Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Na co zwrócić uwagę podczas instalacji MaxBox, Canal+ HD, Internet 60 Mbps (minimalna siła sygnału itp).

Zależy mi na jak najszybszym przełączaniem kanałów - planuję poprosić o wyłączenie VOD, czy przychodzą Wam do głowy inne "usprawnienia"?

Wyłączenie VoDa nie jest ni jak związane z szybkością boxów, albo z niego korzystasz albo nie. Jak dostaniesz nowego boxa to myślę, że bedziesz zadowolony. Minimalną siłę sygnału koryguje Ci modem, jak sygnał będzie za niski to modem poprostu nie zaloguje się do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przedłużenie paczki pełnej C+ tylko na rok,

czy da radę na krótszy okres?

Umowa na internet i tv w MM kończy mi się za pół roku

i nie jestem na 100% przekonany czy będę przedłużał.

A w tym momencie umową z C+ na rok to sobie troch namieszam.

pydr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Na co zwrócić uwagę podczas instalacji MaxBox, Canal+ HD, Internet 60 Mbps (minimalna siła sygnału itp).

Zależy mi na jak najszybszym przełączaniem kanałów - planuję poprosić o wyłączenie VOD, czy przychodzą Wam do głowy inne "usprawnienia"?

Wyłączenie VoDa nie jest ni jak związane z szybkością boxów, albo z niego korzystasz albo nie. Jak dostaniesz nowego boxa to myślę, że bedziesz zadowolony. Minimalną siłę sygnału koryguje Ci modem, jak sygnał będzie za niski to modem poprostu nie zaloguje się do sieci.

-rozgałęźnik montowany przez techników nieznacznie tłumi sygnał,jednak jak korzystasz z internetu i TV to jest on niezbędny.

-większą szybkość boxa (a raczej jego większą stabilność) można uzyskać przez wyłączenie aplikacji interaktywnych

-trzeba kontrolować ilość nagrań,poniżej 5 % wolnej przestrzeni na dysku (250 GB) box zaczyna przymulać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie ktoś namieszał. Wnerwienie moje nie zna granic!

Miałem płacić abonament w kwocie 60zł, gdzie w rozmowie telefonicznej Pani (i to czytała dwukrotnie)mówiła o właśnie takich pieniądzach, a fakturę na mail dostałem sto kilkanaście!

 

Wszedłem na konto e-faktura i widzę, że mam 2 i 4 stycznia do zapłacenia 2x91zł!!!!!!!!!!!

Mam nadzieję, że wysłuchają nagranej rozmowy i zmienią to coś. :/

No i sprawa się wyjaśniła. Dostałem odpowiedź, że Multimedia skorygowała reklamowane opłaty.

Nacięli mnie na prawie 35zł. (czyli miałem rację co do niewłaściwego naliczenia opłat)

...ble ble ble...Pana problem miał charakter incydentalny. :>

 

Tylko nic nie piszą ile mam płacić abonamentu na który się uskarżałem. Podnieśli mi go o kilka zł (niby nic, ale fakt jest faktem) niezgodnie ze słowną umową :read: .

Znowu nie przesłuchali nagrania? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Canal + to opcja promocyjna to w tej chwili 39 zł (próbowałem ponegocjować, ale nie dało rady). W tej cenie oczywiście jest cała opcja platinum w HD. Za 29 można (tak jak już wyżej było) mieć albo sport albo film. Umowa jest na rok. Niedawno przedłużyłem właśnie na tych warunkach. Przy okazji przedłużałem umowę na standardowy abonament i udało się zejść 10 zł na Maxboxie, zatem łącznie - płacę tyle samo ile wcześniej. To wszystko w BOK.

 

O dziwo infolinia chciała mi zaproponować tego samego Maxboxa za 69 zł (a nie za 59 zł jak w BOK) oraz C+ Platinum za 49 zł. Zatem w ten sposób byłbym 20 zł w plecy. Moim zdaniem przy przedłużeniu warto zajrzeć i tu i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelis Tyle tylko ze Multimedia bierze sygnal bezposrednio swiatlowodem od TVP, jesli chodzi o kanaly HD. We wspomnianym linku jest mowa o MUX-3 w DVB-T, wiec co ma piernik do wiatraka? Multimedia nie pobiera z DVB-T sygnalu TVP1 HD i TVP 2 HD, wiec ten link nie ma tutaj nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie ktoś namieszał. Wnerwienie moje nie zna granic!

Miałem płacić abonament w kwocie 60zł, gdzie w rozmowie telefonicznej Pani (i to czytała dwukrotnie)mówiła o właśnie takich pieniądzach, a fakturę na mail dostałem sto kilkanaście!

 

Wszedłem na konto e-faktura i widzę, że mam 2 i 4 stycznia do zapłacenia 2x91zł!!!!!!!!!!!

Mam nadzieję, że wysłuchają nagranej rozmowy i zmienią to coś. :/

No i sprawa się wyjaśniła. Dostałem odpowiedź, że Multimedia skorygowała reklamowane opłaty.

Nacięli mnie na prawie 35zł. (czyli miałem rację co do niewłaściwego naliczenia opłat)

...ble ble ble... Pana problem miał charakter incydentalny. :>

 

Tylko nic nie piszą ile mam płacić abonamentu na który się uskarżałem. Podnieśli mi go o kilka zł (niby nic, ale fakt jest faktem) niezgodnie ze słowną umową :read: .

Znowu nie przesłuchali nagrania? :/

Sam na początku stycznia tego roku miałem podobny problem.Miało być 138 zł za abonament a Multimedia sobie policzyła 169 zł.... No i zaczęła się ostra przepychanka z MM. Czyli udowadnianie na każdym kroku,że nie jest się wielbłądem.Finał był taki że byłem bliski rozwiązania umowy z winy operatora ,wskazując bardzo mocno na jego nieuczciwość. Jednak ostatecznie MM uderzyła się w pierś i przyznała się do błędnego naliczania faktur i do faktu że przy przedłużeniu umowy o abonament nie uwzględnili praktycznie żadnych promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szczerze ten kanał nie jest nam potrzebny.Dla dzieciaków jest odpowiednia ilość kanałów.

 

Moim zdaniem, to nie ma znaczenia czy kanał jest potrzebny. Skoro pojawia się on na rynku, a tym bardziej jest DVB-T to należałoby go dodać. Oczywiście mam tego świadomość, że gdyby każda kablówka, czy platforma cyfrowa miała te same kanały to nie byłoby konkurencji na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-T od MM, ale do tego trzeba anteny naziemnej, której nie posiadam. Mam tylko DTV, a tam brak.

Przecież było nie raz tu pisane - w wielu (wszystkich?) lokalizacjach w kablu oprócz analogu jest także DVB-T. Czyli jeśli masz telewizor, który odbiera DVB-T wystarczy wyszukać kanałów i wszystko działa. Anteny nie potrzeba.

 

Ps. Jakaś awaria w MM. Nie ma kanałów TVP w DTV, w analogu na TVP 1 kolorowe paski, w TVP Sport obraz zawisł na curlingu.

 

EDYTA: właśnie na TVP 2 leci pasek, że TVP ma problem z awarią zasilania i z tego powodu są problemy z odbieraniem TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria jest w TVP, a nie w MMP. Na satelicie i w NTC kanały TVP też w większości przestały nadawać.

 

Na TVP ABC sobie poczekamy do poniedziałku. Na pewno się dogadali, bo informował o tym nawet jeden z portali. Natomiast, szczegółów umowy nie znam. Całkiem możliwe jest to, co ktoś wyżej pisał o analogu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym mówiłem wcześniej:

Dziecięcy kanał TVP ABC, który 15 lutego br. rozpocznie nadawanie, w ciągu pierwszych kilku dni emisji ma pojawić się we wszystkich dużych sieciach kablowych - dowiedział się nieoficjalnie portal wirtualnemedia_pl. TVP negocjuje też jego włącznie do ofert platform cyfrowych.

 

Telewizja Polska porozumiała się w sprawie włączenia nowej stacji 15 lutego br. lub w kilku kolejnych dniach z takimi operatorami kablowymi jak UPC Polska, Vectra, Multimedia Polska, Toya, Inea, Promax, a także z Netią. Nadawca rozmawia też cały czas z platformą nc+ i kończy negocjacje z Cyfrowym Polsatem.

Źródło: www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-abc-od-startu-w-najwiekszych-kablowkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...