Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój czasami raz na jakiś czas zalicza restarty. Ale potem jest długi długi czas spokój, coś mieszają zapewne w systemach. Mi się zdarzyło, 2 lub 3 dni z rzędu po jednym razie ale nie cały czas.? 

Jeszcze jeden raz jestem w stanie zrozumieć, że dekoder może potrzebuje się zrestartować, problem był wiele razy poruszany tutaj na forum. Ale codziennie pierwszy raz się z takim czymś spotykam. 

Tak przy okazji nie bardzo rozumiem dlaczego mój wczorajszy post poszedł do kosza. To jest niezrozumiałe i 9dzykre i niesprawiedliwe trochę... 😢 

Zatem pomoże ktoś w kwestii mojego problemu opisywanego obszernie na poprzedniej stronie tego wątku..? 

@support458

Edytowane przez Mati06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2023 o 17:25, Mati06 napisał(a):

Witam mam 4 pytania.? Na wstępie przepraszam za obszerna rozpiskę chce jak najdokładniej opisać mój problem. 

1. Wczoraj zauważyłem dziwne zachowanie tego dekodera. Otóż. Wczoraj o 20 oglądałem serial z przesunięciem czasowym w tyl nagle pojawił się czarny ekran przy przewijaniu do tyłu, wyskoczył jakiś komunikat na który nie zwróciłem uwagi, pewnie jakiś problem z internetem musiał być? Chociaż tam pisało chyba że jakiś problem z internetem nie pamiętam już. Dokonałem  zmiany kanału następnie powróciłem do tego samego kanału Timeszift nie chciał za nic ruszyć do tyłu, postanowiłem zrobić reset wtyczkowy wyjąłem wtyczkę od dekodera z zasilania i dekoder nie chciał się uruchomić to znaczy cały czas paliła się zielona dioda. Po drugim resecie wtyczkowym to samo dopiero za trzecim resetem wtyczkowym zapaliła się czerwona dioda i dekoder się włączył?1. Co mogło być tego powodem bug w sofcie wraz z tym słynnym czarnym ekranem tutaj na forum? 

2. Czy ten zabieg w postaci czterech resetow wtyczkowych mogl uszkodzić dekoder? Dodam że chyba przy rozruchu dekodera pojawia się logo Polsat Box i napis trwa uruchamianie dekodera proszę czekać? Bo mój tv co prawda się uruchamiał ale był wyłączony. 

2. Czy zatem coś moglo się stać złego przez ten zabieg? 

2. Podczas powyższego po pierwszym resecie wtyczkowym pilot rozłączył się z dekoderem bluetooth po tym jak się uruchomił to przy próbie sparowania pilota dekoderem pojawiał się komunikat parowanie pilota zakończone niepowodzeniem? 

1. Dlaczego tak się stało? Czy to było spowodowane tym czarnym ekranem? 

2. Czy po prostu po resecie wtyczkowym parowanie się rozłącza? Ale dlaczego sam się nie sparował automatycznie? 

3. Dopiero po zamianie baterii od pilota od tv parowanie pilota zakończone zostało pomyślnie? Dodam że dwa tygodnie temu kupiłem nowe baterie i zastanawiam się dlaczego na nich nie chciał sparować tylko na tych starych bateriach od pilota od tv już się udało sparowanie? 

4. Czy te resety wtyczkowe mogły uszkodzić moduł bluetooth lub sam pilot? 

5. Czy stare baterię Polsatowskie trzymane w pilocie przez kilka miesięcy które były słabe i zamienianie iz bateriami od pilota od tv by poziom starych na chwilę na dwa tygodnie się podniósł mogły uszkodzić lub lozlac się w pilocie? 

Dodam że opisywałem ten problem tutaj w tym wątku ostatnio.? 

6. Teraz gdy udało się sparować pilot z dekoderem pilot działa wyśmienicie chociaż czasem dziala wolniej jakby dekoder zaliczal zadyszkę? To normalne tak ma być? Kwestia sprzętowa? Czy stare baterie mogły narobić jakiś szkód w samym pilocie?

3. Wczoraj przez godzinę oglądania serialu dioda i pilota mrugala gdy używałem go do przewijania oczywiście bez bluetooth strasznie ciężko działa? Czy dioda może się spalić od takiego częstego mrugania? 

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź czekam? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. 😊 

Ps. To dodam że dziś robiłem próby restartowania pilota jednocześnie naciskając przyciski 7i 9 przez 5 sekund aż dioda nie mrugnie dwukrotnuie wraz z resetami wtyczkowymi i za każdym razem pilot pomyślnie się sparował z dekoderem to dlaczego wczoraj nie chciał? Tylko przełożenie baterii pomogło rozwiązało problem? 

Tak na marginesie to bluetooth blokuję regulacje głośności tv pilotem od dekodera bo po rozłączeniu parowania restartowaniu pilota to działa a podczas sparowania już nie? 

@support458@support458 Moglibyście to poprawić.?

🙂 

Dodam iż jestem osobą niepełnosprawną i nie mam możliwości i kogoś kto by objechał mi do apsu z dekoderem dlatego pytam czy mogę w takim wypadku nadal normalnie swobodnie bez żadnych obaw o jakieś uszkodzenie korzystać z dekodera...? 

Dodam również że taka sytuacja z parowaniem pilota wystąpiła już pare razy od póltora roku odkąd jestem jego posiadaczem, w odstępie czasowym kilku miesięcy...?

Witamy. Sprzęt należy dostarczyć w celu przeprowadzenia diagnostyki do Autoryzowanego Punktu Sprzedaży, jeśli nie masz takiej możliwości skontaktuj się poprzez zakładkę Napisz Do Nas w iPolsat Box lub e-mail: kontakt@polsatbox.pl z prośbą o zdalną wymianę sprzętu poprzez kuriera.

16 godzin temu, Pawel napisał(a):

@Gizior89Pytałem o dekoder Lite  Ja wysłałem dwa zgłoszenia na swój problem i poza lakoniczną odpowiedzią nic się nie zmieniło. Pewnie sami nie wiedzą dlaczego u mnie nie działa, więc co mają napisać.

Witamy. W celu przeprowadzenia diagnostyki udaj się wraz z całym zestawem sprzętowym do Autoryzowanego Punktu Sprzedaży. Mapa salonów: https://www.polsatbox.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/gdzie-kupic.cp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, inga29 napisał(a):

czy ktos mi powie ktory z tych dekoderow jest lepszy 4K czy 4K Lite

Mam jeden i drugi.. w sumie te same problemy na jednym i drugim się pojawiają.. wziąłem jeden 4K tylko dlatego że byłą szansa wtedy jeszcze na dysk (posiada kieszeń) ale jak widać nic z tego.. U mnie 4K też miał szybciej update.. Teraz raczej ze względu na wielkość pewnie brałbym tylko lite.. docelowo i tak przechodzę na moduł CAM pewnie do konkurencji a z polsat box zostawiam lite'a.. ale to za jakiś czas.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę po raz kolejny. Co kilka lat zmieniajcie konwerter i będzie spokój. Mam prawie dwuletni Unicable II, czaszę 90 i od święta wyskoczy mi komunikat "tego kanału nie ma w twoim abo". Nie jestem żadnym obrońcą PB, ale jak już bierzecie nowe dekodery to zainwestujcie także w nowe konwertery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten problem jest jedynie z dekoderami polsatu (4K i 4K lite, nawet na początku wymieniłem te dekodery anulując umowę)... nie ma tych problemów z C+ 4K UltraBox+, z PS5, Xbox X series.. Apple TV..  tylko z dekoderami polsatu :)

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...