Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu płacisz 20 zł i masz TVP Sport oraz nSport, a w takim CP jeśli dopłacisz te 20 dodatkowych złotych to masz oprócz TVP Sport także: Polsat Sport HD, Polsat Futbol, Eurosport 2, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Orange Sport Info, ESPN Classic, Extreme Sport Channel.

W C+ mam Canal+sport, 2 Eurosporty, Orange Sport info i Exterme s., natomiast Polsat sport i polsat sport extra jest w podstawowym pakiecie i do tego mam moduł pre-paid CPolsat w razie potrzeby. Tak więc dla posiadaczy C+ TnK SD jest super ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibi-s

Okej, być może jest tak jak mówisz. Chciałem tylko napisać, że mając pakiet Familijny HD w CP to bardziej opłaca się dokupić pakiet Sport HD niż TNK SD. W takiej sytuacji mam wszystkie najważniejsze kanały sportowe oprócz Canal+, na których mi osobiście, aż tak bardzo nie zależy.

Dla mnie najważniejsze są Eurosporty, TVP Sport oraz sportowe Polsaty. Mam te kanały w CP i jestem szczęśliwy. A za sam nSport nie zamierzam, co miesiąc płacić 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś robiony w dziada przez prezesa KRRiT. Jak my wszyscy. Nikt w tym kraju nie pilnuje porządku a ustawy są do ogłaszania i zapominania o nich. Oczywiście nie przeszkadza to posłom ch[beep]a się ich projektami, jeszcze przed I czytaniem. To samo z ustawą antyspreadową. Jeden wielki pic na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś mija 28 dni od podpisania nowelizacji Ustawy o (...), która miała ??? zmienić cokolwiek w podejściu do reemisji kanałów z koncesją naziemną u operatorów satelitarnych??? i kablowych??/

Temat zgasł mimo, że jeśli dobrze rozumiemy zapisy Ustawy KAŻDY (w tym wypadku Cyfrowy Dom) miał czas na złożenie prośby (w tym wypadku w Polsacie) o prawo emisji, a nawet minął czas kiedy po braku takiej zgody mógł to zrobić bez pozwolenia.

Wnieśmy prośbę do redakcji Satkuriera o przybliżenie stanowiska odpowiednich podmiotów i instytucji (np. KRRiT, Cyfrowy Dom itp.0 czy szieje się coś w sprawie i czy aby błądziliśmy źle interpretując zapisy.

Czy zwyczajnie w Polsce to prawo sobie, a praktyka jak kto chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej 30 dni od wejścia w życie ustawy. Poza tym, jeżeli ktoś uważnie przeczytał ustawę, to jest w niej takie coś jak "Rozdział 6 - Przepisy przejściowe, dostosowujące i końcowe", a tam "Art. 24." który mówi: "Podmiot rozprowadzający w dniu wejścia w życie ustawy program telewizyjny w sieci telekomunikacyjnej może wystąpić z wnioskiem o nieodpłatne udostępnienie przez Telewizję Polską S.A. programów telewizyjnych "Telewizja Polska I", "Telewizja Polska II" i regionalnego programu telewizyjnego oraz przez nadawców: Telewizję Polsat S.A., TVN S.A., Polskie Media S.A., Telewizję Puls Sp. z o.o., programów telewizyjnych rozpowszechnianych w dniu wejścia w życie ustawy na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy drogą rozsiewczą naziemną, nie wcześniej niż po upływie 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy."

 

Czyli krótko mówiąc, Cyfrowy Dom zgodnie z ustawą dopiero jutro może albo wystąpić o zgodę na rozpowszechnianie Polsatu albo go dodać do TNK SD.

 

Tylko że wg. mnie Cyfrowy Dom nie musi występować o zgodę ponieważ już taką posiada (Polsat jest w TNK HD).

Więc prawdopodobnie albo jutro dodadzą Polsat, albo złamią przepisy i wtedy będzie można pisać skargi do KRRiT, która może ukarać Cyfrowy Dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaznaczył to raczej tak:

Podmiot rozprowadzający w dniu wejścia w życie ustawy program telewizyjny w sieci telekomunikacyjnej może wystąpić z wnioskiem o nieodpłatne udostępnienie

 

I teraz ciągle nie wiadomo o co dokładnie chodzi. Bo w tej samej ustawie są zwroty odnośnie rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego satelitarnego.

 

Natomiast ustawa została opublikowana 26 lipca 2011 roku, weszła w życie 30 dni później. Kolejne 30 dni to by było w okolicach 24 września. Do tego jeszcze 14 dni na odpowiedź i mamy październik. Do 31 grudnia 2011 KRRiT musi złożyć sprawozdanie z wykonania poleceń ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiesz.

Nikt na czas , jak do tej pory nie gra.

Ktokolwiek chce "otrzymać " te kanały, w/g ustawy może złożyć wniosek - prośbę o to do operatora najwcześniej na koniec września.

Taki wniosek będzie rozpatrywany ileś tam dni i dopiero będzie decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FFan nie wprowadzaj ludzi w błąd. Ustawa weszła w życie 10 sierpnia. Wczoraj minęło 30 dni od wejścia jej w życie. Dzisiaj operatorzy którzy nie mają w ofercie "podstawowych programów", muszą złożyć wnioski o udostępnienie, ponieważ od dziś jest obowiązek rozprowadzania tych programów. Nadawcy mają 14 dni na odpowiedź. Jeżeli nie odpowiedzą, operatorzy wnoszą skargę do KRRiT która wzywa nadawców do udostępnienia w ciągu 14 dni sygnału programu. Jeżeli to nie poskutkuje, KRRiT wlepia karę nadawcy. Natomiast jeżeli operator nie doda chociaż jednego z podstawowych programów i ktoś zgłosi to do KRRiT, a po kontroli okaże się że operator nie zwracał się do nadawcy lub posiada zgodę - to kara zostanie nałożona na operatora.

 

W tym miejscu, po raz kolejny powtarzam: Cyfrowy Dom posiada zgodę na rozpowszechnianie programu POLSAT (jest w TNK HD) i od dziś łamie przepisy dotyczące obowiązku rozpowszechniania programu POLSAT nie dodając go do TNK SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat juz był omawiany na forum i w prasie nalezy najpierw przeczytac art 31 : Ustawa weszła w żysie po 14 dniach od ogłoszenia z wyjatkiem art 6 i 19 które weszły po 30 dniach (dotyczą sprzedazy odbiorników) i tyle ! Polsat powinien juz byc w TnK.

Link do ustawy: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0111530903

Przydałby sie aby jakaś duża gazeta napisała artykuł na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot Bird 6 (13,0°E)

tp. 127 (11,054 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

 

ID: RTL CH

PID V: 510

PID A: 514 (ger), 515 (ger, AC3)

PID PCR: 510

SID: 8003

PID TXT: 513

PID PMT: 1026

Provider: MEDIA BROADCAST

Kodowanie: Cryptoworks (tylko identyfikacja, kanał jest FTA, należy na to zwrócić uwagę przy wyszukiwaniu - w odbiornikach nie szukać tylko kanałów FTA, bo ten może zostać pominięty)

 

 

Źródło: satlurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jon_ka

Widzisz , problem w tym, że o mnie mówisz, ze wprowadzam w błąd, a najpierw sam to robisz.

Zgoda ja nie sprawdziłem dokładnie terminów bo oparłem się na postach powyżej przyjmując, że info jest tam prawdziwe i mało tego oparłem się na Twoim poście :

Podmiot rozprowadzający w dniu wejścia w życie ustawy program telewizyjny w sieci telekomunikacyjnej może wystąpić z wnioskiem o nieodpłatne udostępnienie
, a teraz sam piszesz zupełnie co innego, że
musi
.

Więc jak to jest?

 

A kluczowe może być co innego:

Nie ktokolwiek tylko operator telekomunikacyjny. A jak się ostatnio dowiedzieliśmy Cyfrowy Dom nim nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...