Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to nie ma podstaw do rozbijania oferty na poszczególne pakiety. 

Treści filmowo - serialowe to ok 500 pozycji, natomiast prawa sportowe, chodź w podziale na ilość dyscyplin jest ich całkiem sporo, to biorąc pod uwagę liczbę transmisji, jeszcze nie są w stanie wypełnić nimi całego tygodnia. Redakcja sportowa też musiałaby zostać znacząco powiększona (dla F1, dla Prem. L. czy ewent. NHL) w przyszłości i/lub innych praw.  W Skandynawii jest jeszcze PPV (dla sportu) i możliwość dodatkowego wypożyczania nowszych filmów, ale tam wszystkich treści ogółem jest po prostu więcej. Nie wyobrażam sobie, żeby w chwili obecnej wprowadzano cokolwiek za dodatkową opłatą lub rozdzielano ofertę jaka jest obecnie na dwie części. Zresztą to zostało już wykluczone przez właścicieli w wywiadach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aandin napisał:

Vodafone przejął kablówkę Unitymedia https://www.unitymedia.de/ i stąd światłowód.Sprawdzane na przeglądarce Edge.

Unitymedia to było dawniej UPC, teraz rozumiem o jaką sieć chodzi.

 

5 godzin temu, Pawop napisał:

Ty tak serio? Raczej ceny odwrotnie.
Poza tym ceny jednostkowe po zsumowaniu zawsze są większe niż oferta łaczona

Na serio, przykładowo :)  

Szwedzkie Viaplay ma nie tylko rozbite oferty, ale również różne promocje przez operatorów podobnie jak u nas więc wcale nie musi zawsze być drożej i mniej korzystnie.

 

4 godziny temu, Toma441 napisał:

Nie wyobrażam sobie, żeby w chwili obecnej wprowadzano cokolwiek za dodatkową opłatą lub rozdzielano ofertę jaka jest obecnie na dwie części. Zresztą to zostało już wykluczone przez właścicieli w wywiadach. 

W chwili obecnej nie, ale kiedyś może tak się stać. A w wywiadach różne rzeczy się mówi i niekoniecznie później jest to realizowane.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Forumowi eksperci pisali, że nie będzie widać.

I nadal nie bardzo widać w dynamicznych akcjach.Jakbyś dokładnie przeczytał o czym swego czasu pisałem to byś wiedział o co mi chodziło.Jakość tego strimu jest OK,nie ma na co narzekać.Problem z ogladaniem hokeja jest inny.Ja np oglądam mnóstwo tenisa i nawet jeszcze mimo swojego wieku gram.W niektórych transmisjach źle widać piłeczkę bo np kort jest zbyt jaskrawy a słońce jest zbyt mocne.W hokeju przy akcjach w które jest zamieszanych wiecej graczy krążka po prostu nie widać.Gdyby w jakiś sposób go odznaczyć na potrzeby tv było by znacznie lepiej.Oglądając hokej na żywo tego problemu nie dostrzegam.Fakt,że mam lekki astygmatyzm ale to chyba nie jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zuzia napisał:

Może kiedyś rozbiją ofertę podobnie jak w krajach skandynawskich i będzie przykładowo:

- sport za 10 zł

 

 

 

Jak dojdzie Premier League, to myślę że cena nawet spadnie na 5 złotych. 😆😉.                                       Tak serio to jutro mecz Sparta Praga - Rangers z dźwiękiem że stadionu.😐 Ciekawe jak oni wybierają te spotkania bez komentarza, bo wygląda to jak jakieś chybił trafił. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada jak komuś nie włącza się jakiś mecz gdzieś w UE, aby najpierw  pisać do BOK Viaplay lub UOKiK z pewnością ucieszy niejednego klienta, w końcu ma czas, nie musi oglądać na żywo i ma 48h, aby zobaczyć powtórkę tylko, czy BOK Viaplay/UOKiK na pewno wyrobią się w tym terminie.

 

Rozwiązaniem jest nieprowokowanie do jałowych dyskusji postami nic nie wnoszącymi. I nieużywanie słów nieadekwatnych do sytuacji, bo obejścia służą do łamania zabezpieczeń, a tym przypadku jest to tymczasowy fix na błąd po stronie Viaplay. O ile ktoś posiada w ogóle jakiś VPN na podorędziu, bo z tym raczej krucho u statystycznego klienta.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zuzia napisał:

I nie używać słów nieadekwatnych do sytuacji, bo obejścia służą do łamania zabezpieczeń

Za słownikiem PWN, definicja obejścia

Cytat

droga, którą coś się omija

W tym przypadku omija się blokadę i nie ma tu nigdzie mowy o łamaniu zabezpieczeń. Tyle z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BizzareX napisał:

Jak dojdzie Premier League, to myślę że cena nawet spadnie na 5 złotych. 😆😉.  

Nie wyprzedzajmy zdarzeń aż tak daleko :)

Wszystko wskazuje, że ostro wzięli się za hurtowników sprzedających konta na lewo, także na eksport. Może nie do końca skutecznie, ale cześć wykoszą z pewnością.

Zobaczymy jak wypadną w najbliższym kwartalnym podsumowaniu ilości subskrypcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Obsługujący NENT Group bank inwestycyjny Berenberg poinformował, że choć za wcześnie na podanie liczby wykupionych subskrypcji, to otrzymał od kierownictwa Viaplay sygnały, że w Polsce platforma streamingowa rozwija się zgodnie z planem. 

Trzeba jeszcze trochę poczekać, fakt.

 

 

Cytat

Nie wiadomo ilu z nich zdecydowało się przedłużyć subskrypcję. Użytkownicy mogą przedłużać okresy testowe zakładając nowe konta, dzięki wykorzystaniu kart płatniczych należących na przykład do członków rodziny. 

Również fakt tylko zabrakło w artykule jakiejś nutki potępienia tego niecnego procederu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

CEO powiedział, że rentowność mogą osiągnąć dopiero w 2025 roku. Jeśli ktoś liczy na to, że znikną z Polski za 1-2 lata, to się nieźle zdziwi. Oni są nawet przygotowani na dokładanie do interesu przez najbliższe 10 lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

CEO powiedział, że rentowność mogą osiągnąć dopiero w 2025 roku. Jeśli ktoś liczy na to, że znikną z Polski za 1-2 lata, to się nieźle zdziwi. Oni są nawet przygotowani na dokładanie do interesu przez najbliższe 10 lat :D

I tego dokładania przez 10 lat z całego serca im życzę, być może zniechęciłoby to inne podobne Viaplay pokraki do bicia się za wszelką cenę o prawa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak większość osób wypowiadających się w tym wątku jestem fanem piłki nożnej.

W chwili obecnej mam jeszcze Viaplay na próbę. Mam internet LTE (różni dostawcy od 40 do 70 Mb/s w szczycie). Testuje również Canal+ online i Polsat BOX GO.

Generalnie najlepiej u mnie wypada (na Canal+ BOX 4K) oczywiście ich aplikacja.

Zauważyłem jednak, że we wszystkich aplikacjach są na różnych kanałach transmisje meczów na żywo ( w tym samym czasie) w różnej jakości.

Moje pytanie, bo może stanie się tak, że Viaplay ze względu na swoją ofertę będzie najbardziej atrakcyjny i chciałbym z tej oferty w przyszłym roku korzystać? Czy te zmienne jakości obrazu nie występują u osób korzystających z internetu światłowodowego? Czy obraz z meczów piłki nożnej jest na takim internecie płynny, ostry i wyraźny? Chodzi mi o jakość Full HD lub 4K. Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...