Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I nigdy żadnych problemów? U mnie przy dekoderach polsat często jakiś problem głównie po updacie.. ale co jakiś czas nie chce działać po HDMI albo po HDMI działa tylko ON/OFF i przełączanie kanałów.. dodatkowo dekoder próbuje wymusić priorytet dla siebie po HDMI.. tak że Xbox.. PS5.. Apple TV mają z tym problem.. takie czary tylko z dekoderem polsatu.. chociaż po ostatnim updacie jest trochę lepiej coraz rzadziej te problemy.. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko wtedy musisz mieć włączone HDMI CEC a to powoduje, że wyłączając dekoder wyłącza mi się telewizor. Co jest bez sensu, gdy chcę dalej korzystać z opcji smart w tv.  W starym tv Panasonica ta opcja (wył/wł) była konfigurowalna. Niestety w LG nie ma czegoś takiego co czyni moim zdaniem HDMI CEC nieużywalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo w polsatbox poszli po łatwiźnie i jest problem gdy masz wiej urządzeń lub chcesz dokonać bardziej spersonalizowanego działania CEC.. nawet jak inne urządzenia na to pozwalają (Xbox, PS5, etc) to polsatbox taki priorytet sygnału daje że reszta się mu podporządkowuje.. ale nawet jakby to działało dobrze to można by innymi urządzeniami się dostosować, ale niestety nie działa aż tak dobrze.. a u mnie podczerwień dyskwalifikuje sterowanie bo dekoder nie jest widoczny.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gizior89 napisał(a):

@escaperswarto to zgłosić do @Specjalista Polsat Box;)

Do prawidłowego działania dekodera zalecane jest korzystanie ze spersonalizowanego dołączonego do niego pilota. Oczywiście sugestia techniczna zostanie wzięta pod uwagę podczas przygotowywania aktualizacji dla sprzętu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Specjalista Polsat Box napisał(a):

Do prawidłowego działania dekodera zalecane jest korzystanie ze spersonalizowanego dołączonego do niego pilota. Oczywiście sugestia techniczna zostanie wzięta pod uwagę podczas przygotowywania aktualizacji dla sprzętu :) 

Po to został wprowadzony standard HDMI CEC aby nie trzeba było korzystać z kilku pilotów a tylko jednego głównego/najlepszego.. niestety funkcjonalność HDMI CEC w dekoderach polsatu jest mocno ograniczona.. ale i tak po ostatnich update'ach jest już lepiej jeśli chodzi o kompatybilność/stabilność..

 

Największy problem że te dekodery (4K i 4K lite) wymuszają - gdy są włączone - aktywny port HDMI co utrudnia mega korzystanie z innych urządzeń (nie spotkałem tego nigdzie indziej) i wymusza często wyłączenie dekodera, aby inne urządzenia mogły pracować dobić się przez HDMI.. co niestety doprowadza że przy wyłączeniu wyłącza też TV i pozostałe urządzenia.. i tak w kółko.. 

 

Wystarczyłoby dodać przynajmniej część funkcjonalności jakie są przy konsolach, tak jak tutaj np przy xboxie.. ale coś czuje że to raczej niemożliwe ;)

 

IMG-0444.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2023 o 21:15, escapers napisał(a):

Na początku przechodziłem mega ścieżkę z supportem.. skończyło się tym że jak mi się skończy umowa to przejdę na moduł :)

i tu bym mocno przemyślał, właśnie zwróciłem po 2 latach moduł i wziąłem PB4K, nieustające przygody z parowaniem modułu, wyświetlanie po każdym włączeniu planszy o rozpoznaniu modułu i jego aktywowaniu, niejednokrotne resety w trakcie oglądania z komunikatem że moduł nie reaguje - wyleczyły mnie z komfortu posiadania możliwości dowolnego programowania kanałów i komfortu korzystania z TV (nowy model 806 Philipsa). Chyba że to Philips tak ma, dodam że po roku odkryłem że można przyśpieszyć zmianę kanałów poprzez wyłaczenie w menu karty klasyfikacji treści, a tak zmiana kanałó to kilka sekund przerwy. Dzisiaj przynajmniej mam znane Wam problemy z pudełkiem ale zyskałem przewijanie do 3 godzin wstecz i na kilku kanałach materialy do 7 dni wstecz. COś za coś

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polsatu modułu jeszcze nie miałem, ale to co piszesz to przeraża, ja mam jedynie doświadczenia z modułem z C+ i tam rewelacja.. dekoder C+ się umywa a co dopiero Polsatu.. oczywiście moduł w TV samsung..  ale jeśli jest tak jak piszesz to muszę to przemyśleć, bo albo wezmę na testy, albo będę wracał do C+jeśli to się z modułem potwierdzi, bo już mam dosyć dekodera.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekasz na moduł CI+ SCM 05 i jego dolegliwościami (ja zanim zmieniłem swój CI na CI+, to wertowałem ponad 1,5 roku nad tym co zrobić i nawet przeczytałem (od tego jest forum) od razu o wiekowej blokadzie i jego szybszym działaniu). Obecny moduł CI+ używam w ariva 220 combo wyprodukowanym w 2010r. i nie ma żadnych problemów. Mała wada, to wolniejsze włączanie ok. 5 sekund od zwykłego CI.

Wracając do tych Waszych dekoderów 4K opartych na systemie irdeto 3-jeżeli Polsat faktycznie zmieni CAS na nagra, to będziecie mieli 8K (wystarczy poczytać co się działo w Niemieckim Premiere w latach 2006-2008 na ich D-box'ach, lub co miała Cyfra która przechodziła z seca na nagrę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają na moduły że za wolno sie przełączają a to często nie zależy od samego modułu ale w większości od sprzętu w którym jest używany. 

W jednym TV czy tunerze będzie przełączał się szybko  po 1-2 s , w innym po 3 a w jeszcze innym po 5 s i ta po prostu ma być i nie jest wadą . 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł z C+ przełączał się minimalnie wolniej niż dekoder UltraBox na Unicable.. ale ogólnie całość działała tak szybko i sprawnie że wrażenia szybkości o wiele lepsze z modułu.. szczególnie uruchamianie, EPG, lista kanałów, wszystko tak mega sprawnie śmiga że dekodery.. no i ta integracja z TV to kolejny bonus.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, escapers napisał(a):

Moduł z C+ przełączał się minimalnie wolniej niż dekoder UltraBox na Unicable.. ale ogólnie całość działała tak szybko i sprawnie że wrażenia szybkości o wiele lepsze z modułu.. szczególnie uruchamianie, EPG, lista kanałów, wszystko tak mega sprawnie śmiga że dekodery.. no i ta integracja z TV to kolejny bonus.. 

Bo dekoder operatora ma akurat obsługę szybkiej zmiany kanałów odbierając na raz 2 do 4 programów to i szybko na nie przełączy, nie ma co porównywać do modułu który ma tylko 1 program dekodowany. Jak dla mnie ta szybka zmiana na UltraBox to jest i tak zbyt wolna i dobrze widoczna. :P 

 

Na tunerach zwykłych z FBC i kartą nawet nie widzisz przerw bo zmiany programu na inny są natychmiastowe. Moduły za to niestety działają tak samo jak w innych sprzętach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...