam z tym problemu. Pisałem o tym w kontekście bazy abonenckiej i ARPU na klienta.

Jak dla mnie to mogą nawet za darmo te pakiety rozdawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne. Przychodzi sobie nowy podmiot do naszego kraju rozpoczyna rozmowy z operatorem typu Play i mówi "wrzucajcie naszą usługę do Waszych pakietów telefonicznych". 
Na co Play mówi "Jasne - dodajemy. Klient zapłaci w sumie 5zł więcej, dorzucimy mu 100GB jeszcze do tego co miał, czyli zapłaci 85zł, a Viaplay oddamy 34zł.".
 
Nie wierzę w to. 
Na tej zasadzie to działa. Na pewno Viaplay nie dostaje 34 od klienta, tylko trochę mniej.
Płacą za iluś klientów z góry po określonej cenie, a potem oferują wedle własnego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawop napisał:

Tłumaczyłem już tę kwestię. To, że ktoś płaci w Play za Viaplay 5 PLN, nie oznacza, że to jest zarobek ViaplayNa tej zasadzie to działa. Na pewno Viaplay nie dostaje 34 od klienta, tylko trochę mniej.
Płacą za iluś klientów z góry po określonej cenie, a potem oferują wedle własnego uznania.

Tak było chyba swojego czasu z którąś opcją z Polsatu dla C+.Albo od aboneneta konkretna kwota albo płatna konkretna kwota i oferują swoim abonentom za ile im się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu sieci komórkowe dawały telefony za złotówkę (realnie na tyle była faktura, a nie osobne raty jak teraz), ale przecież płaciły za nie znacznie więcej i resztę sobie inkasowały w abonamencie, teraz dorzucają usługi streamingowe.

A jak duże jest parcie na długoterminowe umowy teraz widać po ofercie UPC gdzie za 99 zł jest 750 Mbps netu, telewizja z Eleven, HBO, PSP, Viaplay i dekoder 4K ;).

I najwyraźniej UPC woli np. nie zarabiać na swoim Internecie niż w ogóle nie pozyskać klienta, bo przecież jasne jest, że Eleven, HBO, PSP i Viaplay za darmo tam nie są.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...