Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy HDR moga być problemy, gdy ktoś ma kilkuletni TV z niższej półki ze słabszym HDR'em.. przy takim ustawieniu, ponieważ słabsze TV nie zawsze może rozpoznać przejście z formatu SDR na HDR.. no i 3 gen wprowadza HDR10+, to może o to Ci chodziło?

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo, że nie ma HDR z HLG

Kojarzę, że problem  z HDR występuje przy zagranicznych streamingowych, bodajże Peacock (?).

Gdy ma się włączony w Apple TV - HDR filmu, który powinien być grany w dolby vision nie wyszuka. Przy ustawionym SDR już tak. 

Edytowane przez Delta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że wersja z 2022 r. obsługuje HLG w przeciwieństwie do starszych wersji.

Nie pamiętam czy nie udało mi się znaleźć - gdy się tym interesowałam - odpowiedniego materiału czy po prostu to HLG nie działało.

Może znasz odpowiedni materiał?

 

Na fire cube mam po prostu znaczek HLG w prawym górnym rogu. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Delta21 napisał(a):

Tak, wiem, że wersja z 2022 r. obsługuje HLG w przeciwieństwie do starszych wersji.

Nie pamiętam czy nie udało mi się znaleźć - gdy się tym interesowałam - odpowiedniego materiału czy po prostu to HLG nie działało.

Może znasz odpowiedni materiał?

W HLG to głownie telewizja nadaje 4K, ale u nas C+ się wypiął, a we Francji nie.

@Delta21https://ultra-k.fr/canal-uhd-evenement-4k-comment-recevoir-chaines-decodeur-mycanal/

Z tego wynika, że we Francji są dwa kanały 4K, ale bez HDR, a okazjonalnie ten HDR włączają, tylko nie wiadomo który HDR 😀

W Polsce C+ cały czas nadaje kanał C+ 4K w HDR HLG.

W dniu 12.06.2023 o 17:38, lakiman napisał(a):

Jeszcze nic nie zrobili w temacie a już chcą rozwiązywać zgłoszenie..🤔 🙂 technicy z C+.

"Szanowny Panie,   dziękujemy za przesłane informacje. Zleciłam wznowienie zgłoszenia. Proszę o cierpliwość. O rozwiązaniu zgłoszenia, poinformujemy mailowo."

Nie wiem czy to przypadek czy może coś robią, ale spadków jakości już nie ma.

A te małe szarpnięcia co jakiś czas dalej są 😂 

Ze spadkami jakości były bardziej widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wydzwaniają z propozycjami aneksu to poganiam tych z Canal+, że jak naprawią apkę to możemy gadać. Rozmowy są nagrywane- może ktoś to odsłucha. 😀  😉 (ironia)

 

Jak kupię nowy tv to gdzieś będę miał problemy Apple z Canal+ czy na odwrót.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek Dzięki.

Tak, właśnie na kanale C+ 4K ten znaczek HLG na fire cube się pokazywał

Wczoraj, pierwszy lepszy na YouTube materiał odpaliłam i w statystykach dla nerdów, hLG był widoczny

 

na Apple TV świeci wtedy tylko oznaczenie HDR

Edytowane przez Delta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Najlepiej jakby też inni się przyjrzeli czy nadal widzą te małe szarpnięcia na kanałach C+ Sport. Może ich już nie ma, a ja dalej je widzę, bo wcześniej były.

Sprawdzałem ok. tydzień temu, ciągle są te szarpnięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Delta21film jest sprzed ponad 3 lat, a stare Apple TV 4K nie obsługiwało HLG, więc na pewno jest tutaj ustawiona przez YouTube konwersja w locie z HLG do HDR10. Podobnie może też być z nowymi filmami, bo nie wiem czy YouTube jakoś selekcjonuje poszczególne urządzenia Apple TV 4K czy dla wszystkich stosuje konwersję.

@mingotydzień temu to i ja miałem łącznie ze spadkami jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lakiman napisał(a):

Przed chwilka sprawdziłem- naprawione.

Obym już nie musiał znowu kolejnego maila pisać. 😉

Teraz pisz maila w sprawie 4K powołując się na francuski Canal+, bo tam jest 4K.


Ja te szarpnięcia dalej widzę, tylko mniejsze niż były 😂

Może to złudzenie. Przyglądajcie się dokładnie i piszcie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia ile ustawisz, bo aplikacja C+ wykorzystuje AFR.

@lakiman tak przy okazji, to jest nieaktualne i lepiej sobie włączyć HDR, bo interfejs lepiej wygląda. Tak się zastanawiam czy ten gość nie puścił wtedy fejka, ale trudno powiedzieć, bo nie miałem wtedy tego boxa.

https://imagazine.pl/2020/12/04/prawidlowe-ustawienia-apple-tv-4k-dla-telewizorow-z-dolby-vision-hdr-i-sdr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...