Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro @Peja88 się pyta, to pewnie nie ma tego "Pakietu przed Max" z 4K i DA. Tylko nie wiem po co tu się pyta jak wszystko jest ładnie wyjaśnione i rozpisane na stronie głównej max.com

 

Dla osób, które nie umieją sobie poradzić (np. posługiwać się kalkulatorem) podaję wyszczególnione ceny.

 

Pakiet Podstawowy

19,99+20,00 = 39,99

199zł/rok (16,58zł/mies.) + 20,00zł/mies. = 36,58zł/mies.

 

Pakiet Standardowy (najczęściej wybierany i polecany)

29,99+20,00 = 49,99

299zł/rok (24,91zł/mies.) + 20,00zł/mies. = 44,91zł/mies.

 

Pakiet Premium

49,99+20,00 = 69,99

499zł/rok (41,58zł/mies.) + 20,00zł/mies. = 61,58zl/mies.

 

Edytowane przez Marek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty myślałeś, player to nie Max, a Max to nie player 😃 Duży plus, że dodali do jednego pakietu Kanały TV + Sport, bo w playerze było to rozdzielone i trzeba było płacić 25-30zł (za pakiet "Kanały TV" oraz "Eurosport Extra"), dodatkowe 10zł nikogo nie zbawi aby mieć kanały linearne a w tym sport, 20zł/mies. nie jest to jakiś majątek.

Teraz porównujemy tę usługę i ceny do bardziej większych graczy na rynku światowym (np. NETFLIX, Disney+) niż lokalnym.

Edytowane przez Marek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać oferty kanałów tv z Playera do Max. To są dwa różne światy.

W Playerze możesz cofać do 7 dni, a w Max co najwyżej do oglądania bieżącego programu od początku. W Max masz kanały Cinemax, tu ich nie masz. Max pogarsza ofertę tv od Playera. Max nie zastępuje Playera w stosunku 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfish Tylko wiesz, że jak ktoś posiada playera i zdecyduje zrezygnować z pakietu Kanały TV lub Eurosport Extra to powrotu do tego już nie ma.

Kanały FAST, TV Puls nie można przewijać ani cofać do poszczególnych wcześniejszych pozycji, więc nie obejmuje tych funkcji każdy kanał tylko wybrane, a w tym działa to różnie na różnych urządzeniach. Mnie funkcja cofania mnie nie interesuje. Kanały premium typu HBO czy Cinemax są bezużyteczne skoro, prawdopodobnie cała ich biblioteka filmowa znajduje się w samym serwisie.

Wcześniej czy później player zlikwiduje swoje kanały tematyczne (płatne) jak i te od prywatnych nadawców. Zrobią taki myk jak z kanałami tematycznymi od CANAL+ czy FOX, AXN, Disney Channel, Disney Junior, Nickelodeon, MTV, National Geographic czy z BBC Brit.

 

@Peja88 Wiesz, większości użytkowników playera też muszą bulić np. 60zł/mies. aby mieć w jednym miejscu np. player bez reklam, kanały tv czy Eurosport Extra, nie wliczam tych którzy subskrybują też pakiet CANAL+ czy HBO. Choć wiem, nie zapominajmy, że też są janusze biznesu, którzy playera mają za grosze i najbardziej płaczą, że muszą o te 10 czy 20 zł być zmuszeni więcej zapłacić, bo w playerze płacili tylko grosze. Niestety trzeba o tych czasach zapomnieć gdzie można było serwis mieć za 1zł/mies. Teraz Max będzie kosił wszystkich niezależnie czy komuś to się podoba czy też nie koniecznie.

Co do oferty sportowej w Max to nie tylko masz jeden kanał lecz dwa (oraz kanały tematyczne z grupy TVN Warner Bros. Discovery) + dodatkowe transmisje sportowe.

Edytowane przez Marek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o dokładny opis o ile mogę cofać kanały w Max. Jakie kanały mają możliwości techniczne? Jaki jest obraz - SD, HD, 25 czy 50 klatek? Jakie są dostępne ścieżki dźwiękowe dla każdego kanału? Jaki jest rodzaj napisów? 
Czy na smart tv można przełączać klawiszami up/down na pilocie, czy trzeba ręcznie wychodzić z kanału i wybierać nowy kafelek?


Tego nigdzie w żadnym komunikacie prasowym nie widzę. Nie ma też na razie recenzji od użytkowników jak to działa i wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, michael112 said:

Fakt jest że powinna być oferta podana na stronie usługodawcy przed zakupem. A nie jakieś komunikaty prasowe itd.

A Marek99 to zasłynął już mądrością że jak chcę wiedzieć jak to wygląda to mam sobie kupić (kota w worku) i sprawdzić.

 

1 hour ago, Marek99 said:

@michael112 Bo taka jest prawda, czemu ktoś musi wcześniej zakupywać pakiet aby potem kogoś wyręczać na forum. Kto jest zainteresowany dodatkową opcją to się kupuje, a nie jakieś fochy stawia, że ktoś tu jest mądrzejszy od innych bo sami jesteście na swój sposób mądrzejsi od innych.

 

1 hour ago, swordfish said:

Poproszę o dokładny opis o ile mogę cofać kanały w Max. Jakie kanały mają możliwości techniczne? Jaki jest obraz - SD, HD, 25 czy 50 klatek? Jakie są dostępne ścieżki dźwiękowe dla każdego kanału? Jaki jest rodzaj napisów? 
Czy na smart tv można przełączać klawiszami up/down na pilocie, czy trzeba ręcznie wychodzić z kanału i wybierać nowy kafelek?

Roszczeniowej postawy ciąg dalszy. Pretensje do Max złóżcie, że brak podanej na tacy informacji, która Was interesuje. Ja kupiłem kota w worku więc niech reszta ciekawych poświęci swój czas, pieniądze i rozpisuje się na forum ile dusza pragnie. Chyba, że ktoś nie może, bo ma Maxa przez operatora, ale wtedy i tak mu te rzeczy są zbędne.

On 6/22/2024 at 11:54 AM, diabeu said:

Czyli co podmienili dubbing na lektora czy jak w niektórych produkcjach Netflixa jest do wyboru i dubbing i lektor?

Do wyboru i dubbing i lektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc jak działa TVN (tylko live, napisy polskie, brak ścieżki oryginalnej) oraz kanały HBO (replay dla bieżącej pozycji, brak napisów i dwie ścieżkie dźwiękowe - oryginalna i polski lektor), to już wiem mniej więcej jak działa.

Dla kanałów tv lepiej brać pakiet Fun&News w C+ Online.

Interesują mnie kanały informacyjne. Tam mogę cofnąć TVN24 czy Biznes24 o parę godzin. Mogę zrobić pauzę, iść do kuchni i wrócić. W Maxie ta sztuka trochę ich przerasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swordfish napisał(a):

Poproszę o dokładny opis o ile mogę cofać kanały w Max. Jakie kanały mają możliwości techniczne? Jaki jest obraz - SD, HD, 25 czy 50 klatek? Jakie są dostępne ścieżki dźwiękowe dla każdego kanału? Jaki jest rodzaj napisów? 
Czy na smart tv można przełączać klawiszami up/down na pilocie, czy trzeba ręcznie wychodzić z kanału i wybierać nowy kafelek?


Tego nigdzie w żadnym komunikacie prasowym nie widzę. Nie ma też na razie recenzji od użytkowników jak to działa i wygląda.

Jeżeli masz możliwość zakupu pakietu "Kanały TV i Sport" za 20zł to czemu sam tego nie sprawdzisz, wolisz aby ktoś za ciebie wyręczył i kupił tego twojego kota w worku? Żaden usługodawca nie podaje oficjalnie do informacji jaki dowolny kanał posiada swoje możliwości jakościowe i techniczne, dopiero po jego zakupie klient we własnym zakresie sprawdza co i jak, chociażby po przez specjalne rozszerzenia do przeglądarki.

Pytania wielokrotnie powtarzane, i wielokrotnie odpowiadane, recenzje już były, usługa działa od 11 marca, czyli 14 dni minęło od debiutu w naszym kraju. Każdy kupuje, zamawia i podchodzi pod swoje wymagania, ja np. nie potrzebuję cofania programów do tyłu aż do 2h, 3h, 8h, 24h czy 24h/7 bo kanały linearne traktuje jak linearne, polecam czytać regularnie wątki.

 

Dla mnie w pakiecie Fun&News w CANAL+ Online brakuje mi jedynie 13 Ulicy (jest SciFi oraz E! od tego samego nadawcy) oraz BBC First (skoro jest paczka kanałów od BBC), dla jednych te kanały są śmieciowe a dla innych są bardzo dobre. Aczkolwiek posiadam Polsat Box Go (pakiet Premium), więc żadnej różnicy programowej nie robi.

Edytowane przez Marek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - ta wasza postawa: wiem, ale nie powiem, ja już się wpakowałem, czemu ktoś inny ma mieć łatwiej... jest żenująca 🙄

 

Warner właśnie na to liczy: nie podamy oferty, [beep]zy niech kupują i sprawdzają, a my się później pochwalimy jakim to szalonym powodzeniem cieszą się nasze nowe pakiety TV. I cyk... premia dla zarządu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, to będzie działało jednorazowo przez miesiąc, jedni anulują subskrypcję pakietu dodatkowego, inni będą ciągnąć bo nie mają innego wyjścia jak uzyskać Eurosport z dodatkowymi transmisjami, a jeszcze inni zapomną anulować po pierwszym miesiącu, i wtedy będą mieli żal do całego świata, że serwis pobrał z automatu dodatkowe pieniążki, bo niestety też tacy się znajdują.

Edytowane przez Marek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, adiq22 said:

Szczerze - ta wasza postawa: wiem, ale nie powiem, ja już się wpakowałem, czemu ktoś inny ma mieć łatwiej... jest żenująca 🙄

Pakiet mam, ale nie mam czasu i ochoty ślęczeć nad sprawdzaniem by odpowiadać na szczegółowe pytania osób, które czekają by ktoś za nie wydał 20 zł i tracił czas na sprawdzanie dla mnie nieistotnych pierdół. Żenada.

 

 

4 hours ago, Marek99 said:

Jeżeli masz możliwość zakupu pakietu "Kanały TV i Sport" za 20zł to czemu sam tego nie sprawdzisz, wolisz aby ktoś za ciebie wyręczył i kupił tego twojego kota w worku? Żaden usługodawca nie podaje oficjalnie do informacji jaki dowolny kanał posiada swoje możliwości jakościowe i techniczne, dopiero po jego zakupie klient we własnym zakresie sprawdza co i jak, chociażby po przez specjalne rozszerzenia do przeglądarki.

Pytania wielokrotnie powtarzane, i wielokrotnie odpowiadane, recenzje już były, usługa działa od 11 marca, czyli 14 dni minęło od debiutu w naszym kraju. Każdy kupuje, zamawia i podchodzi pod swoje wymagania, ja np. nie potrzebuję cofania programów do tyłu aż do 2h, 3h, 8h, 24h czy 24h/7 bo kanały linearne traktuje jak linearne, polecam czytać regularnie wątki.

Otóż to, 20 zł, a non stop żebranie o "recenzje" pod cudze dyktando.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może najtańszy pakiet MAX z reklamami i mógłby napisać czy te reklamy są tylko przed materiałami czy też w trakcie i ile minut jest tych reklam zazwyczaj? Oraz czy posiadając ten pakiet Podstawowy jest dostęp do wszystkich filmów i seriali które są w ofercie Max? Czy tylko jakaś część biblioteki jest dostępna a reszta dla użytkowników wyższych pakietów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblioteka jest taka sama - podstawowa różnica to jakość i limit jednoczesnych odtwarzaniań, pobrań i brak kanałów linearnych. Co do reklam to poczekaj aż ktoś inny da znać. Z tego co pisali można wywnioskować, że nawet w pakiecie Basic będzie dostęp do IO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, swordfish said:

Często lektor czyta co innego niż w napisach. Nawet w dubbingu pojawiają się inne słowa niż w napisach. Taka sytuacja zdarza się wszędzie, nie tylko w Max.

To jest nieprofesjonalne. W Max dodatkowo babole, na ten przykład film "A orkiestra grała dalej", padają liczby, lektor swoje, a w napisach co innego (różnica circa o setkę), nie chciało mi się sprawdzać jak jest w oryginale. Cenę wywindowali, ale nie ma przełożenia na jakość.

Edytowane przez Bułgar
+info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież i na Netflixie i na Disney+ są rozbieżności między lektorem a napisami. To jest normalne, bo tekst tłumaczony nie jest ten sam, co tekst czytany przez lektora. Mam rażenie, że marudzisz dla marudzenia.

 

I skończ już pisać o tej cenie. HBO Max była jedna cena (30 zł) A teraz masz wybór (od 20 do 50 zł), i pod jednym dachem dwie platformy (HBO Max + Player). Jak za drogi dla Ciebie pakiet 4K, weź sobie tańszy. A najlepiej zrezygnuj, bo widzę, że Max Ciebie wkurza, więc po co się denerwować.

 

Jako użytkownik pakietu Standardowego (29,99 zł) mogę zapewnić, że też wszystko widać. Dla zainteresowanych treścią, w zupełności wystarczający pakiet. Testuje sobie od kilku dni, i nie mam powodów do narzekań 😉

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...