Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@muza_tv Tak, i każdy przesiaduje 1,5 godziny na głównej stronie Viaplay (a na Netflixie nawet 6h) bo taki jest średni czas korzystania ;).

Było już wyjaśniane sto razy. Dane nie są idealne, ale to jedyne jakie są dostępne.

Nie są wiele gorsze niż liczenie włączonego telewizora przy którym nikt nie musi siedzieć (Nielsen) i mnożenie tego razy kilka tysięcy widzów.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Toma441 napisał:

Sumarycznie taka skokowa podwyżka jest nawet zrozumiała (inflacja, koszty praw),ale na dziś dla mnie to kwota zbyt duża, żeby regularnie abonować nawet z PL i F1. Gdyby np. z czasem doszła LM, ten koszt już by wyglądał trochę inaczej.

 

Wiele zależy od tego, kto co zamierza oglądać na Viaplay. Przykładowo:

 

1) Jeśli kogoś interesuje tylko Bundesliga, to 55 zł miesięcznie to bardzo wysoki koszt.

2) Jeśli kogoś interesuje tylko Premier League, jak wyżej.

3) Jeśli kogoś będzie interesowała tylko F1, to 55 zł miesięcznie to wyjdzie również bardzo drogo.

... 

99) Jeśli kogoś interesuje zarówno Premier League, LE/LKE, F1, KSW to 55 zł miesięcznie może okazać się już całkiem atrakcyjną ceną (oczywiście pomijając jakość usługi, która ciągle pozostawia niemało do życzenia).

 

Na dłuższą metę, z powodu stosowania zasady "wszystko albo nic" Viaplay będzie miał problem przyciągnąć ogrom subskrybentów (owszem, będzie ich dużo, ale zapewne mogłoby ich być znacznie więcej, gdyby zastosowano pakietyzację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, grreg2084 napisał:

 

Na dłuższą metę, z powodu stosowania zasady "wszystko albo nic" Viaplay będzie miał problem przyciągnąć ogrom subskrybentów (owszem, będzie ich dużo, ale zapewne mogłoby ich być znacznie więcej, gdyby zastosowano pakietyzację).

Podzielam to zdanie, dlatego uważam, że z czasem (być może właśnie od marca przyszłego roku) dojdzie do podziału pakietu - to byłoby logiczne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z udostępnianiem kont to raczej śliski temat, zwłaszcza, że przekazując dane logowania ma się dostęp do wszystkiego. Jeśli jednak ktoś chce wspomóc potrzebujących z forum, to jedyny bezpieczny sposób jest via Kodi poprzez autoryzowanie komuś dostępu do urządzenia. Potem wystarczy zmiana hasła, by dostęp odciąć. 

PS. Autoryzacja na samo urządzenie działa też na Smart TV, Apple TV i konsolach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Toma441 napisał:

Podzielam to zdanie, dlatego uważam, że z czasem (być może właśnie od marca przyszłego roku) dojdzie do podziału pakietu - to byłoby logiczne.

 

Oby tak było. Ja w Viaplay oglądam tylko Bundesligę, a płacenie za tę "przyjemność" w przyszłości 55 zł miesięcznie dla mnie byłoby zbytnią rozrzutnością. Mam nadzieję, że ktoś mądry w Viaplay zwróci na to uwagę, że bardzo duże grono klientów nastawia się tylko na jeden rodzaj transmisji. Mnie osobiście kompletnie nie interesuje KSW, F1 czy seriale/filmy na Viaplay (od święta może mi się zdarzyć obejrzeć jakiś mecz z Premier League, a jeszcze rzadziej z LE/LKE).

 

Jeśli od marca nie będzie żadnej pakietyzacji, osobiście nie będę dłużej subskrybował Viaplay. Oferta specjalna (obowiązek subskrypcji przez 12 miesięcy) kompletnie mnie nie interesuje. Co z tego, że w przeliczeniu na miesiąc wychodzi taniej, skoro aby obejrzeć cały sezon Bundesligi wystarczy wykupić 9 miesięcznych subskrypcji (reszta to martwy okres dla fana Bundesligi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam 1BL ,2 2BL,LE i ligę konferencji. Będę czasem patrzył na niektóre mecze ligi angielskiej. Czasem patrzę na fragmenty gal KSW. Jak jakość będzie dobra to 55 zł nie będzie dla mnie problemem. Tym bardziej, że za Eleven płacę 5 zł tak jak i za PSP. Do tego C+ online mam dla tenisa i żużla za 20 zł. Niestety te śmieszne3 ceny pewnie nie długo się utrzymają w dobie galopującej inflacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem dzisiaj  Viaplay na próbę, na miesiąc.  Na przykładzie 2 Bundesligi powiem uczciwie, o ile na komputerze jeszcze jakość jest do zniesienia o tyle na telewizorze nie widać tych 50 fps.......... .

Brak płynności obrazu przy oglądaniu takiego dynamicznego sportu jakim jest piłka nożna daje się mocno we znaki. Oby  przy Premier League czy Bundeslidze było lepiej

Edytowane przez Mariusz123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...