Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba żartujesz, obraz HDR jest dużo lepszy, tylko trzeba odpowiednio ustawić TV. Poza tym materiały muszą być nagrane w HDR.
HDR właśnie na tym polega, że tam gdzie ma być ciemno jest ciemno, a nie mleko.
Właśnie dla HDR wykupiłem najdroższy plan Netflixa. 4K nie odróżnisz od HD na 50 calach z ok 3 metrów, a HDR robi robotę




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie tv, ale kazdy model tv z 2020 czy to sony, samsung czy philips ma problemy z hdr, ciemny obraz itp.

Nawet portale branzowe pokazuja problemy i fora internetowe bebnia i braku poprawnosci obrazu przy hdr.

Sam kupilem tv za 3k w 2020 i mam problem z hdr. Sdr u mnie wyglada lepiej.

Edytowane przez blend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blend napisał:

Nie wiem jakie macie tv, ale kazdy model tv z 2020 czy to sony, samsung czy philips ma problemy z hdr, ciemny obraz itp.

Nawet portale branzowe pokazuja problemy i fora internetowe bebnia i braku poprawnosci obrazu przy hdr.

Sam kupilem tv za 3k w 2020 i mam problem z hdr. Sdr u mnie wyglada lepiej.

 

Na LG OLED z 2020 nie widzę takich problemów.

 

Zauważ, że HDR pozwala twórcom na dokładniejszą prezencję zakresu tonalnego obrazu. Jeśli pojawiają się obiekty o dużej jasności to będą eksponowane lepiej na ekranie i z większą szczegółowością niż w SDR.

Jeśli sceneria ma być ciemna, to tak jest odwzorowana na ekranie, bo telewizor korzysta z odpowiednich metadanych, które to określają (HDR10+/DV)

To, że dla Ciebie lepiej wygląda jaśniejszy obraz to nie znaczy, że jest zgodnie z założeniami twórców.

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze tworcy cos wymyslili to nie znaczy, ze jest lepiej.

Wejdzcie prosze na forum stricte zwiazanym z elektronika i tv.

Tam bardzo wiele ludzi skarzy sie na hdr. 

By nie byc goloslownym.

Sony xh80, xh90 i xh95

Samsung q60t, q70t i q80t

Wszystkie philipsy z 2020

 

To sa wszystkie tv z 2020 i bardzo wiele ludzi ma problem z ciemnymi scenami w hdr.

 

Dlatego tez sadze, ze Amazon prime zna problemy i wolal wylaczyc hdr bo to on przynosil klopoty.

 

Ostatnia aktualizacja philipsow miala podobno naprawic problem hdr w amazon prime.

 

W necie na amerykanskim forum kraza zdjecia z problemow hdr na Samsungach q80t, Philipsow, itp. Wyglada to zle. Obok ten sam film w sdr i nie ma problemow.

 

Wiec albo przez pandemie ludzie w 2020 wypuscili wiekszosc bubli albo nie wiem.

 

Sony xh90 potrafi sam sie wylaczyc i wlaczyc - bardzo wiele osob na forum polskim potwierdzilo to

Philipsy - co 2 model to z wada. Loteria, albo trafisz albo masz bubla

Lg - klopoty z podseietleniem

Samsungi - rozlewajacy sie ekran, mydlo, przebicia.

To wszystko lcd, nie oledy.

 

 

Edytowane przez blend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blend napisał:

Dlatego tez sadze, ze Amazon prime zna problemy i wolal wylaczyc hdr bo to on przynosil klopoty.

Nie da się "wyłączyć" HDR, bo to są właściwości strumienia video. Można co najwyżej źle obsłużyć taki materiał, przez co nie wygląda tak jak powinien.

 

13 minut temu, blend napisał:

To, ze tworcy cos wymyslili to nie znaczy, ze jest lepiej.

Myślę, że twórca filmu wie lepiej jak ma wyglądać jego dzieło i właśnie HDR pozwala lepiej to kontrolować.

Nie musisz się z tym zgadzać oczywiście, tak jak z każdym innym aspektem filmu jak scenariusz czy aktorstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Jakoś w innych serwisach nie ma tych problemów, jakieś foliarskie dyrdymały tu wymyślasz, z każdego roku można wyszukać problemy i też taką hipotezę wysnuć.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mowilem, ze rok 2020 nie byl rokiem udanym dla tv. Chyba przez paandemie wypuscili buble, wylaczajacy sie i sam wlaczajajacy sony nawet o 3 nad ranem budzac domownikow za 4 tysiace zl, co 2 model trefnych philipsow, czy ciemny ekran, przeblyski, mydlo na samsung q80t.

 

Temat jest znany w srodowisku branzowym i nawet na youtube wszyscy maniacy klepia o braku poprawnosci hdr podczas ogladania.

 

Ja mam model tv z 2020 roku za 3 kola i mam problem z hdr. Sdr ten sam material u mnie wyglada duzo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja mam za ponad 4 tys i mydła nie mam.
Nigdzie nie spotkałem się z opiniami, które wygłaszasz, a przed zakupem poświęciłem dużo czasu na czytanie i oglądanie testów i opinii.
Jak ktoś nie umie TV ustawić i ma włączone dostosowanie jasności do otoczenia czy tryb inteligentny, to nie ma co się dziwić, że ma obraz ciemny.
U mnie nie ma żadnych problemów z HDR na Netflixie, ATV+, Rakutenie czy Youtubie. Na konsoli też wszystko ok.
Mam Samsunga Q80T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawop napisał:
9 godzin temu, Pukus napisał:
Dzisiaj będę miał ten sam telewizor, co Ty. Możesz mi na priva wysłać Twoje ustawienia telewizora?

Podeślę Ci dziś albo jutro, ale pamiętaj, że ustawienia to kwestia indywidualna, każdemu może co innego odpowiadać.

Ok, dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy tv trzeba indywidualnie skalibrowac.

Sztuka sztuce nie jest rowna.

Temat juz przerabiany mnostwo razy.

 

Najlepiej wylacz ,,wspomagacze,, obrazu, czujnik swiatla i pobaw sie gamma, oraz pkt bieli. 

Jak masz kase sa profesjonalne firmy, ktore skalibruja Ci tv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...