Skocz do zawartości

Router SIM: TP-link TL-MR6400 czy D-Link DWR-921 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze między tymi dwoma routerami. Ewentualnie coś innego na kartę sim w okolicy 300zł, żadne droższe.

Wg opinii oba są polecane. Nie znam się aż tak na szczegółach i nie wiem, który będzie lepszy?

https://www.tp-link.com/pl/home-networking/3g-4g-router/tl-mr6400/

https://eu.dlink.com/pl/pl/products/dwr-921-4g-lte-router

Edytowane przez pawel73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Oba są bez łączenia pasm, a więc już bardzo przestarzałe i niewarte nawet 100 zł. Za 300-400 zł, jak dobrze poszukasz, jest Huawei B535 z agregacją dwóch pasm.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że on kosztuje, a ja więcej nie dam jak 300zł za nowy. Chodzi o to, że miałem mobilny Huaweia ale zaczął padać. Na razie ciągnę przez telefon ale to nie to. Z routera mam nadzieję osiągnę lepszą prędkość.

Akurat na paśmie 5Ghz mi nie zależy bo i tak włącznik światła wifi ma tylko 2,4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Nie chodzi o pasma routera, tylko nadajnika, a wiec większe prędkości. Są też routery z agregacją 4 pasm, ale już znacznie droższe. Ten Huawei pracuje na 2,4 i 5 GHz w jednej sieci, wiec nic nie trzeba przełączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nadajnika Orange mam ze 2km przez pola, Tmobile 400m (podobno Orange też z niego korzysta) wiec wyłączenie 3G mnie nie martwi.

 

Z pasmami nadajnika coś już wiem o co chodzi, że na mniej zapchanych pasmach lepsze prędkości.

 

Co do 2,4 i 5GHz to rozumiem, że będzie działał włącznik światła na 2,4 a Tv i Laptop na 5GHz ?

 

Do tej pory miałem mobilnego Huaweia w domu i na wyjazdach w aucie ale zamulał, spuchła bateria, druga też ma problemy z ładowaniem.

Przez mc używałem starej Motoroli G3, lepsza prędkość niż na mobilnym Huaweiu ale zdechła. Teraz ciągnę przez Samsunga S4. To co zalega w szafce.

Dlatego potrzebuję stacjonarnego z zasilaczem.

 

Tak więc Panowie, dzięki za rady...jednak posłucham was i zrezygnuję z tych powyżej i będę myślał o H B535

 

Ten TP Link to najnowsza wersja V5 ale agregacji i tak nie ma.

Edytowane przez pawel73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wybrałeś, router mobilny nie nadaje się do ciągłego używania (bateria siada).

Tak, będziesz mógł korzystać z 2.4 i 5 na dowolnym sprzęcie. U mnie jest drukarka na 2.4Ghz a TV, komórka i komputer na 5Ghz.

 

Ps. U mnie jest maszt Orange 250m od domu to i Internet śmiga aż miło :)

Edytowane przez Zeusek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Plus nie kupuj, blokują gdy ktoś kupi na raty i nie płaci a takie oszuści sprzedają. Te z Play możesz kupować. Play nie branduje, zresztą jak nawet to dokłada Polski język (jeżeli jest tylko wersja Angielska). Play nie daje sim clock i możesz używać w każdej sieci, ja używam jego z Orange i nie ma z tym problemu.

Ja kupiłem na allegro swój B818, kupiony w Play (sprzedawał kilka sztuk bo na firmę kupował taniej). Dostałem fakturę, był jak nówka (coś około miesiąca).

Edytowane przez Zeusek
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie łamię regulaminu, ale to jest ta aukcja: https://allegro.pl/oferta/nowy-huawei-4g-router-3-pro-polska-dytrybucja-8684066880

"Pochodzą od operatora Plus GSM oraz Play! Nie posiadają blokady sim-Lock. Nie są brane na raty! Nie grozi im żadna blokada!"

 

Piszesz Zeusek, że nie brandują...chodzi tylko o napisy na obudowie czy w menu też jakieś zmiany ? Bo np. mój mobilny Huawei miał menu na stronie www w barwach Play.

Edytowane przez pawel73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel73 jeśli chcesz kupić na allegro, to najlepiej do supersprzedawcy i po upewnieniu się źe router nie jest od plus gsm. Po zakupie sprawdź po numerze IMEI stan prawny urządzenia. W salonie lub na stronie operatora. Przy zakupie przez internet,  zawsze masz 14 dni na zwrot towaru.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te anteny zewnętrzne pokojowe są kiepskie i czasami wręcz pogarszają sygnał. Na to trzeba testy zrobić, za dużo jest zmiennych aby się wypowiadać jednoznacznie.

Lepiej powinny się sprawdzić te na krótkich przewodach i antenki dać na parapet za oknem np. coś takiego... naturalnie najlepsze są anteny na dach (duże, profesjonalne).

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, tylko, że to kolejne wydatki. A ja na wstępie założyłem max 300 parę zł.

Na razie 1 sprzedawca odpowiedział, że nie wysyła przez All Smart (darmowe) tak wartościowych przedmiotów bez ubezpieczenia. Choć te przesyłki mają ubezpieczenie. Chyba opłata 25zł za kuriera jest ukrytym zyskiem wraz z routerem. Poluję dalej na okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem też na temat sprzętu na raty, blokowania itp.

Na stronie Plusa wpisałem IMEI ale przyszła odpowiedź, że brak możliwości weryfikacji, czyli niby nie jest własnością plusa, nie jest objęty ratami.

Sprzedawca podaje nr IMEI i zapewnia, że nic na nich nie ciąży, więc chyba można zaufać.

 

Co nie co wiedziałem, ale dzięki wam zgłębiłem trochę wiedzę na temat routerów.

Kolega wspominał mi kiedyś o wyborze pasma, ale nie wiedziałem, że router sam może działać na 2 różnych.

Nie wiedziałem też, że może działać na 2,4 i 5GHz jednocześnie. A sprawdzałem Wifi Analizerem i nikt z sąsiadów w bloku nie nadaje na 5Ghz. Jest czysto, więc nie będzie problemu z kanałami.

 

Kurcze, na Speed Test wychodzi mi teraz Pobieranie 7-9Mbps a Przesyłanie 13-14Mbps. Lipa!

 

Edytowane przez pawel73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wysyłanie jest większe niż pobieranie to oznacza że nadajnik jest przeciążony, niestety nic z tym nie zrobisz. Jedynie ten oddalony 800m bez anteny na dachu może złapać pasmo 2600 które jest najbardziej szerokie czyli najwięcej Mb dostarcza. Dlatego router najlepiej jak agreguje 4 pasma żeby szybkość była większa przy zapchanym nadajniku. Jednak dwa pasma agregacji to też już coś.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym niektóre routery obsługują funkcję wymuszania łączenia się w określonym paśmie, co czasami może poprawić prędkość transmisji jeżeli router uparcie łączy się np. w stosunkowo wąskim, a więc i mniej pojemnym, i zazwyczaj wolniejszym, paśmie 800 MHz, podczas, gdy ma słaby, ale jeszcze użyteczny sygnał w paśmie 2100 czy 2600 MHz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B535 zamówiony, czekam na dostawę.

Internet mam w Nju. Jeśli nadajnik Orange jest ok 2km przez pola, a Tmobile ok 400m (widzę z balkonu) to, z którym będzie się łączył router?

 

Widzę, że Orange działa na 1800 i 800 a Tmobile na 1800 i 2100.

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=26003&standards=lte&bands=&center=53.287243%2C15.283483&zoom=13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...