Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

22 minuty temu, Zuzia napisał:

 

Taki klient jak Ty, to prawdziwy skarb dla Viaplay. Niewiele wymaga, zadowala się słabą jakością i mało się smuci, że musi za to płacić.

 

Ale ja w trakcie oglądania interesującego mnie meczu skupiam się na samym meczu, a nie analizuję obrazu od strony technicznej czy kto komentuje mecz. To tak samo, jak idąc na pierwszą randkę z dziewczyną, nie skupiałbym się na niej (jako osobie), tylko czy uda mi się ją przelecieć czy nie (jeśli będzie to "coś", to wcześniej czy później dojdzie do czegoś więcej). Wracając do tematu, dlatego skupiam się na meczu, a nie na sprawach drugorzędnych (oczekuję meczu, nie ... "seksu").

 

Osoby wypowiadające się tutaj krytycznie wobec Viaplay z powodu niedoskonałości technicznych dotyczące transmisji nie reprezentują większości widzów. Czy jeśli dwóch kumpli rozmawia na żywo o ostatnim meczu Bayernu, to faktycznie myślisz, że gadają głównie o tym, że było tylko 720p, czy jak zagrał Robert Lewandowski?

 

Nie mam żadnych wątpliwości, że znacznie więcej widzów w Polsce będzie oglądać będzie Bundesligę na Viaplay, jeśli w Bayernie będzie grał Robert Lewandowski i transmisja będzie w 720p niż wtedy, gdy transmisja meczów będzie w 4K, lecz w Bundeslidze nie można byłoby już zobaczyć Lewandowskiego. Owszem inne drużyny z Bundesligi też się w Polsce ogląda (nie tylko Bayern), ale to Robert Lewandowski jest głównym magnesem, który przyciąga widzów.

 

Po prostu Viaplay wie co robi - inwestowanie jednocześnie we wszystko to droga donikąd. Transmisje w 4K czy 1080p by zadowoliły tych najbardziej wymagających, ale niekoniecznie skutkowałoby to znaczącym wzrostem liczby widzów/subskrybentów.

 

Faktem jest, że atak na jakość usług oferowanych przez Viaplay rozpoczął się już przed tym, zanim w ogóle cokolwiek można było tam zobaczyć. A to też już o czymś świadczy.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zuzia napisał:

Myślisz, że czyta nas ktoś z zarządu Viaplay i weźmie sobie do serca posty z jakiegoś polskiego forum?

Przy każdej anulowanej subskrypcji robię uwagę o zbyt niskiej jakości, ale nie wiem, czy to coś daje. Tylko ekonomia ich przekona, brak wpływów za subskrypcje.

W punkt. Do tego na tutejszym forum na jakość usług Viaplay narzeka regularnie kilkanaście osób, z czego wielu z nich robiło to już, zanim cokolwiek mogli obejrzeć na Viaplay  (hehe). Przecież to jest ogromny "margines" z liczby subskrybentów, którzy korzystają z usług Viaplay. A już na pewno to nie jest grupa reprezentatywna.

 

Więc masz rację, Viaplay takimi wpisami na forum odrobinę się nie przejmie. Realizują pewne podejście biznesowe i w ciągu roku, może dwóch wyciągną stosowne wnioski (niekoniecznie tylko negatywne).

3 minuty temu, mingo napisał:

W to wątpie, niemniej na Twitterze już ktoś może przeczytać. A tam są podobne jęki jak tutaj. 

Na polskim Twitterze też z reguły w kółko marudzą Ci sami. Grupa kilkunastu osób, nie więcej.

5 minut temu, kunkore napisał:

@grreg2084Atak przed startem pokazywał tylko to, co się potwierdziło, jakość sygnału jest kiepska jak na 2021, tyle.

I dlatego ludzie nie będą chcieli oglądać Bundesligi, a przede wszystkim Roberta Lewandowskiego? Jeśli dadzą 1080p albo 4K, to automatycznie zwiększy im się oglądalność o 100 czy 200% ?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grreg2084No jak mi się skończy w styczniu darmowy dostęp od Play, to przejdę na Rosyjskie streamy w wyższej jakości obrazu i dźwięku

 

@endriuno1Mi Premier League wisi, u mnie jest w rankingu obok Ligue1, więc moje ataki nie są na przykład z tym związane

Edytowane przez kunkore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kunkore napisał:

 

@endriuno1Mi Premier League wisi, u mnie jest w rankingu obok Ligue1, więc moje ataki nie są na przykład z tym związane

Ok, można atakować o jakość obrazu jak się skorzystało z oferty a nie przed startem jak kolega wyżej pisał. Przed startem Viaplay pozyskał prawa do PL i dlatego się zaczął atak, ewidentna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
9 minut temu, endriuno1 napisał:

To dlaczego się zaczął ? Konkretny powód 

Przed startem najpierw narzekali, że zwinęli prawa do Bundesligi i trzeba będzie dodatkowo płacić, a potem do Premiere League i Formuły 1 oraz brak transmisji w tradycyjnej telewizji. Po starcie narzekania na jakość VHS i 2 minutowe opóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vigoo napisał:

Choćby dlatego, że nastąpiło kolejne rozdrobnienie praw sportowych i nowa opłata do kolekcji.

Z tym się zgodzę, ale to i tak walka z wiatrakami, trochę podobna sytuacją była z Elevem .Dlatego widząc co się dzieje 3 lata temu  przerzuciłem się totalnie na streaming 😉

Edytowane przez endriuno1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kunkore napisał:

@grreg2084No jak mi się skończy w styczniu darmowy dostęp od Play, to przejdę na Rosyjskie streamy w wyższej jakości obrazu i dźwięku

 

Dlaczego nie od razu, skoro to i to masz za free, a na rosyjskich streamach masz lepszą jakość? Po co się męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zuzia napisał:

A w skrócie, bardziej im się opłaca. Mniej wydadzą na inwestycje w sprzęt/łącze. Dzięki tym oszczędnościom wykupią więcej praw na wyłączność.

 

W skrócie to ja napiszę tak

Przecież Polsat ma gorszą jakość od Viaplay, od dawna nie ma flagowego kanału w 4K i własnych treści 4K, a podobnie zresztą jak TVN działa w Polsce od lat. Jego Ipla była gniotem technologicznym, a, na nowej platformie premium nie wstydzili się dać Polsatu w SD i brać za to pieniądze .

Samej Ipli nie można było poprawnie uruchomić np na tizenie, bo zawsze tam coś nie zadziałało.

Canal+ w Polsce przy wsparciu Francuzów nie potrafi uruchomić jednego kanału 4k w usłudze online...a, działa ona rok, mimo to nie przeszkadza mu to cały czas promować usługę o tym standardzie. Sami na własnym rynku nie potrafimy zapewnić jakości przez własnych dostawców. I to nagle Viaplay jest słaby? 

Na start w mniej niż dwa miesiące wypuścili aplikacje na wszystkie popularne platformy, bez większych przeszkód emitują w streamingu kilka, kilkanaście transmisji w tygodniu, a w jednym dniu nawet 30 meczów. Bez dekodera, ale za to z zespołem komentatorów na poziomie, własną oprawą studia przy głównej transmisji, możliwością zatrzymywania i cofania treści. 

Skróty, analizy ogarnięte tego samego dnia. 

Wychodzi mi z krótkiej analizy, że to nasi od lat zwyczajnie "picują" rzeczywistość i rodzimych klientów. A Viaplay po 6 tygodniach działalności nadal ma technologiczne rezerwy, czas na testy i systematyczne rozszerzenie oferty sportowej 🙂

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay robi kilkanaście transmisji, multiligę itd, wszystko działa naprawdę bezproblemowo pomijając 720p to nic się nie podoba. To równie śmieszne co żenujące.

Ale z drugiej strony to jest też zupełnie przewidywalne...

 

Pamiętam też jak przy okazji przęjecia Eleven przez Polsat czytałem, że to oznacza porażkę tego projektu i kanały zostaną zlikwidowane.

A teraz wszedł Viaplay i takie Eleven wspaniałe a Viaplay zły...

Edytowane przez Sentence
Usunięto wycieczki personalne oraz wątki niezwiązane z tematem (art. II, pkt 5, ust. xiii).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wrażenia po wczorajszej multilidze LE/LK by Viaplay (Instant Highlights) ?

Osobiście miałem okazję oglądać ostatnie 15 minut i nieźle się to oglądało.

Chociaż miło by było, jakby leciał jakiś "mecz główny" zamiast tych plansz z wynikami (wtedy kiedy nie są pokazywane najciekawsze momenty ze spotkań) - bo sama plansza z wynikami lekko wieje nudą.

Ale na plus:

- czekali do końca ze wszystkimi powtórkami danej akcji (a nie tak jak w Multilidze na C+ - ding dong dzwonek bo bramka i przenoszą się od razu na inny stadion, mimo że jeszcze lecą powtórki akcji/bramki z pierwszego stadionu);

- po zakończeniu spotkań na wszystkich stadionach, od razu podsumowanie najciekawszych momentów z drugiej połowy mecz po meczu (podejrzewam że po 1 połowie było podobnie).

Edytowane przez NobelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się fani Viaplay napinają, udając że ten ich ukochany twór, to siódmy cud świata. Natomiast prawda jest gorzka. Mamy jakoś obrazu jak transmisja meczu Bizona Medyka na YouTube, prawa sportowe od sasa do lasa, czyli żadnej strategii tylko kupowanie na oślep. Gdyby teraz ktoś sprzedawał prawa do wyścigu ślimaków, to pewnie jutro Viaplay już by je miał. Niestety nawet zaklinając rzeczywistość bundesliga, nigdy nie przebije Hiszpanii, natomiast Liga Mistrzów zawsze będzie perłą w koronie wszelkich praw, LE i LKE tylko ubogimi krewnymi, w których zwykle grają zmiennicy w dodatku bez naszego komentarza. No ale zawsze pozostaje Fort Boayard, w którym jacyś zapomniani i spłukani celebryci, robią z siebie durniów.

  • Popieram 3
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NobelM napisał:

A jak tam wrażenia po wczorajszej multilidze LE/LK by Viaplay (Instant Highlights) ?

Osobiście miałem okazję oglądać ostatnie 15 minut i nieźle się to oglądało.

Chociaż miło by było, jakby leciał jakiś "mecz główny" zamiast tych plansz z wynikami (wtedy kiedy nie są pokazywane najciekawsze momenty ze spotkań) - bo sama plansza z wynikami lekko wieje nudą.

Ale na plus:

- czekali do końca ze wszystkimi powtórkami danej akcji (a nie tak jak w Multilidze na C+ - ding dong dzwonek bo bramka i przenoszą się od razu na inny stadion, mimo że jeszcze lecą powtórki akcji/bramki z pierwszego stadionu);

- po zakończeniu spotkań na wszystkich stadionach, od razu podsumowanie najciekawszych momentów z drugiej połowy mecz po meczu (podejrzewam że po 1 połowie było podobnie).

To jest multiliga by UEFA, Viaplay udostępnia feed od nich, robiony od wielu lat także przy LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NobelM napisał:

A jak tam wrażenia po wczorajszej multilidze LE/LK by Viaplay (Instant Highlights) ?

Osobiście miałem okazję oglądać ostatnie 15 minut i nieźle się to oglądało.

Chociaż miło by było, jakby leciał jakiś "mecz główny" zamiast tych plansz z wynikami (wtedy kiedy nie są pokazywane najciekawsze momenty ze spotkań) - bo sama plansza z wynikami lekko wieje nudą.

Ale na plus:

- czekali do końca ze wszystkimi powtórkami danej akcji (a nie tak jak w Multilidze na C+ - ding dong dzwonek bo bramka i przenoszą się od razu na inny stadion, mimo że jeszcze lecą powtórki akcji/bramki z pierwszego stadionu);

- po zakończeniu spotkań na wszystkich stadionach, od razu podsumowanie najciekawszych momentów z drugiej połowy mecz po meczu (podejrzewam że po 1 połowie było podobnie).

W trakcie takiej ilości meczów na żywo brakuje mi jeszcze szybszego przechodzenia między transmisjami nie wychodząc z danego który właśnie się ogląda, czyli strzałka w dół na pilocie i ukazują się okienka z pozostałymi meczami  live 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bgmnt napisał:

Wy naprawdę macie jakieś chore wymagania. 

Gdzie tam, dość skromne - standard Full HD, bitrate nie musi być od razu kilkanaście Mb/s jak w Amazonie, wystarczy 8 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się produkowałem na temat tego w jakiej jakości nadają masowe usługi.

A i odnośnie postu, który cytujesz to było tam wiele zabawnych cytatów z tematu Eleven bez podania nicków, ale jak się okazuje to są "wycieczki osobiste" ;).

PS. Canal+ Premium w DVB w UPC zjechał do średniej 5.2 Mbps przy 1080i: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C055&pid=2801&live=205&sec=0&lang=en

Podobnie na satelicie. Gdzie te lamenty na forum skoro 720p przy 5 Mbps to "VHS"? ;).

Albo może HBO na HB: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=12284&pid=10510&live=65&lang=en 3.1 Mbps przy 1080i.

Ale tak, ten Viaplay paskudny... :)

Edytowane przez Sentence
Cytaty z wątku Eleven zahaczały o offtopic i generowały sprzeczkę na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Toma441 napisał:

Przecież Polsat ma gorszą jakość od Viaplay, od dawna nie ma flagowego kanału w 4K i własnych treści 4K, a podobnie zresztą jak TVN działa w Polsce od lat. Jego Ipla była gniotem technologicznym, a, na nowej platformie premium nie wstydzili się dać Polsatu w SD i brać za to pieniądze .

Samej Ipli nie można było poprawnie uruchomić np na tizenie, bo zawsze tam coś nie zadziałało.

 

17 minut temu, bgmnt napisał:

Już się produkowałem na temat tego w jakiej jakości nadają masowe usługi.

A i odnośnie postu, który cytujesz to było tam wiele zabawnych cytatów z tematu Eleven bez podania nicków, ale jak się okazuje to są "wycieczki osobiste" ;).

PS. Canal+ Premium w DVB w UPC zjechał do średniej 5.2 Mbps przy 1080i: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C055&pid=2801&live=205&sec=0&lang=en

Podobnie na satelicie. Gdzie te lamenty na forum skoro 720p przy 5 Mbps to "VHS"? ;).

Albo może HBO na HB: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=12284&pid=10510&live=65&lang=en 3.1 Mbps przy 1080i.

Ale tak, ten Viaplay paskudny... :)

Niechlujstwo technologiczne, brak profesjonalizmu. Viaplay jak widzę ma ambicje dołączyć do grona niechlujów zamiast równać do lepszych.

Krytyka nie dlatego, ze dziś jest 720p tylko, ze to ich flagowy standard wszędzie.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykujesz bo się uczepiłaś cyferek. A mecz Legii pokazał (jak i opinie kilkunastu osób tutaj po nim), że w 720p da się nadawać na poziomie kanałów satelitarnych 1080i. Co zresztą było od samego początku wiadome dla każdego kto ma jakiekolwiek pojęcie o tym co to jest obraz interlaced a progresywny.

 

Warto też pamiętać, że w ogromnej częsci w usługach o których piszesz typu UPC czy C+ Online to 8 Mbps jest brane z przekazu kablowego/satelitarnego i jak masz na satce 1.5 Mbps (patrz ostatni przypadek Polsatu Sport Premium w C+ Online) albo jakiś feed prawie-SD w przypadku Canal+ Sport 2 to 8 Mbps w HLS magicznie tego obrazu nie poprawi.

 

I te dyskusje o sporcie w 4K... W 4K leciało TVP 4K, które na Euro praktycznie co mecz miało problemy techniczne, leci C+ 4K gdzie 8 na 10 ma złe kolory i leci Eleven 4K gdzie 95% materiałow to upscaling w HD i kolorowe logo 4K nakładane na przezroczyste z napisem HD :). A no i nie zapomnijmy o wyłączaniu przekazu Eleven 4K w Polsacie jak im bitrate brakuje na PSP...

 

Ciągłe nadawanie o 720p w Viaplay jakby nie było słuszne zrobiło sie nudne i niewiele w perspektywie najbliższych dni zmieni, a te wcześniej wspomniane kanały nie nadają od miesiąca a od kilku lat.

Edytowane przez Sentence
Usunięto offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...