Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Toma441 napisał:

Skoro jesteś mądrzejszy, znajdź mi kanał telewizyjny w Polsce gotowy do jednoczesnej, dziennej transmisji 30 meczów + kilku innych dyscyplin sportowych jak Hokej, Koszykówka, czy Kręgle. Żadna TV tego nie zrobi. Streaming tak.

Bo nie ma takiej potrzeby część tych transmisji ma marginalna oglądalność. Czyli jest zbyteczna. Nie ilość a jakość sie liczy.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to różni telewizję od streamingu, że można tam pokazać coś co w telewizji nie znajdzie miejsca, bo liczą się tylko słupki oglądalności. W streamingu ostatecznie ma znaczenie ten jeden kibic, który płacąc subskrybcję obejrzy kręgle czy piłkę nożną kobiet, jednocześnie większe dyscypliny generują wokół siebie większą liczbę odbiorców i tak to się napędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czerstwy napisał:

W przyszłości jak będę abonował Viaplay to nie chcę płacić za szrot i setki transmisji na które nawet nie zajrzę.A te dodatkowe transmisje i szrotowe prawa to będzie uzasadnienie do podwyżek.

Uświadom sobie, że nie jesteś ich jedynym klientem. Gdyby uważali  pomniejsze dyscypliny za "szrot", to nie kupowaliby do nich praw.

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to ma wspólnego z Viaplay?@Toma441 nie jestem jeszcze ich klientem i nie pisz mi że ktoś będzie płacił 34 zeta za kręgle czy mecze zespołów np w pucharach o których większość ich klientów nawet nie słyszało😂Większość płaci za mecze czołowych dróżyn czy za te które są  w czołówkach tabel.

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Toma441 napisał:

A czym jest Viaplay w PL jak nie zmianą w pokazywaniu sportu?

Przypomnę ci że eurosport już od wielu lat tak pokazuje sport.

Viaplay akurat zmienił bardziej na minus taką usługę niż to co jest w eurosporcie.

W porównaniu Viaplay ma słabą jakość techniczną streamingu, praktycznie żadną bibliotekę czyli jeżeli jakiejś transmisji nie obejrzysz w ciągu 48 h to nie obejrzysz jej wcale.

Np. w eurosporcie możesz jeszcze raz obejrzeć prawie całą ostatnią olimpiadę. I nie tylko.

Jedyne co można porównać na plus Viaplay to wartość praw sportowych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mara68 napisał:

Przypomnę ci że eurosport już od wielu lat tak pokazuje sport.

Viaplay akurat zmienił bardziej na minus taką usługę niż to co jest w eurosporcie.

W porównaniu Viaplay ma słabą jakość techniczną streamingu, praktycznie żadną bibliotekę czyli jeżeli jakiejś transmisji nie obejrzysz w ciągu 48 h to nie obejrzysz jej wcale.

Np. w eurosporcie możesz jeszcze raz obejrzeć prawie całą ostatnią olimpiadę. I nie tylko.

Jedyne co można porównać na plus Viaplay to wartość praw sportowych.

Eurosport to jest zupełnie inny pomysł biznesowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Toma441 napisał:

Eurosport to jest zupełnie inny pomysł biznesowy :)

Zgoda. Tylko że gdyby Szwedzi wprowadzili taką jakościowo usługę jaką ma eurosport w player to taki Viaplay można by było brać w ciemno. A tak to jak dla mnie lepiej poczekać z zakupem. Mam nadzieję że do PL takie zmiany jakościowe zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kamil2505 napisał:

W Viaplay i DAZN "nie pogardzisz", a teraz rozumiem, że "gardzisz", bo jest gdzie indziej? Myślałem, że coś się ogląda dla samych rozgrywek, które nas interesują, a nie ze względu na miejsce, gdzie jest emitowane. Sam lubię Ligę Mistrzów - i pomimo że jest realizowana w gorszy sposób niż za czasów C+ to nadal ją oglądam, bo mnie interesuje. 

 

A czy ja coś takiego napisałem, co Ty sugerujesz? Jeśli napiszę, że lubię oglądać Bundesligę w Viaplay to jest to jednoznaczne z tym, że nie lubiłem jej oglądać w Eleven Sports? Jedno nie neguje drugiego. 

 

Krótko: osobiście nie mam nic przeciwko, gdyby Ekstraklasa w przyszłości znalazła się w Viaplay/DAZN. Nie przeszkadza mi również to, że od lat pokazywana jest w C+. Osobiście nie robi mi to większej różnicy (tak jak w przypadku Bundesligi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lakiman napisał:

Cytując pewnego  klasyka: na razie przez brak odpowiedniej jakości na Android TV (chwilowe kilkusekundowe spadki jakości: oglądam live Stuttgart-Union Berlin) mogą sobie serwis wsadzić w cztery litery. 

 

U mnie też zauważyłem kilkusekundowe spadki jakości w trakcie oglądania meczów Bundesligi (wczoraj i dziś). Byłem pewny na 99%, że to wina aplikacji Viaplay itd. (internet mam bardzo szybki). Za namową znajomego zainstalowałem aplikację do monitorowania prędkości internetu i okazało się, że ... bez powodu "wieszałem psy" na Viaplay. Dokładny monitoring sieci wykazał, że bardzo szybki internet nie zawsze idzie w parze z stabilnością łącza internetowego (regularnie pojawiały się gwałtowne spadki w szybkości działania internetu, nawet do 1-2 Mb/s; trwało to max. kilkanaście sekund).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grreg2084 napisał:

 

A czy ja coś takiego napisałem, co Ty sugerujesz? Jeśli napiszę, że lubię oglądać Bundesligę w Viaplay to jest to jednoznaczne z tym, że nie lubiłem jej oglądać w Eleven Sports? Jedno nie neguje drugiego. 

 

Pisałeś, że nie pogardziłbyś, że ona trafiłaby do jakiegoś serwisu streamingowego. A przecież w streamie ona już dziś jest dostępna w C+Online. Do tego się odnosiłem.

 

Lepiej żeby do Viaplay nie trafiła. Tam nawet magazynu z podsumowaniem kolejki Bundesligi nie ma. O Multilidze nawet nie wspominając. Taka ta "nowa jakość". 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Toma441 napisał:

No jestem zdziwiony, bo nie jesteś klientem Viaplay, bardziej emocjonuje cie polsat, a trollujesz tutaj  od miesięcy i jeszcze się dziwisz, że ktoś się odnosi do tego co piszesz. :)

Akurat kto tu trolluje to nie chcę nawet pisać.Ja nie siedzę tu dniami i nocami by robić za ich adwokata.

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil2505 napisał:

Pisałeś, że nie pogardziłbyś, że ona trafiłaby do jakiegoś serwisu streamingowego. A przecież w streamie ona już dziś jest dostępna w C+Online. Do tego się odnosiłem.

 

Lepiej żeby do Viaplay nie trafiła. Tam nawet magazynu z podsumowaniem kolejki Bundesligi nie ma. O Multilidze nawet nie wspominając. Taka ta "nowa jakość". 

 

Być może nie miałeś okazji przeczytać wcześniejszych moich wypowiedzi, ale osobiście wolałbym, gdy Ekstraklasa trafiła do DAZN (oni w porównaniu z Viaplay - przynajmniej w wersji niemieckiej - aplikację mają na znacznie lepszym poziomie; wiele interesujących przydatnych funkcjonalności, wysoka jakość transmisji itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sport w streamingu widzę.  Satelita pokazuje go w sposób mało mnie już interesujący. 

Nie mam ochoty się zatsanawiać czy puszczą taki czy owaki mecz. W streamingu są wszystkie jakie mogą być o danej godzinie. Do tego komunikaty i inne bajery. Tego mi Eleven i Canal+ nie potrafił dać. Wsumie juz nawet nie mam ochoty by mi to teraz na szybko dali. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, grreg2084 napisał:

 

U mnie też zauważyłem kilkusekundowe spadki jakości w trakcie oglądania meczów Bundesligi (wczoraj i dziś). Byłem pewny na 99%, że to wina aplikacji Viaplay itd. (internet mam bardzo szybki). Za namową znajomego zainstalowałem aplikację do monitorowania prędkości internetu i okazało się, że ... bez powodu "wieszałem psy" na Viaplay. Dokładny monitoring sieci wykazał, że bardzo szybki internet nie zawsze idzie w parze z stabilnością łącza internetowego (regularnie pojawiały się gwałtowne spadki w szybkości działania internetu, nawet do 1-2 Mb/s; trwało to max. kilkanaście sekund).

To w takim razie jak temu  zaradzić? 

Coś takiego ma miejsce w Viaplay a w innych aplikacjach ( oprócz Polsat Box GO) jest w porządku.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...