Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja muszę skorygować jedną informację jaką podałem wcześniej odnośnie sprawdzenia czy wszystkie kanały naziemne są u wszystkich operatorów. Pisałem, że pierwszy raz taka kontrola ma zostać wykonana do 31 grudnia 2012, mamy szczęście pomyliłem się i w zapisach ustawy jest do 31 grudnia ale 2011 roku!!!

 

Czyli do końca roku Polsat w TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zupełnie wyleciała z głowy ta nowa ustawa, na temat której toczyły się tak zagorzałe dyskusje. Ten mój poprzedni post to bzdura. Ale w sumie nie wiadomo jak ta ustawa będzie wyglądała w praktyce. Czy nie będzie jakiś obejść.

A może do końca roku zlikwidują TNK? Umów nie ma to mogą robić, co chcą. I tak może być. Pewnie z tego powodu przedłużyli promocję na Polsat w TNK HD. W przypadku TNK HD już się wywiązują z tej nowej umowy i mają czas na likwidację TNK i TNK HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka lista (z listy operatorów) jest poprawną listą od TNK ? każdej próbowałem i każda była zła :?

 

nawiązując do tego, zauważyłem jeszcze coś - dekoder w ogóle nie wyszukuje programów TVN. ustawienie hot birda jest ok (89% 8.1dB), wcześniej wszystko wyszukało itd, ale po przeniesieniu dekoderu na inny telewizor, nagle zgłupiał i już nie ma ani listy kanałów TNK, ani nawet TVN-u. a TVP1 i TVP 2 działa (wcześniej było brak dostępu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CSA to dlatego w tnk hd dali polsat w promocji do końca roku - żeby wszystko podczas kontroli było ok. Bo czy organ kontrolujący będzie wiedział że tnk dzieli się na hd i sd? - jest tnk i jest polsat. Ponadto @Matthias może mieć rację: niby ważność tnk sd to 31.10.2016 ale zastrzegli sobie możliwość zmiany daty ważności.

Jednak mam nadzieje że się mylę i polsat też będzie w tnk sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthías jakby zlikwidowali to od razu klienci piszą pozew zbiorowy o zwrot kosztów zakupu i wpłat. 300tys razy średnio 50zł plus niewykorzystane wpłaty. Sporo sporo :) Przy kapitale zakładowym 50tys, te 15mln to kosmos i uderzy to we właściciela czyli ITI. Więc spokojnie można to wykluczyć. Poza tym tutaj akurat Cyfrowy DOM jest w dobrej sytuacji, bo to Polsat ma im za darmo udostępnić sygnał. Oni nic nie muszą kupować.

 

@fibi jaki dekoder masz?

 

@merx nie wiemy jak taka kontrola wygląda ale prawdopodobnie przetrzepią wszystkie oferty celem znalezienia tych które nie spełniają warunków ustawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą dostać oferta przejścia do n Na Kartę . Poza tym tu nie ma żadnych umów, więc Cyfrowy Dom nie jest do czegokolwiek zobowiązany. To jest właśnie to ryzyko, że interes mogą zwinąć kiedy chcą.

Gdy Cyfra+ wchłonęła Wizję TV jakoś nie było pozwów i nie mówię tu o pozwach zbiorowych. ;-) A tam umowy obowiązywały.

Tylko nie wiem dlaczego ewentualnie mieliby zwracać za zakupione startery? Wpłaty jeszcze mógłbym zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodność towaru z umową. Klient kupił towar z pakietem do 2016 więc wcześniejsze zakończenie emisji oznaczałoby niezgodność towaru z umową. Przeniesienie do n na kartę nieparowanych kart w Conax z TnK SD - jestem całkowicie za.

 

Nie ma ryzyka i jest to wielokrotnie podkreślane przez inspektorów z UOKiK, nawet chińskie buty z bazaru mają rękojmię. Gdyby tak nie było kto chciałby sprzedawałby jakiś tani badziew a na reklamację odpowiadał: Sorry jest ryzyko, nie ma gwarancji. W czasach wizji nie było jeszcze pozwów zbiorowych. Tu sytuacja jest taka sama jak przy zmianie Ery w T-Mobile czy Idei w Orange. Inna firma przejęła zobowiązania firmy przejętej. Przy czym ja uważam że zmiana nazwy operatora powinna być podstawą do rozwiązania umowy, wyobraź sobie że twój operator zmienia nazwę z Sieć dla biznesmenów, na Sieć dla wioskowych buraków. I do końca umowy musisz na wizytówce pisać numer telefonu (w sieci dla wioskowych buraków). Wiem może nie musisz ale każdy porządny handlowiec podaje w jakiej sieci jest telefon, szczególnie mający telefon w sieci Play.

 

zibi-s o jakiej niezależnej prasie piszesz? Podaj przykład to powiem z jaką telewizją masz ją powiązać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fibi: Po zmianie FEC na kanałach TVN dekodery TechniSat wymagają aktualizacji oprogramowania. Jeśli nie używałeś faktycznie dekodera przez jakiś czas, to soft masz stary i co za tym idzie - problem z odbiorem.

Lektura:

Ratunek bez aktualizacji oprogramowania (jeśli z jakichś względów nie chce się wykonać): https://satkurier.pl/news/66952/brak-tvn ... nisat.html

Info o nowym sofcie: https://satkurier.pl/news/67079/tnk-nowy ... nisat.html & https://satkurier.pl/news/67298/technisa ... -soft.html

 

TVP1 i TVP2 nie działały na początku, bo po długim okresie nie używania karta straciła uprawnienia (są przesyłane co miesiąc). Po "potrzymaniu" karty w tunerze uprawnienia na nią schodzą i kanały ruszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodność towaru z umową. Klient kupił towar z pakietem do 2016 więc wcześniejsze zakończenie emisji oznaczałoby niezgodność towaru z umową.

Tak kupił, tylko zależy kiedy kupił, bo niezgodność obowiązuje max 2 lata.

Nie ma ryzyka i jest to wielokrotnie podkreślane przez inspektorów z UOKiK, nawet chińskie buty z bazaru mają rękojmię. Gdyby tak nie było kto chciałby sprzedawałby jakiś tani badziew a na reklamację odpowiadał: Sorry jest ryzyko, nie ma gwarancji.

To nie jest dobry przykład.

Po pierwsze dla osób prywatnych jako konsumentów, a o takich tu piszemy, nie ma czegoś takiego jak rękojmia przy dokonywaniu zakupów.

Dwa , ryzyko zawsze jest, zwłaszcza na bazarze - gdzie dostajemy i w ilu procentach transakcji jakis dowód zakupu - paragon fiskalny? 5 % przypadków i na tyle jesteśmy bardziej chronieni od ryzyka.

Trzy - UOKiK w pojedynczych sprawach w ogóle nie zajmuje stanowiska

 

I tak w ogóle to zadecyduje rachunek ekonomiczny - bo może wyjdzie, ze jednak taniej jest polsatu do TNK nie wprowadzać, a ewentualne roszczenia ( i tylko części posiadaczy prepaid, bo ilu się będzie chciało walczyć ) sa mniejsze niż koszty obsługi, częstotliwości itp. itd.

Ja w tym widzę raczej powolny upadek oferty SD, niż wegetacyjne utrzymywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie i nie piszę, ze jest taniej, tylko, ze operator na pewno to sobie przekalkuluje.

Utrzymywanie TNK SD i HD jest raczej nieekonomiczne.

Raczej widziałbym tu połączenie ofert, a ten moment z udostępniam przez operatorów swoich podstawowych kanałów jest dobry na takie operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama TNK sprzedała niemal 750 tysięcy kart, z czego tylko 250 tysięcy jest opłacanych, więc z tą TNK nie jest tak kolorowo. Dlatego też przy wprowadzeniu n Na Kartę okres działania kanałów bez opłat skrócono zaledwie do 1 miesiąca. Wielu kupuje, właściwie kupowało, a mało kto opłaca i taka jest prawda. Dlatego też TNK idzie do odstrzału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP powinna przekazac abonament dla TnK, a prznajmniej jego część. Dodam że TnK SD jest superowa dla sympatyków sportu, jest tu TVP Sport (w C+ CP jest w abonentach po ok 60-80 zł/m-c, i oczywiście n-Sport. Ja wolę doładować 2 karty Tnk na 2 lata z góry, niz płacic dodatkowo po ok. 20 zł/m-c do abonamentu za TVP-sport - Cyfrze+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...