Skocz do zawartości

Który kanał z programami dokumentalnymi jest najlepszy?


kubaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 Miesiące temu zdecydowałem się na Polsat(Pakie Familijny), bo głównie mi zależało na kanałach naziemnych(bo mam słaby odbiór), popularno naukowych i chciałem żeby było tanio. Niestety teraz jestem zawiedziony tą drugą częścią bo te całe Discovery to jedna lipa, ciągle powtórki, jakieś głupawe magazyny, a już Discovery Sience(czyli to co mnei interesowało najbardziej, nauka, nowe technologie) zawiódł mnie najbardziej, czasem coś tam o kosmosie puszczą to można obejrzeć, ale jak widze "Szaleństwo zdalnie sterowane", albo podpaski w programie "Jak to jest zrobione" to ja się pytam gdzie tu jest "Science" ?!

Czy są w Polsce, albo będą jakieś naprawde dobre kanały popularno naukowe ?

Szczególnie chodzi mi o Nauke i Geografie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację co do Disc.Channel natomiast paczka pozostałych 3 kanałów

Dicovery w moim przekonaniu sie bronią, Najlepszym kanałem popularnonaukowym jest bez wątpienia NG,mnóstwo kapitalnych programów takich jak np.Anatomia wypadków czy sztuk walki.krótko mówiąc super kanał.Dodałbym także kanał PLANETE choć to nie jest kanał ściśle popularnonaukowy lecz dokumentalny to prezentuje także całe mnóstwo ciekawych programów i dokumentów ostatnio np. pokazywali znakomity cykl Historia Futbolu czy Nakarmimy Świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie jak w temacie. Chodzi o to, że pewna osoba zamierza kupić platformę cyfrową. Wymieniła mi kilka kanałów jakie by chciała mieć - niestety musiała by mieć 3 platformy:)

Chodzi o kanały takie jak:

National Geographic

Planete

Animal Planet

Discovery World

Discovery Travel & Living

Travel Channel

TVP Historia

Discovery Historia

Które z wyżej wymienionych kanałów mają najlepszą jakościowo ramówkę? Na które najbardziej opłaca się wydać pieniądze a z których zrezygnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekuje się od kanału dokumentalnego. Najbardziej wszechstronny jest Planete (kanał dokumentalny z krwi i kości - różnorodność tematów i prawdziwe filmy dokumentalne a nie jakieś reality-tv; czasami pojawiają się polskie produkcje). Marka Discovery w ostatnich latach bardzo się zdewaluowała - dzisiaj to bardziej kanał rozrywkowy niż dokumentalny (tuning samochodów, amerykańskie choppery, facet "znęcający się" nad krokodylami, kryminalne zagadki). Tym nie mniej taka formuła wielu osobom odpowiada a Planete może wydawać się im miejscami nudny. W Animal Planet jest sporo programów dotyczących weterynarzy, zwierząt domowych (psy, koty), reality-tv o psach w policji czy zwierzęca wersja "Ukrytej kamery"... programy typowo dokumentalne o zwierzętach są w mniejszości. Problemem zachodnich stacji (Discovery, NG) jest to, iż poruszają głównie tematy "popularne" i trochę już oklepane (przykładowo jak historia to głównie Egipt, Napoleon czy II wojna światowa). TVP Historia jest kanałem specyficznym i raczej kontrowersyjnym (partnerem stacji jest chyba IPN bo większość programów dotyczy PRL czy kulis "III RP"... więcej mówić nie będę, żeby nie przerodziło się to w jakąś polityczną dyskusję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej oglądam Planete. Dużo filmów z festiwalu Planete Doc Review i wyświetlanych w kinach. Niestety, są też produkcje amerykańskie, czyli "gadające głowy", do których nie mogę się przyzwyczaić. Szkoda że żadna platforma nie dołączyła Viasatów (Explorer i History). Z ramówki wynika że są niezłe. Zgadzam się z nPiotrem odnośnie TVP Historia. Powinni raczej nazwać się IPN Historia, a pozatem to niesamowite logo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wypowiedzi. Ja jako, że mało oglądam TV to nie bardzo mogłem sam doradzić tej osobie. Z Waszych wypowiedzi jak na razie wynika, że ze względu na Planete najlepszą ofertę ma Cyfra+. Raczej wątpię aby kobietę po 50-tce interesowało przerabianie amerykańskich Chopperów.

 

A jak wygląda porównanie kanałów Travel Channel (CP) oraz Discovery Travel & Living (C+). Bo z tego co się orientuję to programy podróżnicze są dość istotne dla tej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy może ten kanał się gdzieś pojawić?

 

Ale z powyższych wypowiedzi wynika, że jednak n ma najmniej ciekawą ofertę pod względem kanałów dokumentalnych: brak Planete, NG, Travel, Discovery Travel. Choć jako jedyna posiada dwa kanały historyczne (TVP i Discovery). Będzie miała trzeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discovery Travel and Living N posiada.

Posiada rowniez zblizony kanal Discovery HD ktory nie w konkurencji. Nie wiadomo na sto procent gdzie bedzie THC HD, pojawiaja sie plotki, ze w N.

 

Jezeli wybierac platforme to ja bym poczekanl na dwie rzeczy.

 

Rocznice C+ i ewentualna kontre N-ki o ile taka bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discovery Travel and Living N posiada.

Posiada rowniez zblizony kanal Discovery HD ktory nie w konkurencji.

Według wykazy na forum viewtopic.php?f=8&t=384 to nie ma jednak tego kanału w n. A do Discovery HD to trzeba mieć jeszcze TV HD dlatego programów HD w ogóle nie biorę pod uwagę.

Jezeli wybierac platforme to ja bym poczekanl na dwie rzeczy.

Rocznice C+ i ewentualna kontre N-ki o ile taka bedzie.

A kiedy będzie ta rocznica C+ i promocje z nią związane? Na jakie promocje można wówczas liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discovery Travel&Living jest w n w pakiecie style, moda muzyka. Rocznica Cyfry będzie, albo w październiku, albo w listopadzie, zawsze tego zapominam. Co do promocji to narazie jeszcze nic nie wiadomo, aczkolwiek wkrótce powinniśmy poznać szczegóły promocji na dziesięciolecie Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie oczywiście Nat Geo i Viasaty (History i Explorer), bo Planete ma linię dokumentów jednak z jasnym przekazem ideologicznym, choć perełki się zdarzają. 8)

 

National Geographic ma bardzo różnorodną ramówkę, gdzie nie idzie się na łatwiznę, a jakość oferowanych programów stoi na najwyższym poziomie :brawo: Inne kanały są bardzo daleko z tyłu w tej kwestii. Cykle "Czysta Nauka", "Za kulisami", "Megakonstrukcje", "Broń Doskonała", "Wierzyć nie wierzyć?" czy "Tajemnice Biblii" albo nie mają swoich odpowiedników u konkurencji, albo mają, ale są o kilkadziesiąt poziomów wyżej.

Produkcje National Geographic bazują na innej konstrukcji aniżeli główny rywal - Discovery Ch.. Ty liczy się treść i jak najbardziej czytelne, ale i treściwe pokazanie danej sprawy. Jest bardzo rzeczowo, na temat i w sposób spektakularny pokazane.

 

Viasaty bazują jaś na produkcjach krajowych (zwłaszcza BBC, amerykańskich czy skandynawskich).

Explorer zajmuje się pokazaniem współczesności we wszystkich aspektach - rożne produkcje (od choćby niewinnego pasma programów podróżniczych, przez dotykające poważnych spraw, następnie lekko jajcarskich - Mag Rack - do niegrzecznego pasma po 22). History zaś to poruszanie tematów historycznych na różne sposoby. Wiele z nich (jak choćby cykl wielkich generałach angielskich czy historia genezy Szwecji) nigdy nie została wyemitowana w innym kanale w Polsce. Wada to powtórki.

 

Inne zaś kanały

 

Discovery zaś w ostatnich latach w zasadzie stało się odbytową tv, gdzie prócz kilku dobrych serii (choćby Broń Przyszłości) tylko jakieś produkcje dla dresika o hot rodach, customach czy o zabójcach seryjnych/śmierci sławnych. :crazy: Ile można?

D_world czy D_science też stronią od różnorodności i siedzą na kilku eksploatowanych do oporu tematach.

Z tego co widziałem u kuzynów i znajomych to D_historiaTVN jednak opiera się na kilku bardzo dobrych produkcjach, ale odświeżanie nowymi programami nie jest najmocniejszą stroną. No, ale ja wstrzymam się od oceny - nie mam tego kanału na co dzień.

 

TVP Historia zaś jest bardzo dobrym programem pod względem .... merytorycznym, ale pozostawia wiele do życzenia w kwestii produkcji (naprawdę miło się ogląda starsze programy historyczne cz dyskusje ekspertów, którzy naprawdę znają się na sprawach jakie są poruszane), która leży.

 

Travel ma kilka bardzo dobrych produkcji, ale tu sprawa rozbija się o jakość obrazu, która delikatnie mówiąc nie powala.

 

Nat Geo WILD ma za wiele serii powtarzających się, a i zbyt wiele produkcji z kanału głównego jest emitowana. Rozumiem, ze jeszcze się rozwijają tutaj w Europie, wiec może trzeba troszkę poczekać.

 

Zbyt niewiele czasu miałem okazję cieszyć się trójką kanałów BBC na CP (z sobie znanych powodów pozostałem przy kablówce i zrezygnowałem z C+ i CP), wiec opinii na ich temat nie wyrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, dziękuje ślicznie za tą bogatą wypowiedź. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę w ten sposób podzielić się swoimi doświadczeniami i wrażenia odnośnie kanałów dokumentalno-przyrodniczo-podróżniczych to bardzo proszę o napisanie w tym temacie. Z przyjemnością przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...