Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, kingofsouth napisał:

@Zuzia, gdybś interesowała się Viaplay , nie tylko samą jakością byś miała świadomość , że rozpiska wymaga aktualizacji , brak w niej informacji o dostępności :

  • PS5
  • Xbox Series X/S

Takie rzeczy powinny być aktualizowane w pierwszej kolejności, Wchodzi ktoś zainteresowany na stronę i jak ma to co wymieniłeś, a nie czyta forów, wyjdzie po prostu.

Nie interesuję się sportem więc pozostaje jedynie zainteresowanie jakością :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zuzia napisał:

Takie rzeczy powinny być aktualizowane w pierwszej kolejności, Wchodzi ktoś zainteresowany na stronę i jak ma to co wymieniłeś, a nie czyta forów, wyjdzie po prostu.

Nie interesuję się sportem więc pozostaje jedynie zainteresowanie jakością :)

 

 

Obawiam się że z tą jakością nie będzie lepiej chyba że część meczów będzie w UHD.

Na francuskim My Canal tylko 2 kanały UHD mają lepszą jakość.

Są w kilku rozdzielczościach -   UHD - 21,8 Mb/s wszystkie w HEVC i 50 klatek.

                                                   1080p - 18,2 Mb/s

                                                   1080p - 5,9 Mb/s

                                                     720p - 3,1 Mb/s

Pozostałe kanały 1080i 4,5 Mb/s , 720p 3 Mb/s. ( na podstawie Digitalbitrate )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wyso napisał:
4 godziny temu, CashBackPlease napisał:

Jak dla mnie "ekstraklapa" to są rozgrywki, które CANAL+ mógłby z powodzeniem stracić - zrobiłby mi tym ogromną przysługę.

To co tam by zostało do oglądania? W temacie Orange pojawiły się głosy, że Canal+ jest już oferowany do podstawowego pakietu Orange love, jak widać niektórzy operatorzy już pogodzili się z faktem, że trzeba znacząco obciąć cenę za C+ i wciskać ludziom umowy na 2 lata, bo w przyszłym roku jak stracą PL to chyba nikt nie będzie zainteresowany paczką C+

Ja nie oceniam tego, co by tam zostało do oglądania, tylko oceniam polską "ekstraklapę". Te rozgrywki są same w sobie tak daremne i beznadziejne, że ja bym ich nawet za darmo nie oglądał :-)

Jak dla mnie, CANAL+ może stracić wszystkie prawa sportowe, byleby na platformie była dostępna Premier League i UEFA Champions League. O ile, z tą drugą nie ma problemu, bo jest Polsat Sport Premium, o tyle z tą pierwszą może być problem za rok, chyba, że się dogadają z NENT w sprawie sublicencji lub kanałów linearnych. Co do jednego nie mam wątpliwości - na pewno nie będę subskrybował tego syfu "wijaplej", więc jeśli się nie dogadają, to sam sobie "poradzę" w kwestii Premier League :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, stanley840 napisał:

SKY DE dzisiaj również startuje z dekoderem do telewizji internetowej więc widać że powoli wszystkie platformy idą w kierunku internetu to jest przyszłość. Tylko żeby za tym również była jakość😉

Alternatywa a nie przyszłość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marian_w napisał:

Obawiam się że z tą jakością nie będzie lepiej chyba że część meczów będzie w UHD.

Na francuskim My Canal tylko 2 kanały UHD mają lepszą jakość.

Są w kilku rozdzielczościach -   UHD - 21,8 Mb/s wszystkie w HEVC i 50 klatek.

                                                   1080p - 18,2 Mb/s

                                                   1080p - 5,9 Mb/s

                                                     720p - 3,1 Mb/s

Pozostałe kanały 1080i 4,5 Mb/s , 720p 3 Mb/s. ( na podstawie Digitalbitrate )

 

HEVC jest wydajniejszy niż H.264 więc daje lepsza jakość przy podobnym bitrate. 

 

Ja wręcz jestem pewna, że nie będzie lepiej w Viaplay, ale zobaczymy. Na razie mam zarzuty od rodziny, że coś źle ustawiłam na TV, bo obraz jakiś mętny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipotetycznie , sublicencja PL dla PC+. Oznacza , ze

  • Viaplay dzieli sie kilkoma meczami (nie koniecznie drużyn z czołówki PL)
  • Viaplay dzieli się najlepszymi meczami kolejki

Jak myślicie , co zrobi Viaplay?
 

Raczej jest jasne, że druga opcja nie ma szans na realizację ;)

Edytowane przez Sentence
Ortografia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kingofsouth napisał:

Hipotetycznie , sublicencja PL dla PC+. Oznacza , ze

  • Viaplay dzieli sie kilkoma meczami (nie koniecznie drużyn z czołówki PL)
  • Viaplay dzieli się najlepszymi meczami kolejki

Jak myślicie , co zrobi Viaplay?

 

Jeżeli ludzie nie będą tego syfu subskrybować i hajs im się nie będzie zgadzał, to uważam, że możliwe są nawet takie scenariusze, które aktualnie nie mieszczą się w twojej głowie :-)

To nie oni podejmą decyzję. Finalną decyzję podejmie za nich rynek, czyli potencjalni klienci lub ich potencjalny brak ;-)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kingofsouth napisał:

Hipotetycznie , sublicencja PL dla PC+. Oznacza , ze

  • Viaplay dzieli sie kilkoma meczami (nie koniecznie drużyn z czołówki PL)
  • Viaplay dzieli się najlepszymi meczami kolejki

Jak myślicie , co zrobi Viaplay?
 

Raczej jest jasne, że druga opcja nie ma szans na realizację ;)

 Hipotetycznie może się wszystko zdarzyć… i oby zdarzyło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, CashBackPlease napisał:

Jeżeli ludzie nie będą tego syfu subskrybować i hajs im się nie będzie zgadzał, to uważam, że możliwe są nawet takie scenariusze, które aktualnie nie mieszczą się w twojej "wijaplejowej" głowie :-)

To nie oni podejmą decyzję. Finalną decyzję podejmie za nich rynek, czyli potencjalni klienci lub ich potencjalny brak ;-)

Odwrotnie. Trzeba subskrybować ile się da, ale opcje 30 dni za darmo. Obciążać serwery ile wlezie. Taka informacja zwrotna jest najlepsza :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PLQba napisał:

@kingofsouth Jeśli Viaplay podzieli się meczami czołowych drużyn z innym nadawcą, to mało kto będzie chciał wykupić dostęp do tej platformy. 

Istnieje też szansa, że nawet jak się z nikim nie podzielą, to mało kto będzie chciał wykupić u nich dostęp :-)

Pamiętajcie, że to jest streaming i to miernej jakości, więc zadajmy sobie pytanie - lepiej jest płacić za streaming 720p miernej jakości, czy pokombinować samemu na necie i obejrzeć ten sam mecz być może w lepszej jakości? ;-)

Wydaje mi się, że odpowiedź na to pytanie jest prosta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Umek napisał:

kto nimi kupi Polska ligę? Viaplay?

Nie napisałem Viaplay. Ten kto da więcej.

Dla was to abstrakcja , że ktoś kupi Ekstraklasę , taka sama jak było , z  Viaplay i kupil PL ,Bundesligę

Tyle lat tradycji. Kowalski i Nowak zawsze oglądali super jakość. No , jak to sie stało ?

 

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj co Ty wypisujesz… platforma ma 22 miliony abo w całej Europie..kto nimi kupi Polska ligę? Viaplay?
no patrz, mają 22 mln abo i kolejny raz nie są w stanie obronić ligi na własnym podwórku. Tyle że tym razem mieli focha i sami oddali. Zapłacili za prawo do kilku meczy na krzyż w kolejce więcej niż Amazon za full
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ..już zapomniałeś że ten wspaniały Viaplay przepłaca? Mieli się bić z nimi? Ja już pisałem..takich przeplatających widziałem wielu..z podkulonym ogonem przyszli :)

A teraz na poważnie…utrata polskiej piłki to koniec biznesu w Polsce. Co do tego wątpliwości nie ma. A ligi zagraniczne można tracić…znów je pozyskać..i znów stracić..to jak wytwórnia filmowa..dziś jest jutro jest gdzieś indziej. @cidik z tego co wiemy to we Francji umowa anulowana..No ale jak podnieca cię oglądanie meczów w sd gdy Canal oferuje 4K to podniecaj się dalej ;)

 

Tak wiem że Amazon nadaje mecze w 4K..(znajdź kogoś komu udało się je obejrzeć )

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...