Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek

Pół godziny to nie, bo film trwa 14 minut. Robił to w przeglądarce na kiepskim komputerze. Na najtańszych laptopach filmy wideo wczytują się 10 sekund i prędkość internetu nie ma nic do rzeczy. Strony i aplikacje cały czas rosną i wymagają coraz lepszych podzespołów do płynnego i szybkiego działania.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tyrla napisał:

Subskrybenci odwzajemniają zadowolenie z tego faktu.

:P

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JSB napisał:

Czy te zmienne jakości obrazu nie występują u osób korzystających z internetu światłowodowego? Czy obraz z meczów piłki nożnej jest na takim internecie płynny, ostry i wyraźny? Chodzi mi o jakość Full HD lub 4K. Będę wdzięczny za info.

Człowieku, mam światłowód 300 Mb/s, realnie 330 Mb/s, węzeł Mesh stoi pod telewizorem, na aplikacji na Samsungu QE55Q80TA z 2020 roku obraz klatkuje co 2 minuty, zapomnij o płynnym, ostrym i wyraźnym obrazie, to jest usługa o bardzo słabej jakości technicznej i na ten moment nawet internet z NASA nic na to nie poradzi. Nie oglądałem meczu Legii ze Spartakiem, ale na Twitterze trafiłem na taki komentarz: "Cyberpunk na bazowym PS4 wygląda lepiej niż transmisja w Viaplay". Korzystam 1,5 miesiąca i to klatkowanie na meczach Bayernu i BVB jest gorsze niż przy starcie usługi. Próbuję nie myśleć, że od przyszłego sezonu trafi tam liga angielska.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w temacie pewne rozbieżności.

Jednym lubi bardziej przyciąć aplikacja, drugim mniej.

Jednym klatkuje a inni mają płynny obraz.

Do tego jest obraz mniej lub bardziej ostry...

 

Może to nie wina apki a sprzętu na jakim się ogląda, internetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przy awarii neta, pożyczyłam Wi-Fi od sąsiadów, przez jedną ścianę, prędkość była OK, ale stabilność kiepska, ścinki, buforowanie, ogólnie nie dało się oglądać. Na łączu UPC/Vectry nie ma problemu, ale TV podpięty kablem sieciowym. Niedopracowana apka nie dokucza, bo wszędzie mam Kodi z ustawieniem na wysoką przepływność. Viaplay potrzebuje kilka Mbps zaledwie tylko ma być stabilne. Powiem więcej, z transmisją ze skandynawskich Viaplay też nie ma żadnego problemu, a przecież to jest kawałek drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam na problemy z połączeniem, może to ma związek ze współpracą UPC/Vectry z Viaplay i lepszymi trasami.
Problemem jest... wiecie co :) I na to nie ma rady, ani widoków na poprawę, niestety.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
9 minut temu, BizzareX napisał:

To się nazywa nowa jakość transmisji. 😁😉.                                  https://satkurier.pl/news/208782/2-kolejka-liga-konferencji-europy-uefa-bez-komentarza-w-viaplay.html

https://satkurier.pl/news/208849/sport-w-polskiej-tv-30092021.html

Dzisiaj 34 transmisje. Która platforma, oprócz Eurosportu, sprosta temu zadaniu. Żadna. To się nazywa jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mingo napisał:

 

Co do samej jakości 720p nie da się nie przyczepić, na większych ekranach słabo to wygląda. 

Ja na pierwszym miejscu stawiam płynność obrazu.

Naprzykład  w apce od Polsatu jest 1080p i przy 25fps sportu  nie da się oglądać.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lakiman napisał:

Ja na pierwszym miejscu stawiam płynność obrazu.

Naprzykład  w apce od Polsatu jest 1080p i przy 25fps sportu  nie da się oglądać.

 

 

Oczywiście, że płynność jest na pierwszym miejscu, bez niej nawet 4K nie ma sensu. Jednak jak już dają te 50fps to do pełni szczęścia brakuje 1080p. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, ile czwartkowych meczów Ligi Europy w każdej kolejce poprzedniego sezonu było komentowanych na Polsat Sport Premium? Z tego co widzę, to Viaplay dziś daje komentatorów na 8 meczów Ligi Europy (Ligę Konferencji "olewa", co osobiście potrafię zrozumieć).

 

Chciałbym mieć porównanie, jak wypada Viaplay na tle tego co w poprzednim sezonie oferował Polsat Sport Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...