Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

Hmmm, najbardziej zależy mi na nagrywaniu TVP Sport, często w porze emisji interesujących mnie programów nie ma mnie w domu lub moja lepsza polowa chce oglądać coś innego:] Czy istnieje tuner który umożliwiłby mi nagrywanie danego programu z wyłączonym tv lub włączonym ale na innym kanale?

Zastanawiam się także nad tunerem bez opcji podłączenia dysku(np.ADB-5800) i podpięciem do niego nagrywarki DVD. Czy jest to możliwe telewizor wyłączony lub na innym kanale a nagrywa mi się TVP Sport:] Tuner musi być włączony podczas takiego nagrywania(opcja z wył. Tv)?

 

Dziekuje z góry z podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odróżniać zewnętrzny tuner satelitarny od zintegrowanego tunera w telewizorze, wtedy wszystko stanie się dla Ciebie jasne.

 

Tuner satelitarny może nagrywać programy satelitarne (oczywiście jeśli ma taką opcję) bez względu na to czy telewizor jest włączony, wyłączony, czy też który tam kanał jest w nim wybrany z anteny naziemnej lub kablówki. Możesz nawet w ogóle nie mieć telewizora, a tuner satelitarny i tak będzie nagrywał - bo z punktu widzenia tunera sat. telewizor jest nieistotny.

 

Sprawa niestety komplikuje się jeśli chciałbyś nagrywać tunerem satelitarnym jeden kanał satelitarny i w tym samym czasie oglądać drugi kanał satelitarny. W tym celu musisz posiadać tuner satelitarny twin (dwa tunery w jednej obudowie), inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

 

Rozumiem przez to,iż potrzebuje tunera satelitarnego twin (zanaczam,że moja jedyną opcją dostępu do sygnału tv jest antena satelitarna, mieszkam za granica) Jaki jest tani i dobry model, ktory wspólpracowalby z TNK.?

P.S. mam wiecej pytań, ale do pracy czas goni bede pisal later;]

P.S.S. z góry przepraszam za prawdopodobnie bardzo laickie pytanie ale musze je zadać: opcja z nagrywarka DVD nic nie zmieni- żeby nagrać jeden kanał i oglądać drugi posiadajac zwykly tuner satelitarny(nie twin).

Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie twiny są PVR (mają dyski, lub mają port USB do podpięcia dysku), więc opcja twin+DVD odpada - to jest bez sensu.

 

Możesz nagrywać nagrywarką DVD, ale nie możesz przełączać w tym czasie kanałów w tunerze satelitarnym (dotyczy twin oraz nie twin) bo nagrywarka DVD nagra Ci jak przełączasz kanały :D .

 

Karta TNK (SD) działa bezproblemowo praktycznie w każdym tunerze mającym moduł Conax.

 

Nagrywanie w tunerach twin też ma swoje ograniczenia - jeśli chcesz wybrać jednocześnie dwa kanały kodowane (jeden nagrywać, drugi oglądać) dobrze aby moduł był wielostrumieniowy. Przy wybraniu dwóch kanałów FTA, lub jeden FTA drugi kodowany - wtedy wystarczy moduł jednostrumieniowy.

Tunery twin są drogie, może wystarczy Ci tuner semitwin?

Co do konkretnych modeli odbiorników słuchaj co Ci kolega @CSA doradzi (jest dobrze oblatany w tunerach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokształciłem się ociupinkę i teraz kwestia kanałów kodowanych i niekodowanych(FTA takich jak np.4funtv Viva polonia 1 itp).

Wracając do tematu: posiadając TNK z tunerem semi twin takim jak Ferguson FK-7000 na ten przykład, aby nagrać kanał kodowany jak TVP Sport musiałbym:

a) oglądać TVP Sport

B) oglądać jeden z kanałów FTA

c)oglądać jeden z kanałów nadawanych na tej samej częstotliwości[ z tego samego transpondera(tp)]

 

Satelita: HotBird 9, pozycja: 13'E, częstotliwość: 11508.00, polaryzacja: V (pionowa),

transponder: 16, standard: DVB-S (QPSK), modulation: 27500, Symbol Rate: 5/6, NID: 318, TID: 1600.

 

Nazwa kanału

Discovery Chanel

Religia TV

nSport

TVP Sport

TVP Seriale

Eska TV

Dane pochodzące z:

http://hdtv-sat.eu/tunery_satelitarne,p ... db,35.html

 

Wiem, że jest to dział dotyczący TNK ale czy posiadając Telewizje N(Cyfrowy POLSAT ma może taka opcja?) jest możliwe oglądanie kanału pochodzącego z innego transpondera i nagrywanie innego kanału pochodzącego z drugiego transpondera?

 

Dziekuje z góry za cierpliwość do mnie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Najtańszy odbiornik do TNK SD (DVB-S) z funkcją PVR Ready kupisz już za mniej niż 200 zł.

 

2) ADB 2850ST do TNK HD (DVB-S2 + DVB-T) jest PVR Ready. Ten drugi nie.

http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/instalacja.html

 

Uwaga: "PVR Ready" - to znaczy bez dysku. Musisz dokupić dysk USB (HDD lub flash drive) i podłączyć do portu USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy PVR to bedzie chyba Linbox F16 za 120zł. Plus pendrive za 30zł. Działa z TnK i Cyfrą+. Nagrania można zgrać na komputer.

 

ADB 2850 wymaga dysku 80GB minimum. Czyli 100Gb wymagane.

 

No jak będzie działała na nim również Cyfra Plus i za taką cenę, to ten wydaje się ok: http://allegro.pl/telewizja-na-karte-tu ... 94637.html - nie wiem tylko czy jest nowy, bo nie podali tego jasno, czyli pewno nie.

 

I jeszcze jedno:

Zwykły pen-drive może być? Bo np. mam 16gb i by chyba mi wystarczył.

Czy on tylko nagrywa czy może też cofa?

Trzeba samemu wgrywać tam oprogramowanie?

Wyświetla się na nim nazwa, czy numer programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw jest nowy i jest dość drogi, z dwie dychy taniej można było znaleźć, ew. za dychę więcej wersję z 3 miesiącami gratis

 

karta 3msc = 69zł plus dekoder za 120zł = 190zł - tyle można zapłacić

karta 1msc = 39zł plus dekoder 120zł = 160zł - tyle można zapłacić

 

Ten dekoder jest bardzo mały, porównaj wielkość dekodera w stosunku do złącza EURO. Plusem jest że odtwarza divxy i mp3. także na zwykłe głośniki podpięte cinchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam takie może banalne pytanie, mam telewizje na kartę sd, chciałbym zmienić ja na ten pakiet domowy hd nie potrzebuje kanałów hd w tym pakiecie i teraz moje pytanie mam odbiornik Digit CD czy ja kupie tylko pakiet startowy tego pakietu to będą mi te kanały sd chodziły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

nie wiem czy to dobry dzial jesli nie to z góry przepraszam...

 

mam następujący problem:

 

odkopałem ostatnio tuner (linbox 7817), którego używałem do tnk sd. obecnie posiadam tnk hd z tunerem 2850.

 

chciałem podłączyć oba tunery do jednego kabla antenowego. antenę podłączyłem do linboxa i drugi kabel antenowy z przelotki linboxa do 2850. no i niby wszystko działa ale w tnk hd odbiera mi na takim podłączeniu tylko kanały "bez opłaty" a do konca marca mam wykupiony pakiet domowy. na linboxie wszystko działa jak należy.

 

jaka może być tego przyczyna?

 

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podłączysz tuner ADB 2850ST bezpośrednio do przewodu antenowego, to masz wszystkie kanały?

 

tak, wtedy wszystko działa i teraz tak patrze ze to nie jest pakiet bez opłat. po prostu niektóre kanały są a niektórych nie ma. nie wiem jak dekoder wybiera te kanały...

 

na programach ktore powinny byc wyswietla sie komuniakt: brak sygnalu proszę sprawdzic czy dekoder kest prawidłowo podłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozumiem, że wiesz, że jak oglądasz kanały na jednym tunerze, to drugi musi być wyłączony.

To będzie chyba wina tego pierwszego tunera. TVN HD odbierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...