Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Uważam ,że o pełnej ofercie można mówić,gdy jest skierowana do większości abonentów a przynajmniej do ich znaczącej części. Równie dobrze MM mogłaby położyć światłowód na jakieś osiedle z transmisją 4K i co wtedy też byłaby to pełna oferta MM?

Edytowane przez skylab21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jajeczko z tym internetem od MM.Odbyłem rozmowę z konsultantem/technikiem w sprawie wolnego działania internetu i co ciekawe okazuje się,że problemem mogą być routery sąsiadów.Teraz najlepsze MM Polska w umowie nie gwarantuje szybkości w wifi taką jak po kablu! o [beep] .Da się uratować sytuacje ? czy jak zakupię wzmacniacz sygnału wifi ew. swój router to coś zmienni?.Dodam jeszcze,że miły Pan kazał mi zmienić na najmniejszy kanał czyli 1, bo obecnie mam auto,ale niech ktoś mi powie co to da ? wrzucam wam screena pierwsza pozycja to moja siec martwi mnie sygnał -35

910360939d84def5.jpg

 

Wyjaśni ktoś o co chodzi w tym wszystkim ? 

Edytowane przez kondzik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jajeczko z tym internetem od MM.Odbyłem rozmowę z konsultantem/technikiem w sprawie wolnego działania internetu i co ciekawe okazuje się,że problemem mogą być routery sąsiadów.Teraz najlepsze MM Polska w umowie nie gwarantuje szybkości w wifi taką jak po kablu! o [beep] .Da się uratować sytuacje ? czy jak zakupię wzmacniacz sygnału wifi ew. swój router to coś zmienni?.Dodam jeszcze,że miły Pan kazał mi zmienić na najmniejszy kanał czyli 1, bo obecnie mam auto,ale niech ktoś mi powie co to da ? wrzucam wam screena pierwsza pozycja to moja siec martwi mnie sygnał -35

910360939d84def5.jpg

 

Wyjaśni ktoś o co chodzi w tym wszystkim ? 

Akurat -35 to nic złego-jest to % spadku sygnału-jest nie żle. W twoim przypadku najlepszym kanałem będzie 9 i zmień dns-y na karcie sieciowej na googl-owskie 8.8.8.8 i alternatywne 8.8.4.4 , zrób restart karty sieciowej. I takich pomocy bym sobie życzył więcej na tym forum, a nie tylko ciągle o tych bleee kanałach w tej bleee kablówce. Jeżeli to nie pomoże, a myślisz o zmianie routera to bierz pod uwagę tylko dwupasmowe 2,4 + 5 ghz. Myślę, że nikt lub nie wielu z sąsiadów ma u ciebie 5ghz. Jak uciekniesz na tą częstotliwość odczujesz dużą poprawę. Pozdrawiam

Edytowane przez multitomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie w cennik i poczytaj, jest zapis.

 

17) Korzystanie z Usługi Mega Bezprzewodowa Sieć Multimedialna, ze względu na jej specyfikę, może skutkować spadkiem szybkości transferu danych w Terminalu (komputerze) Abonenta. Ewentualne pomiary transferu danych należy przeprowadzać na Terminalu (komputerze) podłączonym bezpośrednio, łączem kablowym, do Terminala Internetowego (routera) Operatora. Gwarantuje to uzyskanie najbardziej miarodajnych wyników pomiaru prędkości łącza.

 

Czy wy macie chociaż minimalne pojęcie jak działa WiFi? Jak ktoś wam może zagwarantować coś co jest niewykonalne? Poczytajcie trochę o WiFi może przestaniecie wypisywać takie bzdury. WiFi to jest dramat, w tej chwili jedynie 5GHz 802.11ac pomaga ale ma o wiele krótszy zasięg i duże problemy ze ścianami innymi przeszkodami. Za 5 lat 5GHz też się zapcha, bo wszyscy zaczną korzystać z routerów 802.11ac. Chcesz mieć stabilne połączenie z netem? Tylko kabel!

To co wkleiłeś powyżej narzuciła na operatorów wspaniała Komisja Europejska, teraz klient może sobie jedynie popłakać w kącie :D.
https://www.multimedia.pl/Strefa-produktowa/Strefa-Klienta/AktualnosciKonkursy/Aktualnosci/Zmiany-w-Regulaminach-i-Cennikach-stacjonarnego-In

https://www.multimedia.pl/getmedia/354cc31b-d6bc-4b07-9a9c-590d704df418/Wykaz-zmian-w-Regulaminach-oraz-Cennikach
 

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w tej zacofanej kablówce Multimedia. Jedni mają wszystko a drudzy muszą płacić i czekać aż multimedia sobie o nich przypomni. Co do facebook to tam nawet multimedia nie udzieliła odpowiedzi na zadane pytanie odnośnie prowadzonych testów. Standardowo jak już coś się pojawi w ofercie to Multimedia albo to ogłosi albo przemilczy bo i tak już klienci wiedzą więc po co się męczyć i nagłaśniać sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro1, trafniej było by napisać, że tylko wybrańcy mają nowości, a pozostali mogą sobie tylko pomarzyć. Swoją drogą wkrótce kończy mi się umowa i coraz bardziej denerwuje mnie fakt, że jesteśmy "olewani" i bardzo mocno zastanawiam się, czy nie skorzystać z oferty konkurencji. Jednak można trochę pobawić się w negocjację i może jakoś przebimbać kolejny rok z dobrą ofertą premium w bardzo dobrej cenie.

Pytanie do maro_1983, czy chcesz powiedzieć, że taką ofertę co masz w podpisie otrzymałeś w takiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...