Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł. W Viaplay do tej pory oglądałem tylko i wyłącznie gale KSW. Teraz zauważyłem że daty KSW są tak robione aby trzeba było co miesiąc płacić po 55zł jeżeli nie jestem związany z żadnym operatorem. I na tą chwilę nie chce :P 

Wcześniej zdarzały się dwie gale w ramach jednej miesięcznej subskrypcji. 

 

Z tego co widzę są promocje na rok VPN około 220zł. Za sam dostęp załóżmy co miesiąc do każdej gali daje mi w Viaplay koszt roczny 660zł. Załóżmy że po 55zł miesiąc dalej tyle będzie kosztować. Chociaż kto wie czy nie będzie więcej :D

 

Wykupienie VPN na rok za 220zł + koszt gali na KSW TV za 40zł daje razem przez 12 miesięcy jakieś 700zł.

 

Do tego dochodzi o wiele wyższa jakość na KSW TV - FULL HD. A kto wie czy nie pójdą w 4K. W 2021r pojawił się post odnośnie wprowadzenia tej jakości na platformie KSW TV.

 

No i nie dokładam się do tej tragicznej jakości jaką oferuje Viaplay. Ostatnio w wywiadzie sam reporter stwierdził że ma to sens ze względu na lepszą jakość transmitowania gal KSW na platformie KSW TV.  

 

Myślicie że takie rozegranie ma sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSW TV nadaje w 1080, ale bitrate to 4,8 Mbps, więc jakość będzie jeszcze gorsza niż na Viaplay. Żadnego 4K nie będzie ;).

Nie masz też gwarancji, że nie zablokują VPNa z którego korzystasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Vaniliovsky napisał(a):

Za sam dostęp załóżmy co miesiąc do każdej gali daje mi w Viaplay koszt roczny 660zł. Załóżmy że po 55zł miesiąc dalej tyle będzie kosztować. Chociaż kto wie czy nie będzie więcej :D

Jest u nich na stronie promocja 12 x 44 zł płatne co miesiąc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, że największe problemy z jakością Viaplay występują u tych którzy oglądają na szajsie od Siajomi..
 

Edytowane przez Kiler
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, boywrc napisał(a):

Zabawne, że największe problemy z jakością Viaplay występują u tych którzy oglądają na szajsie od Siajomi..

Wysłane z mojego Pixel 7 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Transmisja z Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1992 roku wyglądała lepiej na moim kineskopowym(wtedy) telewizorze, niż transmisje F1 w ViaPadlina w 2023 roku z pikselozą 720p i minutowym opóźnieniem, a oglądam na OLED 65 cali rocznik 2022.

Edytowane przez czullo1
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, czullo1 napisał(a):
Transmisja z Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1992 roku wyglądała lepiej na moim kineskopowym(wtedy) telewizorze, niż transmisje F1 w ViaPadlina w 2023 roku z pikselozą 720p i minutowym opóźnieniem, a oglądam na OLED 65 cali rocznik 2022.

Ja oglądam F1 od początku sezonu na dwuletnim Sony X90J i zarówno jakość jak i płynność jest bardzo ok, szczególnie wczoraj w porównaniu z jakością transmisji wyścigu WEC na Eurosport na dekoderze UPC tv 4k box.
 

8 godzin temu, kunkore napisał(a):
@boywrcNa "szajsie" od Apple (iPad Air 2022) nie wygląda to jakoś lepiej xD

Apple to jeszcze gorszy szajs niż Siajomi bo droższy, a sam piszesz że jest lipa.

Edytowane przez Kiler
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MacBooka 13 z M1 i oglądam na nim czasem F1 w oknie przez Chrome, obraz jest ostry, żadne mydlo. Natomiast zdecydowanie lepiej i przyjemniej ogląda mi się na dużym tv.
Viaplay mam za 10 złotych, oglądam głównie F1 i Indycar, nie oglądam ani piłki nożnej ani KSW, seriale bardzo rzadko. Może to jest różnica?
A i zdaje sobie sprawę że na F1 TV może być lepsza jakość streamu F1, ale na Viaplay na pewno nie jest tak że się coś zacina, jest mydlo i nie da się oglądać..

Edytowane przez Kiler
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, boywrc napisał(a):

A i zdaje sobie sprawę że na F1 TV może być lepsza jakość streamu F1.

Jak to, w ankiecie zaznaczyłeś, że już jest dobra jakość. Chyba, że awans miałby być na bardzo dobra. Poprawił mi się humor przed południem :)

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle? Mawiał klasyk.

Po prostu mamy dupi@ty sprzęcik i tyle.. 

 

12 godzin temu, boywrc napisał(a):

Zabawne, że największe problemy z jakością Viaplay występują u tych którzy oglądają na szajsie od Siajomi..

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał(a):
Jak to, w ankiecie zaznaczyłeś, że już jest dobra jakość. Chyba, że awans miałby być na bardzo dobra. Poprawił mi się humor przed południem
 

Dokładnie, zaznaczyłem ze jakość jest dobra. Mam porównanie z tym co było w Eleven (także 4k) i co jest u konkurencji obecnie (Polsat Sport/Eurosport/Motowizja). Porównuję jakość transmisji ze sportów motorowych na żywo. Natomiast każdy kto używa Siajomi i narzeka powinien zrezygnować z abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w przeszłości, nie w przyszłości, a obecnie i w streamingu. Bardzo dobra jakość jest w Sky, gdzie F1 jest w sporych dawkach w UHD z HDR. Dobra dla ich 1080p (onboard, dodatkowe źródła). 

 

F1-Sky.jpg

 

Dalej w F1 TV w 1080p, a na szarym końcu w Viaplay z ich 720p i żeby twierdzić, że F1 na 65 calach daje dobrą jakość trzeba być bardzo dowcipnym. W mojej ocenie, w kategorii dobra nijak się nie mieści. Tego, że na MacBooku 13 i w ogóle urządzeniach mobilnych, małych wyświetlaczach dobrze się niektórym prezentuje, nie kwestionuję.

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MacBooku 13" też wcale nie wygląda to zjawiskowo. Dobra matryca obnaża niedoskonałości wynikające z kiepskiego źródła materiału. Popieram @Zuzia wszystkimi kończynami.

W dniu 7.07.2023 o 19:11, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Zawsze gdzieś info musi wypłynąć. Pozostaje czekać na oficjałkę.

 

No to masz "oficjałkę": https://satkurier.pl/news/229556/kolejna-podwyzka-viaplay-mamy-oficjalny-komentarz.html

 

Dokładnie tak jak mówiłem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2023 o 19:26, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Ok zatem sorry za zamieszanie, wiadomo kogo podwyżka dotyczy. Mnie nie :)

Masz potwierdzenie od Bestiaplay. Powiedzieli to samo co ja.

https://satkurier.pl/news/229556/kolejna-podwyzka-viaplay-mamy-oficjalny-komentarz.html

PS

Ciekawe czy kopiarki WM już pracują 😂

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, bo posty ci się złączyły gdyż nie minęły 24h od napisania twojego ostatniego posta w temacie.

To teraz czekamy na wyniki finansowe za Q2 2023, które będą już 20 lipca.

Ciekawe co się wtedy stanie na giełdzie.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Nie lecą, bo od dłuższego czasu utrzymują się w granicach 60 SEK.

Nie lecą, bo ta firma straciła już na wartości 90%, wiadomo że nie spadnie do 1 korony bo same budynki i sprzęt tej firmy są coś warte. Żeby Viaplay wróciło do swojej najwyższej ceny, wartość akcji musiała by wzrosnąć o 755%, życzę powodzenia :)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...