Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, tompatrz napisał(a):

Jak szybko włącza się ten dekoder od włączenia? 

Szybkość uruchamiania dekodera zależy od ustawienia trybu oszczędzania energii. W trybie „szybki start” dekoder uruchamia się stosunkowo szybko, ale w trybie „czuwania” może to potrwać kilkadziesiąt sekund (ok 40 – 50s). Niestety coś za coś. W trybie „szybki start” dekoder wyłączony (w trybie stand by) pobiera tyle samo energii co włączony dekoder, co w skali roku przekłada się na konkretną kwotę … w sumie za nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jordan87 napisał(a):

Na najnowszej wersji oprogramowania nie ma znaczenia bo przy obu opcjach działa szybki start i nie działa funkcja oszczędzania energii.

To prawda, co nie zmienia faktu, że przy sofcie bez bagów jest tak jak napisałem. Co do tego błędu, to zgłaszałem to i uzyskałem szablonową odpowiedz, że mam sobie wymienić dekoder, bo poza mną nikt nie zgłaszał im takiego problemu hmmm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu spece z Polsatu zamiast naprawiać to psują... Ostatnio zmieli kodowanie z irdeto na nagra a tym samym oprogramowanie dekodera...Wczoraj się sam zresetował i zawiesił na ekranie uruchomienia, pomógł reset z prądu...Poza tym dziś komunikat o błędzie odczytu danych???....przez chwile potem znikł...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458

Moglibyście dodać w końcu usuwanie zbędnych stacji radiowych  na liście radia satelitarnego wyszukanych z satelity podczas jej skanowania , czy ręcznego przeszukiwanie tp...

2. Moglibyście zrobić coś żeby funkcja regulacja głośności tv zaczęła

Działać z telewizorami Sony Bravia, w ogóle nie działa z moim Sony Bravia,  a poprzedni Evo PVR obsługiwał tą funkcje perfekcyjnie, tyłe dajecie okrojoną funkcje HDMI cec, a nawet tyłe nie działa wstyd..🤣🤪😀😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma? Poziom naładowania baterii spadł do 9% rozłącza się parowanie bluetooth i pilot wolno działa. Ciągle zapominam kupić nowych bateri jestem zabiegany, że na chwilę przełożę baterie od drugiego pilota od telewizora, włożę spowrotem baterie oryginalne które mam w plocie półtora roku prawie i poziom naładowania baterii się podnosi trochę do poziomu 30% na kilkanaście dni jest spokój? Mogą w czymś zaszkodzić lub uszkodzić coś takie kombinacje zabiegi działania? 

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź czekam dziękuję. 

🙂 

Chodzi mi oczywiście o pilot do dekodera.? 

😊 

Dodam że baterie są od nowości oryginalne, wraz z wzięciem dekodera z salonu...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie dostarczane do pilotów to jakieś badziewie.. kup lepsze baterie i nie powinno być problemu.. u mnie pilot praktycznie nie jest używany bo korzystam z pilota od TV po HDMI .. ale jeśli chodzi o taki roller bateriami to nic się nei stanie nic nie uszkodzisz.. najwyżej szybciej baterie rozładujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są alkaliczne baterie, teoretycznie nic nie powinno się stać, ale istnieje ryzyko wylania, bo są kiepskie.. bateria zaraz po włożeniu ma silniejszy potencjał przez chwilę jeśli nei była używana  i dlatego taki odczyt.. ogólnie do wywalenia.. bo zaraz całkowicie padnie.

Edytowane przez escapers
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest gdy z baterii wylewa się elektrolit niszcząc elektronika i metalowe elementy. W najtańszych bateriach węglowych, za komuny były tylko takie, jest kwas który po woli przepala obudowę i może się z nich wylać , taka gęsta ciecz. Wystarczy, że bateria po leży dłużej. 

 W bateriach alkalicznych taki problem występuje rzadziej i dopiero gdy bateria rozładuje się do "zera" czyli poniżej 0.9 v.  Nowa bateria alkaliczna,  naładowana do 100 proc. może leżeć wiele lat 5 - 10 . Jednak gdy zaczyna się z niej korzystać a  pojemności spadnie to rozpocznie się proces jej samoistnego rozładowywania.

Gdy jej pojemność spadnie poniżej pewniej wartości,  rozpoczyna się proces degradacji opakowania i po jakimś czasie np 2 latach może wylać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak rozpoznać wylane lub uszczelnienie baterii? Oglądałem te baterie od PB które mają półtora roku nie widać żadnego uszkodzenia na nich? Oprócz tego że tylnie obrzeża mają podrapane od przekładania?

2. Mogę do jutra użyć innych używanych baterii aż nie kupię nowych? 

3. Jeżeli nie widzę żadnych uszkodzeń starych bateriach mogły uszkodzić pilota? 

Długiego leżakowania w pilocie? Półtora roku siedziały w nim aczkolwiek co jakiś czas przekładałem na inne i spowrotem bo parowanie bluetooth się rozłączalo? Ale po powrocie do starych poziom się podnosił z 9 do 30%?

Na obu bateriach widać taką tak jakby plamę Ale nie czuje niczego mokrego. Nie wiem czy to jest folia? Czy rzeczywiście jsst coś mokrego pod opakowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bateria Ci się rozlała to na pewno byś poznał. Baterie kiepskiej jakości puchną i potem na dole baterii gdzie masz biegun ujemny widać biały nalot. Zauważysz od razu. Kupuję różne baterie zazwyczaj marketowe i nigdy mi się nie rozlały co najwyżej szybciej padają. Raz kupiłem baterię na bazarze i ta mi się rozlała w budziku ale nic się nie stało bo w porę zauważyłem.

 

Nie przeżywaj aż tak to tylko baterie, jutro wymienisz i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozzy666 napisał(a):

Gdyby bateria Ci się rozlała to na pewno byś poznał. Baterie kiepskiej jakości puchną i potem na dole baterii gdzie masz biegun ujemny widać biały nalot. Zauważysz od razu. Kupuję różne baterie zazwyczaj marketowe i nigdy mi się nie rozlały co najwyżej szybciej padają. Raz kupiłem baterię na bazarze i ta mi się rozlała w budziku ale nic się nie stało bo w porę zauważyłem.

 

Nie przeżywaj aż tak to tylko baterie, jutro wymienisz i wiem znalazłem jakieś inne używane do jutra. Nie no wystraszyłem się że mi pilot przez to padnie... 

1. Biegun ujemny czyli to płaskie sreberko z dołubaterii? 

2. One juz słabe były po roku jakoś w lipcu sierpniu odkąd je włożyłem z pudełka od nowego dekodera, bo to są te polsatowskie oryginalne które dają wraz z nowym dekoderem.  Pomagała zamiana baterii na 15 minut jak wróciłem do starych po tym czasie poziom naładowania wzrastał z 9% przy których rozłączał parowanie z dekoderem bluetooth do 30% na dwa tygodnie potem znów wracało do poziomu 9% i znów rozłączałalo i tak robiłem nie często ale przez ostatnie 4 miesiące bo ciągle zapominałem kupić  nowych baterii albo nie mialem czasu. 

3. Mam nadzieję że takie kombinacje nie uszkodziły pilota trwałe i nie dostała się ciecz z baterii do jego wnętrza? Zrobiłem zdjęcia baterii ale nie umiem ich tutaj wrzucić...? Naczytałem się w sieci i nabrałem dziś strachu...?

Edytowane przez Mati06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie stało to się nie odstanie. Unikaj używania baterii które wykazują rozładowanie lub minął ich termin ważności (zazwyczaj na baterii masz date) bo zwiększa to ryzyko wylania kwasu. Jak nie masz innych to jeszcze ich używaj ale kup nowe i wymieńkiedy będziesz miał możliwość. Jak pilot przestanie ci działać jest razem z dekoderem na gwarancji więc muszą ci wymienić. Tyle w temacie i nie ma co go drążyć dalej :)

Różne urządzenia maja różny poziom tolerancji napięcia/rozładowania wiec takei baterie można często włożyć do zegarka i jeszcze długo pochodzą ale ryzyko wylania jest nadal spore.
Osobiscie polecam taki tester analogowy (ze wskazówką), czesto tylko jedna sztuka szybciej pada a drugą można właśnie jeszcze gdzieś wykorzystać.

TESTER-MIERNIK-BATERII-i-AKUMULATORKOW-A
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie... Jestem osobą Niepełnosprawna i nie mam kogo poprosić o ewentualną wymianę..

Nie zauważyłem ale cbyba nie ma podanej daty ważności na nich ale ile takowa może wynieść? 

O tyle wykazywały rozładowaniale że rozłączało parowanie bluetooth.  O wolno chodził pilot  tak od wakacji. A nie wiedziałem że tak nie wolno robić dopiero dziś wyczytałem w sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Mati06 napisał(a):

Dzięki za pocieszenie... Jestem osobą Niepełnosprawna i nie mam kogo poprosić o ewentualną wymianę..

Nie zauważyłem ale cbyba nie ma podanej daty ważności na nich ale ile takowa może wynieść? 

O tyle wykazywały rozładowaniale że rozłączało parowanie bluetooth.  O wolno chodził pilot  tak od wakacji. A nie wiedziałem że tak nie wolno robić dopiero dziś wyczytałem w sieci...

Nie masz co się obawiać że baterie coś Ci popsują jeśli cały czas używasz.. po prostu w pewnym momencie padną.. jeśli masz problem z dostępem na razie do baterii to proponuje sterować tylko jednym pilotem np... w zależności od TV i konfiguracji, możesz pilotem od TV sterować dekoderem (przez podczerwień lub HDMI) i wtedy przedłużysz żywotność bo nie będziesz musiał korzystać z BT do dekodera.. i tylko jeden pilot będziesz używać.. a najlepiej zacznij od tych najsłabszych baterii jak padną to użyj tych lepszych.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@escapersdzięki za wyjaśnienie, tak jednych i tych samych fabrycznych od PB używałem przez ostatnie półtora roku, od czasu wzięcia nowego dekodera, to jakoś we wakacje zaczęły robić się słabe...

🙂 

Kupiłem dziś baterie później je włożę. 

Mam pytanie z innej beczki. 

1. Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem pakietu L wcześniej M.  Zauważyłem że na pozycji 626 kanał Water planet jest zakodowany, tego kanału na ma w twoim abonamencie taki komunikat wyskakuje, zaznaczam że jest ten kanał dostępny w pakiecie L, a na 198 pozycji kanał normalnie działa można z tym coś zrobić? Dodam że oba po iptv świeca? 

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź czekam.? 

Bardzo proszę o nie usuwanie tego posta, Gdy zalogowanie jakiegoś hamaku ma związek z dekoderem... 

Dodam że dekoder teraz przy przeglądaniu EPG zaliczył od dawna nie widziany samoistny Restart...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...