Skocz do zawartości

Xiaomi - pytania, a może coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nadchodzi czas na zmianę 4letniego Asusa ZenFun Go, 

zastanawiam się nad zakupem Xiaomi 

XIAOMI Redmi 9 4/64GB 6.53" Szary 28428 Smartfon - ceny i opinie w Media Expert

lub

XIAOMI Redmi 9T 4/64GB 6.53" Zielony 31166 Smartfon - ceny i opinie w Media Expert

 

który lepszy ? /według konsultanta redmi 9/

 

tylko tu mam dylemat ,czy sugerować się opisem ze strony sklepu czy xiaomi ? konsultant mediaexpert sugeruje, że opis z ich strony

i jeszcze takie pytania

1 jak jest z radiem w tych nowych smartfonach , nie potrzebują połączenia ze słuchawki przez port jack ?

czy te słuchawki mogą być https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/sluchawki/wszystkie-sluchawki/sluchawki-dokanalowe-xiaomi-earbuds-basic-2-czarny

2 na pokładzie mają Androida 10 czy będą aktualizacje do 11,12 ?

 

zależy mi na płynności dziąłania / bez myślenia, zacinek/ 

 

a może co innego ? max wydatek max. 600-650 zł

 

Edytowane przez andy14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tyrla napisał:

Podobno już jest aktualizacja do Android 11.

https://www.pcworld.pl/news/Android-11-lista-telefonow-do-aktualizacji-28-07-2021,421508.html#sub229727

A co to wyboru telefonu to zależy co będziesz na nim robił ?

 

Dzięki za 1 odpoweiedź,

dzwonienie,  sms,  ncgo, c+online, filmy , muzyka,trochę internetu, gry raczej odpadają , na aparatach też mi bardzo nie zależy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tyrla napisał:

Musisz mieć podłączonego słuchawki do port jacka.

czyli zmyłka w komentarzu i słuchawki co podałem odpadają.

Xiaomi Redmi 9 4/64GB Carbon Grey - Smartfony i telefony - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Mam obawy do tego 9T ma więcej negatywnych komentarzy od 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Falcon Chyba nie zrozumiałeś słów "kolejny dowód". 

Co do AA, to że Ty używasz telefon do pisania na forum, nie oznacza że inni nie korzystają z bardziej zaawansowanych możliwości.

Co do pozostałej części wypowiedzi, przemilczę, bo nie wiesz o czym piszesz. 

Popracuj z telefonami nieco więcej zawodowo, będziesz miał o czym pisać :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Falcon W przeciwieństwie do Ciebie, wiem o czym piszę, bo mam zawodowo do czynienia z różnymi telefonami. 

Zatem uwaga którą wygłaszasz trafnie pasuje do Ciebie. Rozumiem brak argumentów, stąd taka niskich lotów zaczepka. Jesteś z tego znany. 

W telefonach dla wielu liczy się jakość wykonania, a nie funcjonalności. Ta "jakość" wychodzi właśnie w bardziej zaawansowanych funkcjach. Zatem jeśli ktoś szuka telefonu do czegoś więcej niż minimum minimorum, to wybrałbym inną markę. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakością wykonania mogą być także użyte komponenty. 

W tym sęk że wiele osób kupuje budżetowe telefony, licząc na to że będą wydajne i niezawodne jak te z wyższej półki. A potem pretensje do twórców aplikacji że na ich telefonie nie działa, lub że odbiornik GPS słabej jakości, lub wifi zwalnia, lub telefon po kilku aktualizacjach zamula. Mógłbym jeszcze długo. 

 

Trzeba rozważać do czego telefon będzie używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. Flagowy sprzęt jest dużo bardziej niezawodny. Ale na tym zakończmy może, nie ma sensu się przekomarzać. Każdy ma swoje doświadczenia i potrzeby. 

Tak na marginesie AA, jak widać jest to problem dla użytkowników. Kupują budżetowca, oczekiwania spore. Problem musi być duży skoro powstają artykuły na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...