Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, supersupreme napisał:

@Zuzia

ale o co ci właściwie chodzi z tym bitrate? 5-6 mega dla 720p to jest bardzo dobra jakość...

sprawdziłem, że ipla ma poniżej 5 na eleven i polsat sport przy 1080p i 2.5 na 720p... w viaplay masz bitrate 5 mbps przy 720p więc jest to bardzo dobry wynik.

ile mieliby niby dać żebyś była zadowolona?

Jeśli chodzi o transmisje sportowe, to mi wszystko jedno, bo nie będę tego oglądała. Rodzina mnie męczy, że mam poprawić, bo na ich dużym TV jest "mętnie i niewyraźnie". 

Pokazałam im kanały sportowe z UPC TV GO i stwierdzili, że lepiej wygląda niż Viaplay. Tyle, że UPC TV GO ma bitrate nie mniejsze niż 10 Mb/s przy 720p z FPS 50.

 

Filmy i seriale w Viaplay są w 1080p FPS 25, kodek h264 bitrate 3-5 Mb/s - ujdzie, choć mogłoby być lepiej i bogatszy repertuar, zwłaszcza skandynawskich.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kingofsouth napisał:

Kodi to twój cały świat ?

To jest screan :

 

1.jpg

 

U ciebie to wygląda jak obrazek w ramce :P

 

 

Bo to był rzut na oryginalną rozdzielczość materiału.

Kodi też tak potrafi. Poza tym widać kodek, bitrate. W przeglądarce i apce na Androida i TV nie widzę. 

 

viaplay.jpg

 

 

17 minut temu, piter7790 napisał:

TV 1000 w SD reszta HD :)

Tam jest  rozdzielczość 1280x720.

 

 

viaplay.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

@Anita Kaźmierska już się wszystko wyjaśniło emoji3.png
"Kanały TV" Viaplay Polska aktywne emoji16.png
 
1.jpg
 
 No i o tym pisałem. 🙂 
 

 

Chyba lepiej jak usługa którą oferują jest kompletna, w sensie każdej części składowej. Ja wiem, że fajnie jest się czepiać wszystkiego, ale są jakieś granice. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak usługa którą oferują jest kompletna, w sensie każdej części składowej w dniu jej startu :) Ale masz rację, nie czepiajmy się, w końcu szybko poprawili ten błąd.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 godzinę temu, supersupreme napisał:

@Zuzia

ale o co ci właściwie chodzi z tym bitrate? 5-6 mega dla 720p to jest bardzo dobra jakość...

sprawdziłem, że ipla ma poniżej 5 na eleven i polsat sport przy 1080p i 2.5 na 720p... w viaplay masz bitrate 5 mbps przy 720p więc jest to bardzo dobry wynik.

ile mieliby niby dać żebyś była zadowolona?

ide dalej... ktoś dawał tutaj link do serwisu z bitrate i mamy beinsports czy eurosport w mycanal 1080p przy 4.6 mega... 720 przy 3.5.. cały świat tak ogląda, ale się kurna nagle konserzy w polsce znajdą którym to bedzie przeszkadzać xD

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?live=402&id=381&lang=en

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?live=402&id=101&lang=en

canal+ premier league? to samo: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?live=402&id=815&lang=en

Problemem w Viaplay jest stary kodek H.264, którego już prawie nikt nie używa. Znika nawet z zacofanej telewizji naziemnej. Te 5 Mbps miało by sens przy nowszym H.265, który jest dwa razy wydajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...