Skocz do zawartości

Jak to w końcu jest z kanałami TVN w CP?


ortax123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć 15.12.2008 ma być oficjalne info w tym temacie.

 

Mój typ jest taki (o ile faktycznie się kończy umowa na wszystkie TVNy):

- TVNy tematyczne znikną z CP

- Polsat pojawi się w "n" w zamian za TVN w CP

- Tv 4 (lub Polsat 2) pojawi się w "n" w zamian za TVN7

- być może w "n" pojawi się Polsat HD (gdzieś o tym słyszałem) - ale to raczej bardziej baśń niż trzeźwe spojrzenie.

 

Na czym opieram swe typy? CP zbyt mocno zainwestował w swoje kanały tematyczne, by dodatkowo płacąc duże pieniądze transmitować konkurencję. Wiadomo, że największym "przyciągaczem" będzie TVN a nie tematyczne przystawki, więc o nie CP walczyć nie będzie (przynajmniej nie za cenę własnych produkcji, ani za duże pieniądze).

Dlaczego TVN zagra Vabank (TVN za Polsat) - bardzo mocno ugruntował swą pozycję, wspierany dodatkowo przez TNK, C+, "n" i kablówki dotrze do swojego targetowego widza (czyli mieszkańca miasta o średnich i wysokich zarobkach), więc prawdopodobna utrata zasięgu nie będzie tak odczuwalna. Z drugiej strony CP wie, że TVN jest bardzo mocną kartą przetargową i jego utrata może rozsierdzić abonentów.

 

Tak, czy inaczej już wkrótce będziemy wiedzieli więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

well... wiem, że pisanie o koledze - pracowniku platformy jest tu źle widziane, dlatego powiem tylko tyle, że w kręgu osób związanych z ITI ta data się przewija (choć może i tam być ledwie plotką). Nie mam pojęcia, czy informacja jest pewna, czy nie... Dlatego napisałem "ponoć".

 

Natomiast info o tym co będzie, a czego nie, to tylko domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze wiekszosc z Was brala Cp tylko dla TVN.Rozumiem,wtedy kanaly ITI mialy znikoma ogladalnosc i upychali je gdzie sie da.Teraz niech je sobie zabiora.Nie chce ze swojego abonamentu finansowac konkurencyjnej platformy.Juz dawno zrozumialem ze jako abonent ZAWSZE bede traktowany po "macoszemu" przez polskie platformy.Im zalezy tylko na wycisnieciu z kazdego abo jak najwiecej kasy.Dlatego moim skromnym zdaniem CP powinen sie pozbyc takich kanalow jak TVN TURBO,STYLE,jezeli ITI bedzie chcialo za nie zbyt wiele.W zadnym wypadku nie powinni zapychac listy kanalow produkcjami typu Linqua czy Religia.Tak jak w przypadku poczatkow pierwszych kanalow tematycznych ITI chce je upchac na sile wszedzie gdzie sie da.Inwestowac nalezy we wlasne kanaly.,nie zas w kanaly konkurencji. Bede chcial poogladac produkcje TVN-u to kupie sobie N-ke.Jesli na kazdej platformie bedzie to samo to zycie stanie sie nudne.Moze trudna sytuacja do jakiej dojdzie kiedy ITI bedzie musial zabrac sobie swoje kanaly i utraci znaczna czesc widzow,oraz kiedy CP zostanie bez tych tak podobno masowo ogladanych Tvn Turbo i Style,wymusi na poszczegolnych nadawcach poprawe jakosci i zawartosci.Moze w koncu Cp zacznie myslec nad dolaczeniem nowych kanalow i inwestowaniem w swoje?

Ktos juz tutaj napisal ze tak naprawde TVN(glowny) oraz Polsat,tak naprawde to niczym szczegolnym sie nie roznia.I ja tez sie z tym zgadzam.Oba kanaly nadaja produkcje i filmy na tym samym,raczej miernym poziomie.Typowa papka i" zapchajdziury",oraz pelno reklam.Tvn zarabia mnostwo kasy dzieki wiekszej ogladalnosci,a CP zarabia m.in dlatego ze ma u siebie TVN.Wiec obie stacje sa sobie tak naprawde potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do TVNów nie wiem na ile można ufać informacją z BOKu ale twierdzą że umowa jest podpisana na kanały TVN na najbliższe kilka miesięcy i jest negocjowane dalsze przedłużenie przed chwilką dzwoniłem żeby załatwić kilka spraw w CP i przy okazji zapytałem o TVN. O dziwo nie czekałem dłużej niż 2 m na połączenie z konsultantem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko brak jakiejkolwiek reakcji ze strony ITI na nadawanie TVN z trandpondera CP.Najpierw gdzies wyczytalem ze sa "oburzeni" tym faktem.Potem ze obie strony wiedza o "problemach" z dzwiekiem na tr. ITI.Mysle ze gdyby naprawde CP nadawal tam nielegalnie to reakcja z drugiej strony bylaby bardzo szybka i ostra.Jak przeczytalem wszystkie posty w tym temacie to przeciez to wszystko co napisano na 29 stronach to sa tylko przypuszczenia....Burze wywolala kopia TVN na tr. Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nowe ulotki reklamowe CP nie mają kanałów TVN7 TVN Turbo i TVN Style. Może ktoś to potwierdzić?

 

Ja widziałęm nowa ulotke i faktycznie nie ma tych kanałów w niej. Ale najbardziej rzuciło mi si ew oczy to ze maja ramke zatytułowana TYLKO U NAS WSZYSTKIE RAZEM Z SATELITY a tam Polsat, TVP 1 i 2, TVN i TV4 :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było dziwne gdyby wyrzucili akurat 7, Style i Turbo, a zostawili 24 i Meteo. Już bardziej logiczne byłoby zostawienie 7 i 24 a wyrzucenie Turbo, Style i Meteo.

Ew. nie zamieścili tego na ulotce bo sami nie wiedzą jeszcze czy przedłużą umowę czy nie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było dziwne gdyby wyrzucili akurat 7, Style i Turbo, a zostawili 24 i Meteo. Już bardziej logiczne byłoby zostawienie 7 i 24 a wyrzucenie Turbo, Style i Meteo.

Pozostawią tylko te kanały, które uda im się wynegocjować.

Jeśli uznają, że TVN 7 jest za drogi, a np. TVN Meteo będą mieli za grosze (a nawet za darmo) to pozostawią Meteo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...