Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten monoblock był robiony na rynek niemiecki, wbudowany przełącznik DiseqC ma ustawioną astrę jako port A a Hotbirda jako port B a Pace ma odwrotnie czyli A-Hotbirbd, B-Astra i nie da się tego przestawić :( Dlatego Ci nie działa prawidłowo :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dość często znika mi obraz z kanałów HD C+Film, Family, natomiast C+Premier i Sport nie ma problemów z odbiorem. Zwłaszcza w dzień. Jeszcze gorzej wygląda sprawa z paczką TVN-ów HD. Poprawienie anteny pomaga na kilka dni i problem wraca. Mam stary sprzęt antenę 60cm i 6-letni konwerter. W najbliższym czasie chyba zainwestuje w nowszy sprzęt. Poleci ktoś jakiś konkretny konwerter (może być monoblok) do odbioru kanałów przede wszystkim HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huhus1984, nie chcę tu podważać opinii kolegi, ale monoblok przy antenie 80-90 cm nie sprawi najmniejszych problemów i różnice w odbiorze między takim układem a zezem zamkną się w błędzie statystycznym :) więc jeśli chcesz zakupić antenę o wspomnianych wymiarach to się nie krępuj. Jeśli jednak chcesz skorzystać z anteny większej lub mniejszej niż podałem to tylko zez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę oczywiście wymieniam na 90cm, ale przy okazji też planuje konwerter. Tylko tu się jeszcze waham, czy warto poszerzać sobie ofertę programową o Astrę (nie ma tu wiele ciekawych kanałów w nc+) czy lepiej postawić na jakiegoś TWINA (w przyszłości dekoder pvr). Najbardziej zależy mi na dobrej jakości paczki C+ w HD. Tylko nie wiem jakiej firmy konwerter najlepiej nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że rzadko nawalają,ale jednak.

Właśnie chciałem powiedzieć, że moje niewyszukane (żadne tam black itp.) Inverto ciśnie bezawaryjnie już 3,5 roku, więc to naprawdę trzeba mieć pecha albo kupić budżetowy szrot. :wink: a w porównaniu do kablowego sado-maso jakie sprawi sobie kolega montując dwa twiny i przełącznik, to taki monoblock twin wygląda całkiem schludnie, jego instalacja jest prosta, a ostatecznie najważniejsza jakość sygnału zbytnio się nie różni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie mam problem od wgrania nowego softu z FOX HD, obraz mi znika co jakiś czas, zacina się i mam stroboskop:-) ponoć na tym transporterze nadaje też HBO na 50 kanale ale tam nie ma problemów, czy ktoś ma podobny problem, jakoś mam na 70 siła na 90.

Mam 1 TB dekoder ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nie dowiemy się co, zanim nie sprawdzi.

 

U mnie na wszystkich dekoderach jakość z transponderów nc+/CP wynosi 100.

 

Z siłą jest różnie, ale jakość sygnału jest pierwsza klasa, no i to przekłada się na bezproblemowy odbiór, również kanału FOX HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmowałbym się zbytnio wskazaniami Sagema, bo jeżeli wskazania dekodera są nazbyt rozbieżne ze wskazaniami miernika, to można sobie te wskazania między bajki włożyć.

 

To już więcej prawdy o sygnale mówi Pace PVR, gdzie jest albo dobrze, albo źle. :)

 

ps. Jeżeli jednak ktoś nie dysponuje miernikiem, a kilka posiadanych dekoderów "mówi" to samo o sygnale, to warto się tym zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez miałam kiedyś 100 ale po zmianie softu niestety spadło, antenę miałam wczoraj ustawianą wyższych parametrów nie osiągam, Problem jest tylko na FOX HD co mnie troszeczkę wkurza, dziś od rana jak żyletka a wieczorem pewnie znowu się zacznie mimo, że jakość nie spada a siła też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...