Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Co do praw transmisyjnych to nc+ reklamowała dostęp do nich w momencie, w którym wiedziała o tym, że je straciła. Tutaj była ewidentna nieczysta zagrywka.

Powinna być jasna informacja, liga X w nc+ do końca sezonu 2016-2017, wtedy by nie było niedomówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej decyzji jest jeszcze coś takiego:

 

Dodatkowo Spółka zobowiązała się do:
A. dostarczania konsumentom korzystającym z usług w systemie cyfrowym bezpłatnie dodatkowych kanałów telewizyjnych: TVN Fabuła oraz Adventure TV, przy czym Adventure TV dostarczany byłby przez okres 6 miesięcy począwszy od 15 dnia po otrzymaniu decyzji, a TVN Fabuła przez okres 7 najpóźniej od dnia 1 sierpnia do upłynięcia 6 miesięcy począwszy od 15 dnia po otrzymaniu decyzji:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokladnie, MM chciala w ten sposob zalagodzic cala sprawe wlaczajac te kanaly. Prezes UOKiK uznal, ze to za malo i poszla kara. Teraz beda odwolania, pisemka, pewnie za 2 lata sprawa sie zakonczy. Mam nadzieje, ze inni operatorzy zastanowia sie dwa razy zanim wprowadza podobne zapisy. Niestety juz mamy kolejne omijanie i operatorzy tworza listy z kanalami gwarantowanymi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz Operatorzy zaczną gwarantować tylko kanały must carry a reszty nie - to dopiero będzie patologia

A kwestii nc+ ważniejsze będzie czy nadawca wykorzystał elementy praw sportowych, które (s)tracił w kampaniach reklamowych w celach marketingowych - to może mieć znaczenie przy ew. karach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz do wykazu kanłów będą dołączać kalendarium, do kiedy dany kanał jest gwarantowany wg umów z nadawcami. Dobrze, że ten zapis znika, ale pachnie podwyżkami, albo brakiem możliwości znaczących obniżek przy przedłużeniu umowy po wcześniejszym złożeniu wypowiedzenia. Bo nadawcy mogą skutecznie podnosić ceny przy przedłużaniu umów z kablówkami i operatorami, używając argumentu: Usuńcie nas to wam klienci pójdą do konkurencji. Choć zawsze można odbić piłęczkę - Będziecie docierać do mniejszej ilości abonentów - mniej zarobicie na rekalmach.

Tak naprawde to w przypadku wycofania FOXów i NG, odeszłoby pewnie z 3000 klientów, drugie tyle by chciało, ale pewnie nie mieli gdzie - więc suma sumarum, lepiej było ich puścić bez kar niż teraz płacić 4 bańki. Ja dalej twierdzę: NG i 20 minut reklam na godzinę jest ponad moje siły, a na FOXach to tylko Walking Dead - reszta to melasa. Ja bym nie odszedł gdyby wtedy była taka możliwość for free. Fokus bije na głowę NG i mi w zupełności wystarcza. A seriale lepiej się ogląda sezonami kompletnymi, a nie czekając na 50 minutowy odcinek raz w tygodniu.

Edytowane przez uicawk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołają się do sądu, kara zostanie zmniejszona, normalka. Najważniejsze że poszła przestroga dla innych operatorów. Niestety zamiast ilości kanałów będziemy mieć po prostu listę kanałów gwarantowanych i niegwarantowanych (nie o to chodziło konsumentom :( ).
Nie pomachają, teraz to co niektórzy skaczą pod sufit, bo im Eleveny dali :D.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przedłużyłem umowę z MM.Zapomniałem dodać że mam jeszcze u nich telefon stacjonarny.Warunki nowej umowy internet 30 Mb/s za 39 zł,telefon 120 minut na stacjonarne i 20 na komórkowe za 13 zł .Razem 52 zł umowa na 12 miesięcy.Wiem że mogłem może dostać coś więcej ale i tak zszedłem z rachunku bo wcześniej za chociażby telefon płaciłem 24 zł i nie miałem darmowych na komórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że ta kara jeszcze nie weszła w życie i długo nie wejdzie? Nawet w II kwartale nie spodziewałbym się fali odejść.

Znam procedury administracyjne!

Jak każda decyzja administracyjna wymaga uprawomocnienia.

Czy ważny jest kwartał? Ważne są liczby, a te będziemy śledzić.

Znajdą się tacy, którzy skorzystają z tego "przywileju".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro z całym szacunkiem co ma do tego UOKiK? Przeczytaj dokument! Tam są cytowane rozmowy z konsultantami, mówią jasno, "chwileczkę sprawdzę czy ten kanał jest dostępny w Pana mieście" - UOKiK nic do tego nie ma, bo nie może mieć! Klient doskonale wie jakie kanały są dostępne w jego mieście, sam się na to decyduje. Zapis o ilości kanałów był od początku "śliski" no i się w końcu doigrali.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest z czego się cieszyć. Multimedia na pewno nie pozwoli na odpływ klientów.

Pozmieniają pakietyzacje i ceny dla nowych umów, więc w najlepszym wypadku przy przedłużeniu zabulisz więcej.

Większe rabaty też pewnie się skończą. W najgorszym razie, wymyślą jakiś inny nowy myk. ;)

Mogą też mniej chętnie zawierać umowy z nowymi lub małymi nadawcami, więc nowości mogą się pojawiać jeszcze rzadziej.

Czarna rozpacz.

Multimedia każdego abonenta przywiąże kajdankami do swego kabla.

Przy przedłużaniu umowy będzie się płaciło więcej.

Nowości w ofercie DTV będzie jeszcze mniej niż teraz.

...........................................

Tylko skąd te miliony Polaków, które w ogóle nie mają umów z płatnymi operatorami TV, a od 1 stycznia 2017 r. - wejście w życie przygotowywanej "opłaty audiowizualnej" - to tym bardziej przestaną płacić kablówkom i platformom za patrzenie w telewizor.  http://media2.pl/media/131939-Wszyscy-zaplacimy-oplate-audiowizualna-na-media.-Ile-i-od-kiedy.html

Multimedia żeby utrzymać liczbę abonentów to będzie musiała naprawdę się postarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UOKiK nic do infrastruktury operatora, co innego zapiski w umowach.

 

@Kleofas11

Ludzie nadal będą korzystać z kablówek oraz patelni, rynek nie powiększa się już tak jak kiedyś ale to było do przewidzenia, złote lata w zdobywaniu klientów już dawno się skończyły. NC+ chyba troszkę straciła klientów w roku 2015 ale nie jest to jakiś dramatyczny spadek.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleofas11

Yep, the end is nigh.

Nadejdzie żywioł, który 'opłatą audiowizualną' się zwie

I nastąpi odpływ masy od MMP :lol2:

 

A poważnie: Klientów kablówki będą miały zawsze. Tylko przestawią się głównie na internet. A pakiety TV staną się dodatkiem. Zawsze będą klienci na płatną tv, bo darmowa NTC im kablówki nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...