Skocz do zawartości

Problem z modułem CI+


Nazer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem dekoder na moduł CI+, wszystko zainstalowałem bez problemu w swoim tv (LG55BX3LB55), działało elegancko. Wyłączyłem TV na ok tydzień bo miałem remont. Teraz na ekranie mam wyświetlone info: "Brak modułu CI", ale bez problemu tv dostroił kanały i stacje radiowe, na pilocie mogę przełączać kanały, pokazuje w info obok nazwy kanału co obecnie jest nadawane, ale czarny ekran z tą informacją "brak modułu CI". Dzwoniłem na infolinię techniczną, nie bardzo wiedzieli co zrobić i kazali iść do salonu i wymienić moduł CI na nowy. Lecz zastanawia mnie co mogło się stać, że przestał działać ? Wyciągnięcie modułu i włożenie go z powrotem nic nie daje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nazer napisał:

Teraz na ekranie mam wyświetlone info: "Brak modułu CI", ale bez problemu tv dostroił kanały i stacje radiowe, na pilocie mogę przełączać kanały, pokazuje w info obok nazwy kanału co obecnie jest nadawane, ale czarny ekran z tą informacją "brak modułu CI".

Jedno z drugim nie ma związku. Możesz wyjąć moduł i dostrojenie i przełączanie kanałów również będzie działać. Tak jak napisano wyżej - należy sprawdzić ten moduł na innym telewizorze lub inny moduł na twoim telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Nazer napisał:

Witam, wymieniłem dekoder na moduł CI+, wszystko zainstalowałem bez problemu w swoim tv (LG55BX3LB55), działało elegancko. Wyłączyłem TV na ok tydzień bo miałem remont. Teraz na ekranie mam wyświetlone info: "Brak modułu CI", ale bez problemu tv dostroił kanały i stacje radiowe, na pilocie mogę przełączać kanały, pokazuje w info obok nazwy kanału co obecnie jest nadawane, ale czarny ekran z tą informacją "brak modułu CI". Dzwoniłem na infolinię techniczną, nie bardzo wiedzieli co zrobić i kazali iść do salonu i wymienić moduł CI na nowy. Lecz zastanawia mnie co mogło się stać, że przestał działać ? Wyciągnięcie modułu i włożenie go z powrotem nic nie daje... 

 

17 godzin temu, Nazer napisał:

Witam, wymieniłem dekoder na moduł CI+, wszystko zainstalowałem bez problemu w swoim tv (LG55BX3LB55), działało elegancko. Wyłączyłem TV na ok tydzień bo miałem remont. Teraz na ekranie mam wyświetlone info: "Brak modułu CI", ale bez problemu tv dostroił kanały i stacje radiowe, na pilocie mogę przełączać kanały, pokazuje w info obok nazwy kanału co obecnie jest nadawane, ale czarny ekran z tą informacją "brak modułu CI". Dzwoniłem na infolinię techniczną, nie bardzo wiedzieli co zrobić i kazali iść do salonu i wymienić moduł CI na nowy. Lecz zastanawia mnie co mogło się stać, że przestał działać ? Wyciągnięcie modułu i włożenie go z powrotem nic nie daje... 

Witamy. Prosimy przywrócić ustawienia domyślne modułu, należy nacisnąć przycisk Ustawienia na pilocie i następnie wybrać opcję Ustawienia sprzętowe -> Ustawienia domyślne. Standardowy kod PIN to 0000. Następnie ponownie zainstaluj kanału i wznów sygnał z satelitą poprzez ICOK: Dane sprzętu → (numer karty) → Wznów połączenie z satelitą (czynność wykonujemy na kanale Polsat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2021 o 09:23, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

 

Witamy. Prosimy przywrócić ustawienia domyślne modułu, należy nacisnąć przycisk Ustawienia na pilocie i następnie wybrać opcję Ustawienia sprzętowe -> Ustawienia domyślne. Standardowy kod PIN to 0000. Następnie ponownie zainstaluj kanału i wznów sygnał z satelitą poprzez ICOK: Dane sprzętu → (numer karty) → Wznów połączenie z satelitą (czynność wykonujemy na kanale Polsat).

Kolega specjalista chyba nie czyta tylko z góry wkleja formułki. To nie Evobox tylko telewizor LG, tam nie ma takich opcji jak napisałeś. Ehhh ale pomoc....

Poza tym jakby się miało trochę wiedzy praktycznej to wiadomo, że jeśli telewizor nie widzi modułu CI to nie da się wejść w jego opcje i dokonać tych ustawień...

 

Ja po pierwsze proponuję sprawdzić moduł na innym TV lub dekoderze z kieszenią na moduł. Jeśli też nie zostanie wykryty to wymiana modułu na sprawny w salonie. Jeśli zostanie wykryty i będzie poprawnie działał to telewizor trzeba przywrócić do fabryki, koniecznie restart wtyczkowy, być może dostępna jest aktualizacja firmware, sprawdzić gniazdo CI w telewizorze czy nie wygięte są igiełki stykowe. Nic innego nie zrobisz, potem zostaje serwis.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...