Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lepszej promocji nie znajdziesz, jeszcze jest UPC ale tego co pisałeś nie jesteś w zasięgu kablówki.

 

Planujesz come back do Canal+.

Oferta Play now tv może być uzupełnieniem do oferty sat.

Lepsza jakość niektórych kanałów ..i usługa Viaplay.

Przypominam jeszcze, że Play wykupił UPC, wiec w przyszłości może byc ciekawa oferta.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze rozważam przejście na czas nieokreślony, może za jakiś czas fajniejsze oferty się pojawią. Ciągle liczę na PC+, że jak już abonenci zorientują się, że stracą Premier League, to z Viaplay będzie jak z PSP. Ale Play now też kusi. Mam czas co najmniej do końca roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
W dniu 8.10.2021 o 09:43, mingo napisał:

Też tego nie rozumiem ale tak mam. Ostatnio podjąłem się nawet przywrócenia Chromecasta do ustawień fabrycznych (idąc tropem, że niektórym userom na Chromecast 4 nic nie przycina, pomyślałem, że może reset pomoże). Nic to nie dało. Przy "normalnym" włączaniu zacinki jak były tak dalej są, przy castowaniu obraz bez zastrzeżeń. 

Te małe przycinki co parę sekund na Androidzie ma każdy, tylko nie każdy je widzi. Trzeba mieć porównanie z innym systemem żeby zobaczyć różnicę. Jak ktoś ma tylko Androida to może mieć złudzenie optyczne, że wszystko działa płynnie i częściowo jest to prawda, bo jak się porówna z niższym framerate to i tak jest przepaść w jakości i dla niego jest OK.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady. Trzeba mieć problemy ze wzrokiem żeby nie zauważać tych przycinek. I nie ma tu nic do tego co i na czym ktoś wcześniej oglądał. 

Mam porównanie bo mam miboxa i chromecast 4. Na miboxie przycinek nie ma, na chromecast są. Obydwa urządzenia na Androidzie. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

U mnie na Chromecast 4 na ustawieniu 1080p 50Hz są minimalne w C+ online na kanałach sportowych. Z Viaplay jeszcze nie sprawdzałem, bo dopiero dzisiaj podłączyłem, ale raczej trzeba przestawić na 720p 50Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Androidzie 7 przycinek nie widzę.

Optycznie ruch jest płynny.Podobnie w Play Boxie.

Z Viaplay jak pisałem bywa różnie.

Dla mnie punktem odniesienia jest usługa Canal+ a skoro sa minimalne jak piszesz @Wodnik Szuwarek dyskwalifikuje na dzień dobry urządzenie.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, tyrla napisał:

@Arkon Ja Ci powiem tak :) Mam naziemną. Dokupiłem rok temu dekoder z Playa + pakiet Sport z Eleven 4K. Mam też C+ Online, Viaplay do końca stycznia 2022 r. Jestem zadowolony ;)

To super, ale mi zależy na Viaplay dopiero jak będzie tam Premier League, ich obecna oferta mnie specjalnie nie interesuje. Masz internet stacjonarny od Playa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
16 minut temu, lakiman napisał:

Na Androidzie 7 przycinek nie widzę.

Optycznie ruch jest płynny.Podobnie w Play Boxie.

Z Viaplay jak pisałem bywa różnie.

Dla mnie punktem odniesienia jest usługa Canal+ a skoro sa minimalne jak piszesz @Wodnik Szuwarek dyskwalifikuje na dzień dobry urządzenie.

To jakaś komedia z tym Androidem, że na 7 jest dobrze, a na 10 nie do końca. Czekam na 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
54 minuty temu, lakiman napisał:

Na Androidzie 7 przycinek nie widzę.

Optycznie ruch jest płynny.Podobnie w Play Boxie.

Z Viaplay jak pisałem bywa różnie.

Dla mnie punktem odniesienia jest usługa Canal+ a skoro sa minimalne jak piszesz @Wodnik Szuwarek dyskwalifikuje na dzień dobry urządzenie.

Sport w Viaplay działa płynnie na ustawieniu 720p 50Hz. W C+ online trzeba ustawić 1080p 50Hz i też jest płynnie, ale co 2-3 sekundy lekkie szarpnięcie obrazu. Tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o Viaplay. Ale jeszcze raz ci napiszę.

Nie widzę szarpnięć obrazu na C+ online ( android 7: Sony i 9 na boxie). 

Viaplay na 7 czasami jest płynnie bez szarpnięć czasami sie zdarzają w różnych transmisjach.

Obecnie sprawdzone na dwóch meczach NHL z odtworzenia .. jest ok.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Viaplay działa dobrze tylko na ustawieniu 720p 50Hz, bo tak nadają. C+ online powinien działać dobrze przy 1080p 50Hz, a tak nie jest, czyli ich aplikacja nie jest przystosowana do Android TV 10, bo taki jest w Chromecast 4. Ogólnie takie żonglowanie ustawieniami i tak jest uciążliwe, więc tak czy inaczej trzeba czekać na Android TV 12 i aktualizacje poszczególnych aplikacji. Dawno nie miałem kontaktu z Androidem, ale widzę, że nic się nie zmieniło od lat i zawsze coś nie działa :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:

więc tak czy inaczej trzeba czekać na Android TV 12 i aktualizacje poszczególnych aplikacji. Dawno nie miałem kontaktu z Androidem, ale widzę, że nic się nie zmieniło od lat i zawsze coś nie działa :lol2:

Dlatego jeszcze wstrzymałem się z zakupem przystawki Apple.

Czekam na Android 12 i jak będzie Viaplay współpracował  ze sprzętem z Android 12 na pokładzie.

Swoją drogą moim zdaniem nie tyle " wina" po stronie systemu co samych aplikacji.

Canal+ działa płynnie ( oglądam mecz Dania- Austria i przy 34 min żadnego przycięcia, spadku jakości itp), więc od Viaplay można też wymagać takiej stabilności.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...