Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze dwa dni temu miałem losowe podtytuły seriali bodajże po rumuńsku (dziś wróciło do normy) i widzę, że nie jestem jedyny. Niektorym jeszcze zmienia język samoczynnie podczas oglądania :). Ciekawa awaria.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelTSW napisał:

odpisałem ci, a Ty dalej udajesz mądrzejszego.

Takiego postawionego w PL nie zablokują.

czyli mojego domowego np. nie zablokują :)

Nie interesuje mnie VPN postawiony na routerze, czego nie rozumiesz?

Nie będę ograniczał tego co dostaję z Digiweb.

Ma być z apki na Shield i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, myk6414 napisał:

Np serial Turysta.

U mnie w TV Sony z 2020 roku apka HBO MAX wersja 52.20.0 i nadal jest tylko dźwięk DD 2.0 (obojętnie czy z lektorem czy oryginał). TV podpięty optykiem do soundbara. Już nie wiem od czego to zależy, z innych aplikacji jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo aplikacja HBO Max... to gónwo  jest a nie aplikacja. Oszukują ludzi już ile czasu - przecież nie istnieje od miesiąca. Na TIZENach starszych nawet brak 4K i HDR (bo no ta bank nie jest 4K co udowodniłem wcześniej). Netflix całe szczęście ogarnął problemy techniczne a HBO przeprasza i każe czekać... :) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie VPN postawiony na routerze, czego nie rozumiesz?
Nie będę ograniczał tego co dostaję z Digiweb.
Ma być z apki na Shield i wystarczy.

Serio weź poczytaj co to jest VPN. Szczególnie S2S VPN. Nic nie ograniczasz. Na routerze wybierasz które urządzenie ma iść przez tunel i tyle. Żadna magia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy trąbią abyś postawił serwer u kogoś z polskim ip, a nie klienta.

Przykładowe serwery: OpenVPN czy Wireguard

Klienty to te wymienione przez ciebie Nordy i inne tego typu.

 

A co do VPNa to u mnie się ExpressVPN na obecną chwilę się sprawdza z hmaxem.

Edytowane przez nfcode
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym nie stawiać na klienta VPN skoro to działa i jest proste?

Dlatego, że wszyscy ( czyli dwóch ) nie rozumie pytania i forsuje coś czego ja nie chcę? No chyba nie.

Oczekiwałem takiej odpowiedzi jak twoja, szkoda że doba ci zeszła🙂

Ale dzięki.

Próbuję więc Express.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety natrafiam na coraz więcej pozycji, które w amerykańskim HBO Max mają 23 FPS, a w polskiej wersji 25 FPS, przykładowo "Mechaniczna pomarańcza". Irytujący jest brak zakładki Ostatnia szansa więc nie wiadomo co wkrótce znika z serwisu. W Netflix są nawet powiadomienia mailowe o tytułach wkrótce usuwanych z oferty, a HBO śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3/4 oferty w Europie ma zły klatkaż. W Stanach mają dobry, ale za to żeby nie było za różowo to np. tytuły, które wcześniej były np. w osobnym serwisie DC Universe w 4K po wchlonięciu go jako hub przez HBO Max są już tylko w FHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA seriale i filmy mają prawidłową płynność. U nas są przyspieszone o 4%.

Filmy kinowe czy taka "Gra o Tron" są kręcone za pomocą kinowego sprzętu w 24 klatkach (dokładniej 23.976 fps) i tak powinny być pokazywane i tak robi Netflix, Amazon itd. Tak są zapisane na blurayu.

HBO Max w Europie używa kopii telewizyjnych (często 1080i upskalowanych do 1080p) w 25 klatkach.

Inna denerwująca rzecz to zepsute aspect ratio - zamiast kinowego 2.39:1 jest często 1.78:1 (znikają czarne pasy, ale uciany jest obraz po bokach).

Kiedyś mają to poprawić ale nie wiadomo kiedy.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzuty pokazujące różnice FPS, aspect ratio, a nawet rozdzielczości między wersją polską, a amerykańską, na korzyść tej ostatniej. Film w wersji polskiej jako, że jest przyśpieszony jest kilka minut krótszy:

https://i.postimg.cc/MpBJ4GZq/Sherlock-Holmes-Gra-cieni-ver-US.jpg

https://i.postimg.cc/5NHhYtCL/Sherlock-Holmes-Gra-cieni-ver-PL.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 16:44, bgmnt napisał:

HBO Max w Europie używa kopii telewizyjnych (często 1080i upskalowanych do 1080p) w 25 klatkach.

Inna denerwująca rzecz to zepsute aspect ratio - zamiast kinowego 2.39:1 jest często 1.78:1 (znikają czarne pasy, ale uciany jest obraz po bokach).

Kiedyś mają to poprawić ale nie wiadomo kiedy.

Pewnie gdy się dogadają z centralą i dostaną odpowiednie mastery na "ftpa" :)

Niestety w takich sytuacjach widać, że HBO to przedstawiciel "starych" mediów z naleciałościami technologicznymi.

Netflix wręcz nie zezwala na dostarczenie mastera niezgodnego z "natywnym" klatkażem, ponadto nic poniżej ProResa 422 HQ nie wejdzie na enkoder.

HBO pewnie wciąż operuje w popularnym telewizyjnym formacie XDCAM HD422 z bitratem 50Mbps i na podstawie takich masterów buduje swoją bibliotekę na platformie, co oczywiście rzutuje na ostateczną jakość.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europę HBO Max traktuje po macoszemu, ale u siebie udostępniają filmy tak jak są kręcone w 23.976 FPS z prawidłowym współczynnikiem proporcji. Są też mniejsze restrykcje dla urządzeń niecertyfikowanych - jeśli chodzi o samą klasykę kina, to trafiłam na dziesiątki filmów w wyższej rozdzielczości niż 960x544 jaka jest u nas.

https://i.postimg.cc/v82P6Dkh/Gigi-1958-720p.jpg

https://i.postimg.cc/rFdfGMLk/John-Paul-Jones-1959-720p.jpg

https://i.postimg.cc/BQ1CLpxZ/Inside-Daisy-Clover-1965-720p.jpg

 

Jeżeli chodzi o klatkarz to jak na razie nie robią nic, by poprawić sytuację, nowe pozycje typu "Nawalny", w USA w jest oryginalne 23.976 FPS, a w Polsce 25 FPS.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jaką lokalizację ma być VPN. Jak ktoś chce uzyskać polską, ma problem. Niby jest jeden VPN, który działa, ale bywa niekiedy tak przeciążony, że przycina na najwyższych profilach jakościowych HBO Max.

 

 

Ogólnie poblokowali sporo popularnych VPN i uzyskanie lokalizacji amerykańskiej też nie jest takie proste.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 16:44, bgmnt napisał:

Inna denerwująca rzecz to zepsute aspect ratio - zamiast kinowego 2.39:1 jest często 1.78:1 (znikają czarne pasy, ale uciany jest obraz po bokach).


Nie wiem jak inne filmy ale zaciekawił mnie Hobbit w 16/9 na HBO max... oczywiście pierwsza myśl poucinane. Odpaliłem 4K oryginał, porównałem i okazuje się że to taka ala wersja IMAX gdzie widać więcej... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo innych filmów ma spaprane aspect ratio stąd częściowa utrata obrazu po bokach. A na koncie amerykańskim te same pozycje są prezentowane tak jak zostały nakręcone. Wspomniany Hobbit, oczywiście czas trwania jest inny, bo u nas przez 25 FPS film jest przyśpieszony.

https://i.postimg.cc/26BY0SqR/Hobbit-PL.jpg

https://i.postimg.cc/yY2FGfpM/Hobbit-US.jpg

 

Po takim Viaplay nie spodziewam się cudów, ale HBO Max powinno postarać się bardziej w Europie. Dla mnie również irytujący jest brak niektórych zakładek, w Polsce, czy Holandii nie ma zakładki "Ostatnia szansa". W wersji amerykańskiej są tam dziesiątki pozycji, przecież to kuriozalne, żeby dowiadywać się z netu co wkrótce zniknie u nas.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Zuzia napisał:

 Dla mnie również irytujący jest brak niektórych zakładek, w Polsce, czy Holandii nie ma zakładki "Ostatnia szansa". W wersji amerykańskiej są tam dziesiątki pozycji, przecież to kuriozalne, żeby dowiadywać się z netu co wkrótce zniknie u nas.

 

W krajach Ameryki Łacińskiej również mają zakładkę "ostatnia szansa" jak i parę innych których nie ma w Polsce.

Co prawda tam platforma HBO MAX pojawiła się niespełna rok wcześniej niż u nas także może i my doczekamy się kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...