Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Viaplay mógłby pomyśleć nad wdrożeniem funkcji MultiLive, dzięki czemu byłaby możliwość śledzenia wszystkich meczów rozgrywanych o tej samej godzinie. W pierwszej kolejce mamy aż 5 meczów rozgrywanych o 15:30 i przydałaby się taka opcja. Można by wybrać 4 mecze i śledzić na mniejszych ekranach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz to oznaczałoby jedno... 720p / 4 ekrany = 180p / 1 ekran (żart) ;) 

 

Pomysł jak najbardziej prawilny i godny poparcia. Chociaż szczerze przed ich startem sądziłem, że będzie takie coś od razu zapodane.  

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z życia wzięte(Wrocław) Powstają strefy ekonomicze: Amazon , LG i inne zachodnio kapitałowe firmy. Teraz zgadujcie kto dusi "biednego z dziada pradziada Polaka"

Tak , macie racje kierownictwo z Polaków wybrane. Taki paradoks wyzysku korporacji ;) Viaplay nie weszło by nas zniszczyć i wykorzystać finansowo.

Liczę , że jakość obrazu będzie zmieniona na lepszą  i zarówno My jak i Szwed zrozumie zaistniałą sytuację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, shevchenko1987 napisał:

Ale wiesz to oznaczałoby jedno... 720p / 4 ekrany = 180p / 1 ekran (żart) ;) 


Podobna opcja jest dostępna na CANAL+ przez Internet. Dlatego Viaplay mógłby to zastosować przy Bundeslidze. A jeśli nie MultiLive, to MultiLiga z sobotnich meczów rozgrywanych o 15:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jestem mocno zaskoczony informacją (o ile jest prawdziwa), że nie planują pokazywać wszystkich meczów europejskich pucharów. Właśnie po to jest streaming, nieograniczona liczba kanałów, żeby wszystkie te mecze pokazać, nawet, jeśli niektóre miałyby być pozbawione polskiego komentarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na chwilę chiałbym zmienić temat z oferty sportowej i jej jakości na pytanie dotyczące praw do wytwórni filmowych miał być Universal a chyba go nie ma za to jest Paramount 

Podobno podpisali umowę z Monolith 

Czy ktoś mógłby tą kwestię jakoś podsumować i napisać co mogą emitować ? Z jakich wytwórni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kingofsouth napisał:

Taka nasza mentalność co widać w życiu codziennym ( w tym poście również) , że nadal część społeczeństwa uważa , że zachód probuje "biednego"  Polaka wykorzystać.

Fajnie, że opisujesz SWOJĄ mentalność :)

Ja np. nie uważam, że "zachód próbuje biednego Polaka wykorzystać". Uważam, natomiast, że jeśli konsument (odbiorca) nie wymaga od nadawcy, to nadawca robi wszystko, by takiego konsumenta maksymalnie wydoić m.in. poprzez cięcie kosztów np. na jakości. Konsument taki jak Ty jest dla nadawcy wręcz idealny, ponieważ Ty się cieszysz ze wszystkiego, co Ci nadawca rzuci i przyjmujesz wszystko bezkrytycznie, w dodatku niezdrowo się tym podniecając :-)

Patrząc pod tym kątem, dobrze, że jesteś w mniejszości, bo jeśli NENT wprowadzi pozytywne zmiany, to tylko dzięki ludziom, którzy nie zostawili na nich suchej nitki po tym feralnym starcie ;)

  • Popieram 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PLQba napisał:

Podobna opcja jest dostępna na CANAL+ przez Internet. Dlatego Viaplay mógłby to zastosować przy Bundeslidze. A jeśli nie MultiLive, to MultiLiga z sobotnich meczów rozgrywanych o 15:30.

 

Tak, jest i działa całkiem sprawnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lukas_k napisał:

Właśnie po to jest streaming, nieograniczona liczba kanałów, żeby wszystkie te mecze pokazać, nawet, jeśli niektóre miałyby być pozbawione polskiego komentarza. 

Widzisz, mnie się dokładnie tak samo wydawało, że powinno być lepiej niż przez sat, a tymczasem jest całkowicie odwrotnie jeśli chodzi o jakość i opóźnienie sygnału. @Umek trafnie to ująłeś. :) Byłem nastawiony że mogę zapłacić więcej niż te 34zł, bo stać mnie na to ale zapłacić za jakość, a nie za dziadostwo w 720p gorsze niż na sat. W taki sposób jak oni to próbują robić, to ludzi do streamingu nie przekonają mimo że to przyszłościowy kierunek i z dużymi możliwościami. Szkoda że w tym przypadku tylko w teorii.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

Dzięki tobie wiemy , że trwają rozmowy na Viaplay z PC+ o stworzeniu kanału linearnego. To wszystko od konsultanta się dowiedziałeś. Coś ucichles w tym temacie.

Przekazałem informację, którą usłyszałem od konsultanta, więc skąd zdziwienie, że "ucichłem"? Napisałem to, co chciałem napisać i temat zamknięty :-)

Jeśli konsultant mówił prawdę, to pozostaje czekać na efekt rozmów. My, z naszej perspektywy, nie mamy ani powodów, żeby konsultantowi nie wierzyć, ani żeby mu wierzyć - po prostu czas pokaże, a logika nakazuje obu nadawcom się dogadać. CANAL+, by nie tracić klientów, a "wijaplej", by zyskać nowych klientów. Sytuacja "win-win" dla obu stron ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedyna szansa żeby się dogadali, bo jak widać Viaplay się do tego nie nadaje lub udaje, że nie może nadawać tak jak należy, bo jak można nadawać w znacznie gorszej jakości niż przez sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Umek napisał:

A jeszcze niedawno pisano że w Polsce ludzie Audi i Bentleye maja to i na Viaplay będą miec a tu się okazuje że to usługa dla posiadaczy taczek..

Korzystanie z tych czy innych usług telewizyjnych to oznaka prestiżu i domena ludzu bogatych?...Ciekawa teoria ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przekazałem informację, którą usłyszałem od konsultanta, więc skąd zdziwienie, że "ucichłem"? Napisałem to, co chciałem napisać i temat zamknięty :-)



Dokładne to co chciałeś napisać:)
Na konferencji, było powiedziane ,że nie będzie linearnego kanału, ale tobie konsultant przekazał co innego. No ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt od nich nie oczekuje kanału lineranego tylko niech nadają w takiej jakości jak być powinno. Czy to takie trudne dla nowoczesnego nadawcy? Zainwestowali w licencję i zabrakło kasy na sprzęt za pomocą którego można nadawać w HD i UHD, czy tak mamy to rozumieć?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można wierzyć konsultantowi...litości..

Ile razy zdażyło mi się przyłapać na błędzie konsula n/ nc+..

Potem przepraszali.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na chwilę chiałbym zmienić temat z oferty sportowej i jej jakości na pytanie dotyczące praw do wytwórni filmowych miał być Universal a chyba go nie ma za to jest Paramount 
Podobno podpisali umowę z Monolith 
Czy ktoś mógłby tą kwestię jakoś podsumować i napisać co mogą emitować ? Z jakich wytwórni
Universalu na razie nie ma. Nie wiadomo czy nie podpisali umowy czy wejdzie ona w życie później. Wydaje mi się, że nie wymieniali by jej gdyby papiery nie były podpisane. Paramount był zapowiadany od początku. Mają umowę z Monolithem podobnie jak Player, dotyczy starszych produkcji.
Teraz pokazują produkcje z: MGM, ViacomCBS, Sony i Monolith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że jakość streamingu filmowego nie jest taka sama , lub co gorsze słabsza od playera+.

Na pewno interesuje mnie kino rodem ze Skandynawii, coś mniej oklepanego, komercyjnego, za to z odpowiednim " klimatem".

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nikt nie zabroni bogatemu być jednoczesnie fanem nowinek technicznych.

Może o to chodzi...

2 godziny temu, GrubyBubu napisał:

Obawiam się że jest słabsza od Playera, teoretycznie mogę sprawdzić ale znów ktoś zarzuci że słaby tv czy tak sprzęt więc sobie daruję.






 

Potwierdzasz , czy teoretyzujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...