Skocz do zawartości

Technomate TM-6900HD Combo


TECHNOMATE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Soft możesz wgrać przez USB. Tak jest nawet szybciej, tylko pamiętaj aby nie wyłączać dekodera podczas wgrywania.

Co w nosi nowego nowy soft? To co zauważyłem to przede wszystkim nowa czołówka podczas uruchamiania. Duża szybciej działa także w połączeniu z zewnętrznym dyskiem. Poprzednio, przynajmniej u mnie, dysk przechodził w stan uśpienia. Teraz dysk jest do dyspozycji praktycznie w każdej chwili. Doszedł także napis czy dany program jest odbierany z satelity czy jest to cyfra naziemna. Co do reszty to nie wiem, bo tak na prawdę używam tylko części możliwości dekodera.

Na koniec, polskiego menu oraz znaków jak nie było tak nie ma. Może przy następnym, którymś razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lio w telegezacie polska czcionka była jeszcze w wersjach 6.xx tylko trzeba było sobie pilotem przełączyć po wejściu na txt bo domyślnie jest angielski

 

@emnak 7.04 opisywałem z grubsza a 7.07 jest prawie to samo i zaznaczam że nie wszystko sprawdzałem, zauważyłem że poprawili błąd przy nagrywaniu z EPG, tzn. w 7.04 po nagraniu tuner się nie wyłączał i zostawał na kanale który ostatnio nagrywał jeśli były ustawione inne timery a tak przy okazji to sporo ich dołożyli (już w 7.04) wraz z oddzielnym menedżerem, teraz jest już dobrze i chyba lepiej działa równoczesne nagrywanie 2 kanałów HD podczas oglądania 3 też oczywiście HD i nawet dość szybko pojawia się okienko z zaznaczaniem który kanał chcesz zastopować podczas nagrania no i autotimeshift nie ma przycięć zaraz po starcie chyba że to mój dysk kaprysi lub może jak się duży bufor dla timeshifta ustawi ale teraz już jest dobrze przynajmniej u mnie z tym że na SATA dalej nie sprawdzałem bo używam dysku w kieszeni bo mi łatwiej go wpiąć do kompa po USB, na pendrive też dobrze chodzi ale trochę mała pojemność. Nie miałem dalej jak sprawdzić czy poprawili buga związanego z kartami TNK w czytniku, nie będę tłumaczył o co chodzi, zainteresowani wiedzą.

Co do wgrywania softu, starsze wersje pozwalały wgrywać tylko przez RS232 lub przez sieć LAN ale musiał byś mieć serwer TFTP gdzieś uruchomiony i na niego soft wpakować co jest niepraktyczne, ja wolę RS i cały czas tak wgrywam, nawet dorobili całkiem niedawno wyświetlanie na ekranie pasków progresu programowania softu jak bootloader pociągnie soft z RS-a (pomocne jak ktoś alternatywny soft pakuje używając innego programu do ładowania) bo przedtem tylko wyświetlacz pokazywał lub TM-Loader na kompie. W EPG dalej krzaki zamiast polskich znaków, menu po polsku dalej nie dołożyli ale to chyba najmniejszy problem, w telegazecie nic nie zmienili i polskie czcionki chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z portów nie jest otwarty więc przez przeglądarkę nie wejdziesz, możesz tylko sprawdzić echo (ping) i nic poza tym, jeśli chcesz się przekonać możesz użyć albo Nmap (win/linuks/unix) albo Advanced Port Scaner (win). Jeśli chesz zobaczy żądania tunera (pakiety) możesz z kolei użyć Windump (win/linuks/unix).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak u Was sprawuje się moduł CP na najnowszym sofcie??

 

U mnie jest jakiś dziwny problem. O ile na starym sofcie 688 moduł działa bardzo dobrze o tyle na sofcie 707 dzieje się coś dziwnego gdy tuner przełączony jest do stanu czuwania. Otóż słychać denerwujący pisk z wnętrza dekodera. Po wyjęciu modułu przestaje piszczeć. Gdy włączę dekoder i zacznę coś oglądać również pisk milknie. Jest to taki dziwny pisk, prawdopodobnie w okolicach zasilacza. Moduł wkładałem również do innego dekodera i tam jest wszystko ok dlatego myślę że to mój Technomate tak piszczy a nie moduł.

 

Problem występuje na najnowszym sofcie producenta jak i na sofcie edukacyjnym.

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W różnych wersjach uruchomione jest różna funkcjonalność, niektóre układy są zasilane, inne nie, lub wykonują inne operacje przez to pobierają różną ilość prądu, ten dziwny dźwięk zależy od obciążenia zasilacza, a dokładnie któryś z transformatorków albo dławików ma albo karkas poluzowany albo sam rdzeń ferrytowy lub luźne uzwojenie. Jeśli sprzęt po gwarancji to otwórz obudowę i zlokalizuj które trafo piszczy i być może kropla lakieru izolacyjnego załatwi problem tylko bardzo uważaj przy diagnozie bo na elementach zasilacza występuje napięcie sieciowe (narzędzia muszą być izolowane), lakierowanie zrób na wyłączonym sprzęcie. Jeśli masz choć odrobinę wątpliwości co i jak zrobić, to nie otwieraj sprzętu bo grozi to porażeniem prądem lub zniszczeniem sprzętu, dobry warsztat elektorniczny powinien poradzić sobie z głośną pracą zasilacza impulsowego (przetwornicy). To co opisałem niekoniecznie jest przyczyną, to może być już skutek przeciążonych elementów zasilacza przez podpinanie zbyt mocno obciążającego zasilacz dysku (dysków) zewnętrznego więc może być konieczna wymiana elementów biernych zasilacza ale zakładaj wariant optymistyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę kanałów bardzo szybko sam stworzysz sortując kanały po transponderze przy dodawaniu do ulubionej listy, 15 minut pracy, z sortowaniem gotowej listy góra 30 min, wtedy masz szybko i w kolejności jaka Ci pasuje, poprawianie listy po kimś chyba dłużej zejdzie a jeszcze nie wiadomo jaki kto ma soft bo jest trochę alternatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skorzystalem z porady wyzej, dodatkowo wgralem najnowszy soft jednak mam problem z kanalami HD. Wlaczam ten transponder na ktorym powinno byc chociazby HBO HD (cyfra+) kanal niby tam jest ale jak go wlaczam to dekoder niestety niedekoduje mi sygnalu( czarny ekran). Wiecie moze jak sobie z tym poradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wykonać reaktywację karty przez stronę internetową ICA Cyfry +. A jeśli przykładowo HBO HD miałeś w jakiejś promocji to warto sprawdzić czy jej czas już nie minął bo nic nie napisałeś na ten temat. Albo jeszcze inna prozaiczna sprawa, dodałeś ten kanał z innego transpondera na którym nie ma emisji dla C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki są skompresowane, należy sprawdzić przed rozpakowaniem czy nie są uszkodzone (testowanie archiwum np. winrarem). Po rozpakowaniu plik powinien mieć rozszerzenie "stb". Jeśli jest poprawny to bez kłopotu powinien się dać załadować przez RS 232. Ładowanie uruchamiamy w momencie pojawienia się na wyświetlaczu pierwszego napisu TECHNOMATE zaraz po włączeniu tunera przełącznikiem z tyłu obudowy. Do ładowania użyj TM-Loader for TM-1000-5000-6000 Series w wersji 1.8.8.8, takowa znajduje się na stronie Technomate. Czy masz połączenie z komputerem też powinieneś wcześniej sprawdzić - loader powinien wykryć wersję softu która uruchomiona jest na działającym sprzęcie, przy okazji można wtedy zgrać listę kanałów bo czasem lista może "zginąć" przy przeładowywaniu softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.pozgrywałem softy z całego świata i 704 zadziałał przez USB.Nagrywanie chodzi.Jak ochłonę po tych przygodach zajmę się dyskiem na eSATA.Na razie nie sprawdzałem bo nie chcę sobie psuć humoru. W przypadku problemów odezwę się bo forum to fajna sprawa.Dzięki trtrtr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RATUNKU !!! Wgrałem soft ze stycznia i nie dość, że się nic nie zmieniło to jeszcze straciłem kanał UNIWERSAL. Dzisiaj wgrałem najnowszy soft 7.16 i straciłem dźwięk na paru kanałach, min. NG HD i Animal Planet HD. Co robić ? Pomocy ! Zaczynam mieć już serdecznie dosyć tego odbiornika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu wybierz opcję A/V Output Settings, następnie zmień opcję Digital Audio na PCM lub DOLBY SPDIF, prawdopodobnie Twój telewizor nie obsługuje DD więc ustawienie PCM powinno pomóc, jeśli chcesz mieć UNIVERSAL a nie korzystasz z TNK to możesz wrócić do oprogramowania 6.88 albo czekać aż usuną bug lub cyfra+ zmieni parametry. :lol2:

Następnym razem przed zmianą softu czytaj ten wątek, uwagę o UNIVERSAL wpisałem wyżej więc wtedy byś wiedział :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich softach 713 i 716 występuje u mnie problem z nagrywaniem z użyciem timera epg. Po zaprogramowaniu niby się nagrywanie uruchamia, ale po zakończeniu brak nagrania na dysku. Tuner niby nagrywa o czym świadczy czerwona lampka na wyświetlaczu, ale faktycznie nagranego materiału brak. Powróciłem do softu 707 i jest wszystko w porządku. Czy mógłby ktoś potwierdzić powyższy problem, czy to tylko przypadłość mojego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...