Skocz do zawartości

Co z tym Canal+?


szewol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sexipistols i Transporter 3 łączy w Polsce ten sam dystrybutor - SPI. Nie jestem w stanie się wypowiedzieć na 100%, bo szczegółów umów dystrybucyjnych nie znam, ale być może odpowiedzi na nurtujące przez ostatnie posty pytanie należy szukać właśnie w SPI. Tzn. być może po prostu filmy od tego dystrybutora pojawiać się będą najpierw w NFilm, a potem na Filmboxach. A co do "Flawless" to nie mam pojęcia, co powiedzieć. Natomiast, gdyby okazało się, że w NFilmach będą się jakieś filmy pojawiały na takich zasadach jak na Cinemaxie (Czy to z WB, Universala, FOXa, Sony) to byłby to bardzo dobrze zaopatrzony pakiet, ale tego to już pewnie dowiemy się w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antosław Identyczna sytuacja jest na C+. Będą w niedalekiej przyszłości emisje filmów "Opór" i "Księżna" chociaż są one z Paramount Vantage. A to dlatego, że w Polsce dystrybutorami są Monolith i Best Film. Zobacz sobie na niedawną premierę HBO pt."Dzikie łowy". Film z Paramount Vantage a był na Home Box Office. Mógł mieć emisję tam, gdyż u nas rozpowszechnianiem zajął się Monolith. Dzwoniłem dziś na infolinię Nki w jednej sprawie i przy okazji zapytałem się jak sprawa wygląda ze studiami filmowymi. Otrzymałem odpowiedź, że na chwilę obecną ramówka będzie się głównie opierała na produkcjach z Paramountu, MGM i DreamWorks, przy czym z tej ostatniej premierowe filmy zagoszczą dopiero w drugiej połowie 2010 r. Na pewno oprócz amerykańskich filmów pojawi się i polskie kino ( "Kochaj i tańcz") i część obrazów z ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale czytasz angielską Wikipedię - przez 20th FOX był dystrybuowany na terenie USA i Argentyny. W Polsce dystrybucją zajmuje się SPI, który ma na przynajmniej niektóre z w/w prawa dystrybucji we wszystkich mediach, więc teza postawiona przeze mnie we wcześniejszym poście jest najpewniej słuszna.

 

PS. Co ciekawe filmy Transporter 3 oraz Sexipistols kręciły Europa Corp, TF1, TPS i ... Canal+ ;-) Natomiast nie mam pojęcia kto dystrybuuje u nas "Flawless", stąd podejrzenie, że NFilm mógł też zdobyć Magnolię. Suma sumarum robi się ciekawie: Paramount, Dreamworks, MGM, SPI, Magnolia, ITI Cinema pewnie też - czego jeszcze nie wiemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak... :D

Jeżeli chodzi o film "Flawless" to prawa międzynarodowe do niego ma Hyde Park Int. (Magnolia miała na USA).

Paramount Vantage, stara się być producentem niezależnym, dużo filmów koprodukują, np do filmu "Księżna" nie mają praw w Polsce, stąd film ma być na C+. Podobnie jest z innymi wymienionymi powyżej filmami z PV

 

Niektóre filmy są koprodukowane przez wielkie studia, z małymi producentami, którzy potem dostają prawa międzynarodowe. To że na początku filmu jest logo Paramountu, czy Uviversalu, wcale nie musi oznaczać, że te wytwórnie mają akurat prawa na Polskę.

 

PS.

Jak mówiłem, że filmy Dreamworks będą najwcześniej w 2010, to mnie mało niektórzy nie rozszarpali :> No i co...? :wink:

Filmy SPI w n to raczej te starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antosław Identyczna sytuacja jest na C+. Będą w niedalekiej przyszłości emisje filmów "Opór" i "Księżna" chociaż są one z Paramount Vantage. A to dlatego, że w Polsce dystrybutorami są Monolith i Best Film. Zobacz sobie na niedawną premierę HBO pt."Dzikie łowy". Film z Paramount Vantage a był na Home Box Office. Mógł mieć emisję tam, gdyż u nas rozpowszechnianiem zajął się Monolith. Dzwoniłem dziś na infolinię Nki w jednej sprawie i przy okazji zapytałem się jak sprawa wygląda ze studiami filmowymi. Otrzymałem odpowiedź, że na chwilę obecną ramówka będzie się głównie opierała na produkcjach z Paramountu, MGM i DreamWorks, przy czym z tej ostatniej premierowe filmy zagoszczą dopiero w drugiej połowie 2010 r. Na pewno oprócz amerykańskich filmów pojawi się i polskie kino ( "Kochaj i tańcz") i część obrazów z ITI.

 

I uwazasz, ze pani w BOKu bedzie wiedziec jakie jeszcze wytwornie wyrwala nka? Do konfernecji niczego sie nie dowiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu przed konferencją też była cisza i nikt nie mówił o utracie przez Canal+ Paramountu i DreamWorks a tu potem na konferencji taka bomba. Nie chcę być złym prorokiem ale 2 września też jakis mały granacik wybuchnie. Za duża jest cisza.

Na 100 % Canal+ cos straci, a ponieważ napisała Adminka na forum C+ ze np. Transporter 3 się u nich nie pojawi więc myślę że to część filmów od SPI straci C+. Po prostu stracił wyłączność. I myślę ze nie jest to przypadek C+ robi oszczędnośći i nie wykupuje praw w całości od danego dystrybutora. Na pewno jak by chciał miałby prawo pierwokupu. Z 20-fox i Universalem mieli nóż na gardle a tutaj jakoś się to zgubi, tu transmisja żużla tu jakiś dokument tu wieczór specjalny i powtóreczka i miesiąć minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, tylko, że takim tokiem myślenia nie zajadą długo. Już teraz widać, że ramówka jest gorsza do analogicznego miesiąca roku ubiegłego. Niby są hity - " Z Archiwum X- Chcę wierzyć", "Mumia 3" czy "Wanted", ale w większości to niestety tzw. zapchajdziury, byleby tylko uzupełniły ramówkę. Może C+ wzorem Nki podpisał jakieś umowy ze studiami niszowymi choć wątpię w to. Lucius na forum C+ pisał żeby nie panikować tylko czekać do jesieni gdyż cytuję:

Co więcej, C+ nic już nie straci z praw, a będzie starał się pozyskać kolejne...
. Niestety, ale fakty wskazują zupełnie inną sytuację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze po tych wszystkich wpisach tu, czy na forum Nki, również zaliczałem się do tych, którzy myśleli, że coś jeszcze ustrzelą od C+. Na razie to im się nie udało. Może tylko to, że więcej produkcji z ITI będzie teraz na nfilmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...