Skocz do zawartości

Czy Telewizja Polska powinna uruchomić 17-ty ośrodek regionalny - TVP3 Koszalin?


Poland
 Udostępnij

Czy Telewizja Polska powinna uruchomić TVP3 Koszalin?  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Telewizja Polska powinna uruchomić TVP3 Koszalin?

    • Tak
      5
    • Jest mi to obojętne
      5
    • Nie
      12
    • Nie mam zdania
      2


Rekomendowane odpowiedzi

8830575400_1502540607.png

Jak dobrze wiemy na Pomorzu obecnie mamy obecnie dwa ośrodki regionalne TVP3 czyli w Szczecinie i Gdańsku ale w przypadku Polskiego Radia tych ośrodków mamy już trzy bo jeszcze dochodzi Koszalin. Nie ma on jednak swojego oddziału w przypadku telewizji więc chciałbym zapytać się czy takowy powinien powstać? Moim zdaniem tak bo region Pomorza Środkowego byłby skupiony w jednej telewizji lokalnych zamiast w dwóch co pozwoliłoby zbudować szerszą tożsamość lokalną pozwalającą walczyć w przyszłości tamtejszym mieszkańcom o województwo środkowopomorskie. 

W najgorszym wypadku ten ośrodek mógłby mieć autonomię taką jak Kielce, Olsztyn, Opole czy Gorzów Wielkopolski do 1 stycznia 2005 roku. Pozwalałaby ona na tworzenie własnego serwisu obok lub zamiast tego z Gdańska bądź Szczecina. 

Koszalin zresztą z tego co się dowiedziałem testował takie rozwiązanie w latach 90-tych i nawet kiedyś był film z przykładowymi wydaniem z 1993 roku.

Swoją drogą powyżej znajduje się symulacja logotypów stacji w przypadku istnienia ośrodka w Koszalinie. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Poland napisał:

Jeżeli ten ośrodek obejmowałby zasięgiem cały teren planowanego województwa środkowopomorskiego (czyli także chociażby Słupsk) to jego powstanie nie byłyby takim głupim pomysłem. 

Tyle że tego planowanego województwa nie ma i raczej nic na to nie wskazuje, by było. Dlatego obecnie pomysł na uruchomienie 17 ośrodka regionalnego nie ma sensu, szczególnie że gdyby to teraz zrobiono, to najpewniej by się obudzono na przykład w Zielonej Górze, Toruniu i kilku innych miastach, które by chciały osobnego kanału. Obecny układ "jedno województwo, jeden OTV" jest dobry i nie ma potrzeby, by to zmieniać.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...