Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie czytasz co pisałem, prawa są niezbywalne !!!!  zabrania tego umowa.

To nie polska ze sprzedajesz je słupowi bo robisz wała na żula.

Możesz je oddać z powrotem a te wracają na rynek.

 

Kupione na spółkę są jej aktywem a spółkę można sprzedać a nie same prawa.

Co innego to sublicencja, to 2 rożne pojęcia prawne.

VP PL niema żadnego majątku ani praw w Polsce, spółka na kroplówce szwedów.

 

Takie były scenariusze w Europie.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-viaplay-polska-amazon-prime-video-serwisy-streamingowe-licencje-prawa-sportowe-viaplay-liga-mistrzow-bundesliga-premier-league-formula-1

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LorDx napisał(a):

Chyba nie czytasz co pisałem, prawa są niezbywalne !!!!  zabrania tego umowa.

To nie polska ze sprzedajesz je słupowi bo robisz wała na żula.

Możesz je oddać z powrotem a te wracają na rynek.

A podczas fuzji C+ z n-ką to jak było? Prawa do Ligi Mistrzów też wracały na rynek? No nie. Firma została wchłonięta w inną firmę wraz z prawami, które miała. Tak samo może być z polskim oddziałem Viaplay. 

Problem w tym, że ze względu na cenę zakupionych praw sportowych i tak nikt tego nie kupi. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kisiel95 napisał(a):

To nie jest jak z n, prawa ma zapewne szwedzki podmiot - Viaplay Group, który jest na giełdzie dotyczy wszystkich oddziałów.

Tak, jasne - na pewno masz na to papiery, itd. 😂

52 minuty temu, Gizior89 napisał(a):

Skończy się zapewne na sublicencjach

Tak, na pewno. 😂 PL w cenie całorocznego budżetu TVP Sport ktoś kupi. Albo VIaplay sprzeda za część tej sumy i do końca 2028 roku, a w przypadku Bundesligi nawet do 2029 roku będą dokładać do interesu z własnej kieszeni. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, LorDx napisał(a):

Chyba nie czytasz co pisałem, prawa są niezbywalne !!!!  zabrania tego umowa.

To nie polska ze sprzedajesz je słupowi bo robisz wała na żula.

Możesz je oddać z powrotem a te wracają na rynek.

 

Kupione na spółkę są jej aktywem a spółkę można sprzedać a nie same prawa.

Co innego to sublicencja, to 2 rożne pojęcia prawne.

VP PL niema żadnego majątku ani praw w Polsce, spółka na kroplówce szwedów.

 

Takie były scenariusze w Europie.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-viaplay-polska-amazon-prime-video-serwisy-streamingowe-licencje-prawa-sportowe-viaplay-liga-mistrzow-bundesliga-premier-league-formula-1

No popatrz. Prawa są niezbywalne a Polsat kupił sobie Eleven PL z prawami. Takie cuda...

Ładny cytacik:

"Zawarta umowa nie wpłynie na ofertę programową Eleven Sport - widzowie kanałów tego nadawcy w Polsce nadal będą mogli oglądać m.in. hiszpańską LaLiga Santander, niemiecką Bundesligę, włoską Serie A TIM, angielski The Emirates FA Cup, wyścigi Formuły 1 oraz polskie i zagraniczne zawody żużlowe."

Mało tego...

Sam Prezes z zarządem wydaje komunikat o możliwej sprzedaży całego biznesu na rynkach zagranicznych, ale Ty wiesz lepiej, że nie ma czego sprzedawać. Zadzwoń do Szwedów i wytłumacz im, że nie wiedzą co czynią...

Reszty już nie chce mi się komentować. Szkoda niedzieli...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto kupi większościowy pakiet udziałów w Viaplay Group będzie miał wszystkie ich prawa sportowe na wszystkich rynkach. Ten kto kupi większościowy pakiet udziałów w Viaplay Group Poland będzie mógł zarządzać transmisjami w Polsce, a zyski z nich będzie musiał transferować do Viaplay Group.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/12/2023 at 1:43 PM, Gizior89 said:

Na czym oglądałeś? Na PC w przeglądarkach Chrome i MF, KODI i tizenie nie zauważyłem zawiech tak żeby był potrzebny restart. Kilka przycinek było na koło 20ej minuty było na tizenie

Mi stick i Viaplay app. Dziś wypróbowałem chromecast 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, czullo1 said:

Kolejny wspaniały weekend z Viapadło. Nic nie działa, trzymam kciuki, żeby te prawda jak najszybciej sprzedali.

Jakość jest fatalna na dużym telewizorze (43"+). Nawet nieoficjalny stream jest lepszy. Ciągłe błędy wczoraj lub zawiesza się i restartuje (Aplikacja Android)

Just now, Gizior89 said:

I co? Lepiej?

Będę wiedział @15.00

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten post uznacie za herezję ale jeżeli miałbym wybór by zostało tak jak jest (Viaplay w słabej jakości, wszystkie spotkania Premier League i Bundesligi, spotkania dostępne z odtworzenia oraz bardzo dobre opakowanie komentatorskie) albo wróciły czasy C+ (lepsza jakość, 5-6 spotkań z Anglii, z Niemiec jeszcze mniej, Rudzki za mikrofonem, konieczność "polowania" na retransmisje i dużo słabsze opakowanie ligii) to z Viaplay jest ZDECYDOWANIE lepiej. Od jakiegoś czasu nie ma "dużych wtop technicznych". (przynajmniej u mnie na WebOS) i wiem że mam dostępny każdy mecz z obu lig.

Wróci C+ to znów będę musiał dostosowywać "swój wybór" do tego co redakcja raczy transmitować. Te czasy już dawno minęły i jako fan danej ligi chcę mieć dostęp do wszystkich spotkań i sam decydować co obejrzę.

Dlatego dla mnie najlepiej żeby prawa przejął jakiś inny streaming typu Amazon.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, matinen napisał(a):

Może ten post uznacie za herezję ale jeżeli miałbym wybór by zostało tak jak jest (Viaplay w słabej jakości, wszystkie spotkania Premier League i Bundesligi, spotkania dostępne z odtworzenia oraz bardzo dobre opakowanie komentatorskie) albo wróciły czasy C+ (lepsza jakość, 5-6 spotkań z Anglii, z Niemiec jeszcze mniej, Rudzki za mikrofonem, konieczność "polowania" na retransmisje i dużo słabsze opakowanie ligii) to z Viaplay jest ZDECYDOWANIE lepiej. Od jakiegoś czasu nie ma "dużych wtop technicznych". (przynajmniej u mnie na WebOS) i wiem że mam dostępny każdy mecz z obu lig.

Wróci C+ to znów będę musiał dostosowywać "swój wybór" do tego co redakcja raczy transmitować. Te czasy już dawno minęły i jako fan danej ligi chcę mieć dostęp do wszystkich spotkań i sam decydować co obejrzę.

Nie przesadzaj. W ostatnim sezonie CANAL+ pokazywał niemal wszystkie mecze ligi angielskiej. Z Bundesligi mieli 2-3 spotkania na kolejkę i też je wszystkie pokazywali. Wspólnie z Eleven też było niemal 100%. Najgorzej było z meczami o 15:30, bo te nie wszystkie były emitowane, ale myślę, że po przejęciu praw mieliby takie podejście jak Viaplay. Liga angielska tez była dobrze opakowana. Uważam, że "Jej wysokość PL" był lepszym magazynem niż to coś, co pokazuje Viaplay. I to mnie dziwi, bo jednak to Twaro, który zmienił barwy, miał swój udział w "Jej wysokość...". Co do Rudzkiego to się zgadzam w 100%. Też uważam, że kiepski z niego komentator. 

12 minut temu, matinen napisał(a):

Dlatego dla mnie najlepiej żeby prawa przejął jakiś inny streaming typu Amazon.

No jasne - najlepiej. I kolejne kilkadziesiąt złotych do rachunku comiesięcznego. No, ale kto bogatemu zabroni. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lakiman napisał(a):

dla mnie zawsze 4K z HDR będzie lepsze niż to co serwuje Viaplay. Ale co kto lubi..

I na czym ogląda.  😀 

Z tym się każdy zgodzi ale meczów PL w 4k było niewiele, mniej niż w najlepszej lidze świata - czyli ekstraklasie 🤪

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakiman napisał(a):

A dla mnie zawsze 4K z HDR będzie lepsze niż to co serwuje Viaplay. Ale co kto lubi..

I na czym ogląda.  😀 

Oglądam na 55 Oledzie. Wiadomo, że jakość jest słaba ale cała reszta (wymieniłem w poprzednim poście) mi to rekompensuje.

2 godziny temu, k05 napisał(a):

Nie przesadzaj. W ostatnim sezonie CANAL+ pokazywał niemal wszystkie mecze ligi angielskiej. Z Bundesligi mieli 2-3 spotkania na kolejkę i też je wszystkie pokazywali. Wspólnie z Eleven też było niemal 100%. Najgorzej było z meczami o 15:30, bo te nie wszystkie były emitowane, ale myślę, że po przejęciu praw mieliby takie podejście jak Viaplay. Liga angielska tez była dobrze opakowana.

Zauważasz różnicę między niemal wszystkie mecze, a wszystkie mecze? O tę różnicę właśnie mi chodzi. Pamiętam częste dyskusje (nawet na tym forum) dlaczego pokazują ten mecz, a nie inny. Tutaj oglądamy co chcemy.

Opakowanie samej transmisji też było słabsze (nie mówię o magazynie który Viaplay ma słaby). Mało spotkań komentowanych ze stadionu. ZERO wywiadów z murawy z byłymi piłkarzami. To robi atmosferę.

Twoje słowa o tym że C+ teraz będzie pokazywał wszystkie spotkania z kolejki to myślenie życzeniowe. Oby tak było ale wszystko wyjdzie w praniu.

Edytowane przez matinen
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie Moto G42 obraz od początku ścina. Nic nie pomogło, nawet ponowne zainstalowanie aplikacji. Jak wyłączę ekran podczas meczu to przez chwilę jest w porządku a później dalej ścina transmisje na żywo a dźwięk się rozmywa.

 

Za to na Poco X3 Pro było wszystko w porządku a teraz od tygodnia mecze są ucięte u góry ekranu i pokazywane w małym kwadracie. Jak powiększę ekran to video nie jest responsywne, tylko ucięte z grafikami wyniku. (Na podstawie wczorajszego Superpucharu Niemiec i dzisiejszego meczu Liverpool - Chelsea)

 

Co robić? Czyja to wina? Inne aplikacje chodzą bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...