Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko żeby się na tym nie przejechali. Konkurencja powoli dobija do 100 kanałów HD, więc oni zostaną z bazą klientów analogowych a cyfrowi od nich odejdą z uwagi na koszmarną jakość telewizji.

Poza tym jak pokazał przykład Kalisza, nie muszą redukować analoga by dołożyć te 8 kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yakuzzi

Muszą. W większości miast wszystko jest poupychane do granic możliwości. A wczorajsze "cudne" wieści spowodowały, że przycięto trochę bitrate kanałów dziecięcych. Zatem nie odbyło się bez szkód dla wszystkich. :(

Ale nie, ważne żeby 15 miasteczek miało 8 HD. :/ Ilości kosztem jakości, ja nie chcę.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yakuzzi Chodzi o to, że wprowadzenie "na siłę" kanałów HD tam gdzie nie było redukcji analogu odbije się tym, że te kanały HD nie będą wyglądały jak HD, ponieważ będzie pikseloza. Pisane było o tym kilka postów wcześniej, tak więc Mr.Chiquita ma rację i ja się z nim w pełni zgadzam, że chodzi o jakość odbioru kanałów HD a nie tylko o to ażeby było ich jak najwięcej przy marnej ich jakości odbioru.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie pikselozę na np. CN lub Disney XD. Na dynamicznych scenach wygląda to gorzej niż 240p z Youtube'a. Piksele widać nawet na statycznych planszach. Wcześniej aż tak źle nie było.

 

U mnie nie zmienili tych 8 kanałów na HD, więc jak mam obserwować?

@Yakuzzi Chodzi o to, że wprowadzenie "na siłę" kanałów HD tam gdzie nie było redukcji analogu odbije się tym, że te kanały HD nie będą wyglądały jak HD, ponieważ będzie pikseloza. Pisane było o tym kilka postów wcześniej, tak więc Mr.Chiquita ma rację i ja się z nim w pełni zgadzam, że chodzi o jakość odbioru kanałów HD a nie tylko o to ażeby było ich jak najwięcej przy marnej ich jakości odbioru.

 

Nawet jeśli, to i tak będą lepiej wyglądać niż wcześniej w jakości SD, więc dla abonenta i tak na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że tak będzie. Będą wciskać na siłę nowe kanały kosztem jakości pozostałych. Pisałem o tym miesiąc temu.

 

W maju kończy mi się umowa promocyjna. Prawdopodobnie złożę wypowiedzenie na całość usług. Możliwe, że zostawię sobie tylko Internet i ostatecznie telefon. Jaka jest szansa, że cena tj. 25 zł za 60 Mb/s i telefon 120 min nie ulegnie zmianie po rezygnacji z TV? :P

 

 

Edit: zauważyłem, że w ich formularzu zamawiania usługi nadal jest dostępny analog. ;)

Edytowane przez Sony87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Canal+ jednak też przycięto - właśnie sprawdzałem. C+ HD i C+ Sport HD już nie mają w porywach 14Mb/s, jest góra 12-13Mb/s. TVN24 HD i TVP HD też się dostało po 1 Mb/s. Później sprawdzę, czy coś jeszcze popsuli - teraz muszę wyjść. Jednak kolega @radek34 miał rację, a mnie się nie chciało sprawdzić. :/ Jeżeli raz się odważyli, to zrobią to znowu. Dlaczego nie, skoro praktycznie nikt nie zuważył różnicy? :|

 

Coś czuję, że to moja ostatnia umowa z Multimedią. :P

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście ucinają bitrate, by po wycofaniu dubli SD Pulsów, Cinemaxów itp. zmieściły się te nowe kanały HD przynajmniej tam, gdzie jest pełna oferta?

Bitrate na poziomie ok. 12-13 Mb/s to jest chyba wciąż więcej, niż oferuje platforma NC+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w lokalizacjach w których wprowadzono zmiany świecą one już normalnie? U mnie na module CAM po przekanowaniu listy pokazuje na wprowadzonych programach "brak nazwy" oraz wykrywa je jako kanały "inne/dane". Brak równieeż jakiegokolwiek EPG - może jeszcze coś grzebią. Lokazlizacja Chełm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to wydaje mi się, że idą po "najcieńszej linii oporu". Abonenci domagają się Cinemaxów w HD i innych kanałów w HD, a redukcja analogu rozłożona jest w czasie więc obcięli bitrate, ale te obcięcie nastąpiło moim zdaniem w głównej stacji czołowej w Gdyni. Tok ich myślenia moim zdaniem jest taki: chcecie kanały HD, więc macie na odczepnego, a lud i tak to kupi aby tylko kanał był z logo HD, a o jakość i tak nikt nie będzie dochodził.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate na poziomie ok. 12-13 Mb/s to jest chyba wciąż więcej, niż oferuje platforma NC+?

Nie. Po październikowych zmianach na tp. NC+ zrobiło się trochę luźniej. C+ Sport HD nadaje średnio z 15-16 Mb/s (maks. jest nawet 18Mb/s). Nawet C+ Seriale HD ma średnio 13 Mb/s. Tymczasem ja podałem maksymalną wartość dwóch najlepszych kanałów z paczki w kablu, średnio jest 1-2 Mb/s niżej.

 

@Sony87

Nie robiłbym sobie nadziei. Podstawa to TV + Net.

 

@asdfg

U mnie EPG też nie pojawiło się od razu. Włączyli dopiero po kilku godzinach.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirolop  Piszesz że abonenci domagają się HD. Kanały HD to nie żaden luksus. To jest znak czasu. Ludziska kupują telewizory na których SD a co gorsze analog wygląda jak programy czarno-białe z lat 60-tych. Im lepszy telewizor tym gorszy obraz. Sprzęt przystosowany jest teraz do full HD i coraz częściej do 4K.

Dlatego nie ma "abonenci domagają się" !! Kablówki muszą sprostać zadaniu bo to jest wymóg współczesnej telewizji. A te które będą dalej częstować kanałami SD stracą szybko klientelę !!

Mała kablówka w Częstochowie z której śmiał się ostatnio Mr.Cziquita nadaje w HD to wszystko na co my tak czekamy z utęsknieniem. Czyli można. A kanałów analogowych ograniczyli im do 25 z 45. Mają więc jeszcze rezerwę.Niektórzy lokatorzy płakali za analogiem ale szybko im przeszło jak za cyfrę zaproponowano te same pieniądze.

Można to zrobić i w MM. Ale trzeba chcieć i iść z duchem czasu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj nie ma ani EPG ani nawet nazw tych programów a po przełączeniu pokazuje się napis na ok 2 sekundy że program zakodowany i po chwili się włącza.

Mam od 2-óch dni moduł CAM i jeszcze tego wszystkiego nie ogarniam - pokazuje mi te programy podpięte pod listę "inne/dane" w tv Samsunga i nie uśmiecha mi się bawić z robieniem własnej listy 2 razy dlatego jeszcze poczekam.

P.S, Zna ktoś jakiś sprawdzony program do edytowania listy programów do telewizorów Samsung?

 

P.S.2 Mam 10 programów bez nazwy z czego 8 to te zamienniki HD a 2 pozostałe wyświetlają na środku ekranu napis "kanał z danymi".

Edytowane przez asdfg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skoro zrobili cięcia bitrate'u wszystkim, to rzeczywiście szykują się do udostępnienia 8 kanałów HD większej liczbie abonentów?

 

Dla mnie istotna jest głównie oferta filmowa.Więc jeśli daliby te Cinemaxy w HD to przestałbym się ich czepiać bo najważniejsze na czym mi należy tj paczka C+ w HD, HBO w HD, Cinemax w HD, FilmBox Extra HD i Ale Kino+ HD by było.

Edytowane przez Yakuzzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX  Ja to wiem i Ty to wiesz, tylko Multimedia chyba tego nie wie. Chodziło mi o nowe kanały HD. Pisząc "domagają się" być może źle się wyraziłem, miałem na myśli to, że na Facebooku na profilu co jakiś czas ludzie dopytują się a to o Cinemaxy HD lub o to kiedy będzie pełna oferta. I dobrze, że się dopytują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...