Skocz do zawartości

Technomate TM-6900HD Combo


TECHNOMATE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

trtrtr- zwracam chonor przy, najnowszym oprogramowaniu z dnia 14.08.09 nadal religia.tv i tvp sport mi niechodzą po niedzieli bede próbował sie kontaktowac TNK przepraszam ze nie odczytałem twojej wiadomosci nie wiem co dalej robic nie mysle aby to była wina dekodera jezeli ktos cos wie na ten temat prosze napisac Ps. trtrtr odpisz co ty na to myslisz z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do TNK niestety do tej pory nic nie wiedza technicy nadal nad tym pracują po niedzieli pojadę sprawdzić karet w innym dekoderze z nowym oprogramowaniem lub kupie nową kartę i wstawię nowe oprogramowanie o wynikach powiadomię Dziękuje jeżeli ktoś coś wie na ten temat proszę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też nie mam koncepcji co może być przyczyną, jest jeszcze jedna ewentualność choć nie mówię że tak jest ale może być podobnie - kiedyś z fergusonami był niemal taki sam problem, nie chciały chodzić bodajże 2 lub 3 kanały z C+ na niektórych odbiornikach i co się okazało, ferguson znalazł usterkę i w kolejnych seriach usunął jeden z rezystorów z płyty głównej a na swojej stronie nawet umieścił zdjęcia dla użytkowników którzy obeznani są z elektroniką i lutownicą żeby sami go wycięli i nie musieli wysyłać sprzętu do serwisu a zdawać by się mogło że to kłopot z softem. Na tym przykładzie widać jak soft powiązany jest ściśle ze sprzętem i odwrotnie ale mam nadzieję że lada moment wszystko się wyjaśni. I nie będzie to wina sprzętu czyli ani karty ani samego tunera tylko następny soft sprawę załatwi bo to chyba najłatwiej się użytkownikowi zmienia no i definitywnie będziemy wiedzieć co jest przyczyną.

A co do nowego softu to wolał bym żeby panowie z Technomate dołożyli w TM-6900 HD polską czcionkę na EPG skoro do teletextu dali radę a kiedyś w końcu i polskie menu zrobili zamiast analizatora widma. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź ja tez liczyłem na nowy soft ze pomoze ale skoro u ciebie chodzi to cos musi byc walnięte dwa nowe softy nie pomogły i nie mam co liczyc na nowy bo nie wiadomo jak bedzie najgorsze jest to ze programatorzy z TVN nie potrafią sie opowiedzieć przeciez to są fachowcy kupie nową karte i wypróbuje sprzęty nie wierze zeby dekoder był zepsuty dam znac jak cos bede wiedzial prawdo podobnie koło wtorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tuner Clarketech 5000 hp Combo plus i to samo jest nie dziala TVP sport,ReligiaTV a gdy wgram 162p jest OK i tak samo jest z softem F16_1.06p dzialaja TVP sport,ReligiaTV a gdy wgram wyższy soft to nie dziala

Hub-tech pisze oprogramowanie i to ich wina ! ze Technomate TM-6900HD Combo ,Clarketech 5000 hp Combo plus,Dr HD F16 nie chca te programy na tych oprogramowaniach dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich! Właśnie kupiłem Technomate 6900 kombo super z softem 6.73. Kupiłem karte TNK i pięknie działało aż do dzisiaj. Wgrałem dzisiaj nowy soft ze strony Technomate 6.88 i Tvp religia i Tvp sport przestały działac. Nie mogę znalezc nigdzie na necie softu 6.73 :sciana: ktory chcialbym wgrac na nowo, Jesli ktos moglby podac mi link lub przeslac na moj e-mail ten soft to byłbym bardzo wdzięczny!!! moj e-mail to: dariusz@dkugler.orangehome.co.uk

Acha, jesli zrobie factory reset to ktora wersje oprogramowania bede miał?

Z gory dziekuje,Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po resecie do ustawień fabrycznych będziesz miał wersję którą wgrałeś tylko wszystkie twoje ustawienia zostaną wyzerowane, tvp sport jest od dziś free z Astry więc jeśli masz dostęp do astry to sobie możesz ustawić tvp sport i dodatkowo za free tvp hd. Nie wiem gdzie używasz sprzętu bo po mailu wygląda że UK. A jak się nie mylę to jeśli masz niewielką antenę i używasz sprzęt w UK to paczka kanałów TVP może ci nie chodzić bo mówi się że maksymalna wiązka jest kształtowana punktowo dla Polski ale czy tak faktycznie jest :shock: Co do softu to zawsze sobie zgrywaj przed aktualizacją poprzedni a może lada chwila poprawią i następna wersja będzie ok. Mam wersję ale 6.80 więc cię nie urządza. U mnie od wersji 6.73 do 6.88 cały czas TNK działał ale trafiłem w dobty egzemplarz więc starego softu nie trzymam ale faktycznie coś jest na rzeczy bo to już nie pierwszy na tym forum jesteś z takim kłopotem ale mam nadzieję że ktoś ci starszy soft podeśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz, znalazłem na uk forum soft 6.70.Wgrałem i mam tvp sport .Jesli chodzi o talerz to mam 90 cm z motorem.Mam rowniez nadzieje ze ktos sie odezwie z softem 6.73 podejrzewam ze jest to ostatnia dzialajaca wersja softu z tvp sport,przybajmniej na moim technomate.Czy moglbys dac namiary na tvp sport i tvp hd na astrze,Dziekuje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu wybierz Installation, następnie PID Search, następnie w Satellite wybierz 19.2E ASTRA 1, w Transponder odszukaj 10.860(H) i czerwony przycisk na pilocie (SCAN), powinno wyszukać i zapisz przed wyjściem. Później wyvbierz na pilocie SAT, wybierz listę ASTRA 1, później na pilocie OK, wyświetli listę, żółtym klawiszem pilota posortuj według transpondera (TP), znajdź 10.860(H), po prawej powinna być lista paczki TVP z ASTRY. Później możesz sobie wciągnąć na dowolną listę kanały które ci chodzą. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sofcie 670 TVP sport z TNK idzie perfecto!

dla wszystkich, którzy potrzebowaliby starszych softów do TM 6900 combo super - są na poniższej stronie:

http://www.sat-times.com

(trzeba się zarejestrować) - ja tez wróciłem do 670 z powodu TNK (chodzą TVP Sport i Religia TV - nieobecne na nowszych softach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na terenie niemiec są problemy na satndardowych antenach więc nie ma szans na terenie anglii odbierać niekodowanej paczki TVP wraz z TVP HD, Technomate automatycznie zmienił sobie fec na 8/9 po ostatniej modyfikacji parametrów nadawania przez TVP i nawet jakość sygnału na antenie 90 cm utrzymuje się nadal sporo powyżej 70% a siła sygnału powyżej 94%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś timery włączone bo osobny jest do Wake Up Mode i osobny do Sleep Mode i można programować dla nich różne akcje od jednorazowej poprzez tygodniową aż do okresowej a dodatkowo w Wake Up Mode możesz zdefiniować kanał który ma być uruchomiony. Ustaw oba na OFF i po sprawie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ukazała się nieoficjalna poprawka (Magicpatch) do tunera 6900 Combo super.

Umożliwione zostało nagrywanie jednocześnie dwóch kanałów:

- z tego samego TP satelitarnego lub

- 1 z TP sat i 1 DVB-T lub

- dwóch z DVB-T,

oraz jednoczesne oglądanie w tym samym czasie trzeciego programu z DVB-T lub z tego samego TP sat.

Działa rewelacyjnie.

Poza tym dodano info o odbieranym kanale - czy z SAT czy też DVB-T.

I chyba poprawiono kilka błędów, które resetowały odbiornik - m.innymi z blind search.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...