Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Pawop napisał:



 

Nic nie zabrakło, po prostu nadają w takiej jakości wszędzie.

 

Trafiłeś w sedno. 140 stron wątku o rozpoczęciu Viaplay, teraz następne 300, albo więcej będzie o jakości obrazu. Rozumiem ludzi jak @CashBackPlease, którzy są na nie, ale też rozumiem @kingofsouth, który jest na tak. Skoro w każdym kraju nadają  w takim samym formacie, to myślicie, że [beep]ny paru osób na tym forum coś dadzą i nagle w Polsce udostępnią 4K? Śmiem wątpić, gdyby to mieli zrobić, to zrobiliby to dawno. Jeżeli o mnie chodzi, to kupuję co rok Sonderheft (Skarb Kibica) Kickera czy Sport Bild i posłucham Tomasza Urbana, najlepszego eksperta  Bundesligi w Polsce w Viaplay, bo póki co innej opcji nie ma i raczej nie będzie. Przepraszam może jest.... czyli kupienie talerza, dekodera i linii u chińczyka i wtedy można oglądać w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić subskrybuje 13.08 i masz do 12.09 czyli 4 kolejki za darmo

8 minut temu, Solderowy123 napisał:

Cóż, dlatego postanowiłem dać szansę skandynawskiej usłudze na te pierwsze trzy kolejki Bundesligi, pamiętam jak ludzie w internecie delikatnie mówiąc narzekali na opóźnienia, czy reklamy na odświeżonej aplikacji tvp sport.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie słabe opinie są na Trustpilot i się nic nie zmienia wiec dlaczego miałoby się zmienić dziś w Polsce? Dla nich klient to kolejny numerem by zwiększyć wartość firmy..by wziąć kolejne pożyczki ..by przejąć kolejne prawa ..
Truspilot to szambo, tam wszystkie serwisy mają słabe oceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był produkt premium w ramach abonamentu, za który każdy bulił już i tak sporo kasy, a teraz każe się nam płacić za kompletnie nie praktyczny stream w beznadziejnej jakości, na telewizorach 4k. Stream to może podniecać, pryszczatego nastolatka na przystanku, gdy ogląda content na swoim 5 calowym telefoniku. Paranoja za 34zł, to faktycznie lepiej brać tą linijkę od azjaty. Szwedzi zakładają, że Polacy rzucą się na "ŁajaPiej" , jak na parówki w Ikea. 

Edytowane przez Borussia Dortmund
  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu
26 minut temu, Pawop napisał:

Truspilot to szambo, tam wszystkie serwisy mają słabe oceny

No jasne że każdy serwis tego typu gdzie mogą oceniać prawdziwi ludzie a nie boty to szambo...dalej możesz wierzyć w ten "cukierkowy świat" i te mityczne 720p idealne wręcz do sportu, a to że niewyraźnie to tylko wina mgły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrubyBubu widzisz co chcesz zobaczyć. Ja nic nie pisałem o Viaplay, tylko o tym serwisie dla frutratów. Co do sportu w 720p to może wyglądać dobrze na 55 calach, co pokazuje UPC Go
@czerstwy na czym oglądałeś? Ja przeszedłem na C+Online i na Tizenie nic nie tnie. Na Mi Boxie S różnie z tym bywało




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawop napisał:

@GrubyBubu widzisz co chcesz zobaczyć. Ja nic nie pisałem o Viaplay, tylko o tym serwisie dla frutratów. Co do sportu w 720p to może wyglądać dobrze na 55 calach, co pokazuje UPC Go
 

Ale nie  tak dobrze jak dziś 4K od Canal+..i tu jest problem bo Viaplay niewiele tańsze a oferta tak zgniła że płakać można.

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeden portal pseudo technologiczny całkowicie zmienił wygląd i po owej zmianie na tradycyjnych ekranach 16/9 masz po środku wąziutką kolumnę tekstu, a po bokach masę niezagospodarowanego miejsca. Całkowicie olali użytkowników laptopów i desktopów. Na pytanie dlaczego, odpowiedzieli, że ludzie najczęściej wchodzą do nich na smarfonach, dlatego poszli w tę stronę. Teraz wszyscy chcą być tacy trendy, tacy na czasie, ulegają tzw owczemu pędowi, więc może ludziom z Viaplay wyszło z jakiś tam z tyłka wziętych statystyk, że teraz ogląda się mecze na ekranach kilkucalowych smartfonów czy tabletów, gdzie nędzne 720p nie będzie kuło w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawop napisał:

@GrubyBubu widzisz co chcesz zobaczyć. Ja nic nie pisałem o Viaplay, tylko o tym serwisie dla frutratów. Co do sportu w 720p to może wyglądać dobrze na 55 calach, co pokazuje UPC Go
@czerstwy na czym oglądałeś? Ja przeszedłem na C+Online i na Tizenie nic nie tnie. Na Mi Boxie S różnie z tym bywało



 

Laptop i przesyłanie obrazu na tv bo aplikacja na tv to całkiem mi obraz nie pasuje.Tylko nie był to kanał na żywo a jakiś tam film.Kiedyś tam oglądałem i było ok a w niedzielę to dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

Na konferencji, było powiedziane ,że nie będzie linearnego kanału, ale tobie konsultant przekazał co innego. No ok emoji23.png

Wyśmiewasz wypowiedź konsula, a przytaczasz wypowiedź jednego z dyrektorów "wijaplej" ledwo po starcie serwisu streamingowego? 😂

A co niby według ciebie miał powiedzieć? Może to, że jak im streaming nie wypali, to wypuszczą kanał linearny? :-)

Przecież takich rzeczy się nie mówi na starcie, bo sami by sobie spalili w przedbiegach cały plan biznesowy, który oparli na streamingu. To, co taki gość mówi na starcie, a to co będzie, to są dwie różne kwestie. Wystarczy, że, wbrew ich założeniom, ludzie w Polsce nie będą skłonni im płacić za subskrypcje i co, myślisz, że taki gość nie zmieni wtedy pierwotnych założeń? Wtedy pierwszy wyskoczy z kanałem linearnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, CashBackPlease napisał:

Wyśmiewasz wypowiedź konsula, a przytaczasz wypowiedź jednego z dyrektorów "wijaplej" ledwo po starcie serwisu streamingowego? 

 

Postawienie obok siebie dyrektora Viaplay z konsultantem ( na umowie zlecenie )

Odważne porównanie 😂

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kingofsouth napisał:

Postawienie obok siebie dyrektora Viaplay z konsultantem ( na umowie zlecenie )

Odważne porównanie 😂

A powiedz mi w którym miejscu ich porównałem? :)

Nie porównywałem tu zajmowanych stanowisk, tylko sytuacje. Śmiejesz się z tego, że konsultant przekonywał mnie, bo tak musi. Ok, w porządku. Natomiast jeden z dyrektorów Viaplay przekonywał, że obecnie nie wypuszczą kanału linearnego, bo też tak musi. Jeśli masz problem z czytaniem ze zrozumieniem i doszukujesz się w moich wypowiedziach porównywań, których nie zastosowałem, to wybacz, ale nie będę zastępował twoich nauczycieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:

@GrubyBubu widzisz co chcesz zobaczyć. Ja nic nie pisałem o Viaplay, tylko o tym serwisie dla frutratów. Co do sportu w 720p to może wyglądać dobrze na 55 calach, co pokazuje UPC Go




 

Jaki jest bitrate w UPC GO na kanałach sportowych?

Dlaczego tam może wyglądać dobrze , a w przypadku Viapley większość pisze  o kiepskiej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sportsmen napisał:

Nie próbuję niczego udowodnić – spekuluję jak wszyscy w tym wątku. Na razie nie widzieliśmy jeszcze żadnego meczu Bundesligi na platformie. Za 10 dni będzie można powiedzieć więcej.

 

Wiele meczów NBA w League Passie (w tym wszystkie emitowane przez ESPN i ABC) jest dostępne w jakości 720p, 60 klatek na sekundę, bit rate 5-6 Mbps. Piszesz, że to "obraz żyleta", więc może Viaplay przy podobnych parametrach też będzie w stanie osiągnąć zbliżony rezultat.

 

To, czy się mylę, będziemy mogli ocenić za kilka miesięcy, a nie dzień po starcie usługi.

Cudów się nie spodziewaj. Jakości nie poprawią, a ta przy piłce nożnej rzuca się w oczy o wiele bardziej niż przy NBA albo snookerze. Dla mnie ciągle sport na żywo to satelita. Bundesligę sobie obejrzę czasem u bukmachera. Gorzej będzie z Premier League. Choć i tutaj pewnie się znajdzie streamy z NBC albo BT Sport (jeśli dobrze pamiętam), które będą miały dobrą jakość, a opóźnienie mniejsze niż w Viaplay.

16 minut temu, Toma441 napisał:

1,5 metra.  TV 43 cale. 

 

Zdjęcie bezpośrednio z tv, bez filtrów, upiększeń z dzisiejszej transmisji. 

 

IMG-20210804-200205.jpg 

MYDŁO. :D 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do startu Premier League jest niemal rok. Po tym jak marketingowo hasłem stał się zwrot

"720p" będą musieli poprawić jakość. Bo nawet jeśli mi osobiście ona nie przeszkadza w obecnym stanie, to już nie mają wyjścia, bo do świadomości przebiła się informacja, że jest kiepsko, a to źle dla biznesu. 

6 minut temu, the cable guy napisał:

 

MYDŁO. :D 

Mydło mam w łazience 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno szwedzcy , czy tam duńscy klienci przyjmą że spokojem wieść ze podnieśli jakość polskim nowym klientom, zaraz po starcie usługi.

Nawet jak podniosą cenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym iż Canal+ za pare złotych więcej oferuje dziś 4K, HBO i wiele innych czego ten szwedzki badziew nie ma.

Takze pisanie o podniesieniu ceny przy podniesieniu jakości..jaja sobie robicie?

Rozumialbym gdyby za 15 zł chcieli to sprzedać ale 34 to jak w pysk..

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...