Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Zuzia napisał:

Robią co zapowiadali, ale nie spotyka się to z entuzjastycznym przyjęciem na naszym rynku. Co widać w ankiecie, w komentarzach w social mediach, krytykę słyszę nawet we własnym domu :)

 

Krytyka była, jest i będzie. Tylko warto wyciągać wnioski nieco dalej, niż po 10 dniach. Z drugiej strony wolę kogoś kto robi co mówił, niż kogoś, kto mówi, że zrobi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
39 minut temu, jackpol napisał:

Rozdzielczość to nie wszystko :) , liczy się przede wszystkim kodek oraz bitrate. 

Trafiłeś jak kulą w płot, bo 720p nadają w starym AVC przy zaledwie 5 Mbps. Stąd ta kiepska jakość. Te 5 Mbps mogłoby zostać, ale w nowszym HEVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jackpol napisał:

Wszystkie liczące się podmioty zagraniczne nie licząc 3-4 przypadków w skali globalnej ( BT Sport , Dstv ,oraz Now E) pokazuje sport online w 720 p. Rozdzielczość to nie wszystko :) , liczy się przede wszystkim kodek oraz bitrate. 

MYCANAL oprócz kanałów 1920x1080@50 są 2 kanały 4K UHD w HEVC . 

Nadają w kilku strumieniach: UHD - 22Mb/s, 1080p - 18Mb/s i 1080p 6Mb/s, 720p - 3Mb/s.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kamil2505 napisał:

Całkiem możliwe,  że Amazon Prime Video w zestawieniach Mediapanelu wreszcie nie będzie ostatni.  🤣

Ale Amazon ma naprawdę świetną jakość, właśnie testuję i jestem pod wrażeniem. 

23 minuty temu, Toma441 napisał:

Krytyka była, jest i będzie. Tylko warto wyciągać wnioski nieco dalej, niż po 10 dniach. 

Nic nie poradzę, że widziałam ich piękne 4K na kodeku HEVC z bitrate do 16 Mb/s. Tak, moi drodzy, Viaplay potrafi dawać dobre rzeczy w krajach nie-pariasach :)

 

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

 Te 5 Mbps mogłoby zostać, ale w nowszym HEVC.

Teraz pytanie : jakie to są koszty i czy zmiana takiego kodeka jest czasochłonna i wymaga sporych nakładów? Bo jeśli mnie pamięć nie myli, to np. nowy standard tv naziemnej wiąże się też z tym nowym kodekiem? Pytam bo, jeśli już jest mowa o zmianie jakości na lepszą, to chciałbym też się dowiedzieć w jakiej perspektywie taka zmiana następuje. Bo wiemy, że oni środki mają i wątpię, że nie chcieliby w dłuższym okresie czasu zainwestować i pokazać to właśnie u nas. 

4 minuty temu, Umek napisał:

Co ma piernik

do wiatraka..

Wbrew pozorom sporo. Bo społeczeństwo chciałoby jak zwykle najwięcej, ale za to co już ma to płacić mu nie po drodze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Należy mówić o Faktach :

(...)

3. Od początku mowa była o transmisjach sportowych na starcie w rozdzielczości 720p/50 ( i filmach full hd). 

Domagać się można niemal wszystkiego od każdego, ale warto być przy tym zgodnym, co do faktów. 

 

Co ty piszesz? Jak tutaj mówiliśmy, że będzie 720p to większość zachwalających Viaplay przed startem "gryzła", że nie wiadomo jaka będzie jakość (w domyśle na pewno lepsza). Więc nie próbuj teraz nam wmawiać, że to zapowiedziane 720p było oczekiwane przez ciebie i innych klakierów tej platformy. Nie chce mi się wyszukiwać tych kłótni, że na pewno minimum Full HD. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

Tak, moi drodzy, Viaplay potrafi dawać dobre rzeczy w krajach nie-pariasach :)

 

Piszesz o krajach, w których działa od początku swojej działalności i to mnie nawet nie dziwi.

 

Z drugiej strony Idąc tym tropem Polsat ze swoją pozycją, jako polski biznes już dawno powinien swój sztandarowy kanał nadawać w 4k....To przecież takie proste 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani CANAL+ lepiej spójrzcie na swoją platformę CANAL+Online bo to ona nieżle zacina, od początku swojego istnienia. Ja po okresie próbnym i po pierwszym płatnym okresie szybko zrezygnowałem z tej platformy bo uznałem że nie będę płacić za byle co. Mi Viaplay na 32 calowym ekranie chodzi doskonale, nie to co CANAL+Online, i tu jestem gotów przedłużyć z nimi umowę nie tylko na miesiąc a o dłuższy okres. Widzę że teraz próbują ją upchnąć razem z Netflixem, ale nie ze mną te numery, jak mówił Bruner z pewnego serialu. Lepiej zainwestujcie w dobre łącze internetowe a będzie wam działać.

Edytowane przez Kirk
Hamuj się ze słownictwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kamil2505 napisał:

Trudno by byli sklasyfikowani skoro ostatnie badanie obejmuje lipiec. 🤣

No właśnie, to poczekajmy z klasyfikacją kilka miesięcy, a nie 10 dni.

Rok czekam na C+ 4K w Canal plus online i najwyraźniej ich nie interesuje żadne miejsce, o czołówce nie wspominając 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, czerstwy napisał:

Nic mnie nie boli bo oglądam C+ przez satelitę i nawet mnie nie interesuje jak to wygląda przez internet.Ja sie nie podniecam oglądajac cos na wiekszym tv.Ale mam porównanie jak dany materiał słabej jak i dobrej jakości wygląda na małej jak i dużej przekątnej ekraanu o czym ty nie masz zielonego pojęcia.Bo na 32 calach to nie widzisz ani dobrej ani słabej jakości to zobaczysz dopiero na dużej przekątnej.Wiec takie opinie mnie tylko śmiesza i nic więcej.

Ja wolę zainwestować w dobrego neta, a nie w satelitę, za którą płąci się spore pieniądze, a i tak na większości tych kanałów nic nie ma, a przerwy w rozgrywkach też trwają i za te miesiące też trzeba płacić. Duży telewizor nie jest mi potrzebny do szczęścia, a na takim ekranie też dojrzysz jakość.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rakolinho napisał:

Tylko nie piszcie, że meczy dwa dni po ich rozegraniu nie można już obejrzeć, Gladbach - Bayern już nie ma a i sobotnie z 15.30 poznikały. Dla mnie to jest masakra bo ja większość w retransmisjach oglądam ;/ Nawet na canal + online jest możliwość do 3 miesięcy obejrzenia powtórki od rozegrania meczu a tu już po dwoch dniach ściągają.  Jeśli to jest standard i nie ma żadnej biblioteki archiwum to nie dla mnie  viaplay.... a za rok będą mieć jeszcze ligę angielską. Teraz kur... nawet nie mogę sobie nagrać meczu ja [beep]....

Za to mecz tenisa na C+ online mogę obejrzeć tylko do 8 godzin wstecz... Luksusy w uj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Toma441 napisał:

Teraz pytanie : jakie to są koszty i czy zmiana takiego kodeka jest czasochłonna i wymaga sporych nakładów? Bo jeśli mnie pamięć nie myli, to np. nowy standard tv naziemnej wiąże się też z tym nowym kodekiem? Pytam bo, jeśli już jest mowa o zmianie jakości na lepszą, to chciałbym też się dowiedzieć w jakiej perspektywie taka zmiana następuje. Bo wiemy, że oni środki mają i wątpię, że nie chcieliby w dłuższym okresie czasu zainwestować i pokazać to właśnie u nas. 

Wbrew pozorom sporo. Bo społeczeństwo chciałoby jak zwykle najwięcej, ale za to co już ma to płacić mu nie po drodze 😉

Kompletnie nic. Wmawiasz  [beep]oly ludziom a sam pojęcia o prostych rzeczach nie masz.

Edytowane przez Umek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Umek napisał:

Kompletnie nic. Wmawiasz  [beep]oly ludziom a sam pojęcia o prostych rzeczach nie masz.

Jeżeli nie masz nic mądrzejszego do powiedzenia, poza kolejną prowokacją i wycieczką osobistą, strosząc przy tym piórka fachowca, to możesz zignorować pytanie. Bo nie było adresowane do ciebie. 

Edytowane przez Toma441
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Trafiłeś jak kulą w płot, bo 720p nadają w starym AVC przy zaledwie 5 Mbps. Stąd ta kiepska jakość. Te 5 Mbps mogłoby zostać, ale w nowszym HEVC.

Nadają w AVC , ponieważ na chwilę obecną chcą budować bazę subskrybentów w oparciu o szeroką dostępność na starszych urządzeniach które nie obsługują HEVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Jeżeli nie masz nic mądrzejszego do powiedzenia, poza kolejną prowokacją i wycieczką osobistą, strosząc przy tym piórka fachowca, to możesz zignorować pytanie. Bo nie było adresowane do ciebie. 

To nie prowokacja to fakt. Zarzucasz ludziom rzeczy..a nie masz podstawowej wiedzy. Zastanów się kto nie ma ochoty tu płacić bo z pewnością nie abonenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
7 godzin temu, jackpol napisał:

Nadają w AVC , ponieważ na chwilę obecną chcą budować bazę subskrybentów w oparciu o szeroką dostępność na starszych urządzeniach które nie obsługują HEVC.

Viaplay to aplikacja i to ona dekoduje sygnał, a nie dekoder w telewizorze jak to jest w przypadku np. telewizji naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...