Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 2 tyg. mam problem z odbiorem niektórych kanałów z NC+ czyli: TVP1 HD, MGM HD, Romance TV HD to wszystko dzieje się na tunerze SAGEM z NC+ Siła sygnału jest na 43% a jakość na 75% wiem że to za mało ale niedawno jeszcze było wszystko na 75%.

Sprawdzałem instalacje anteny ale wszystko jest O.K nie przestawiła się, podłączyłem nowy kabel zmieniłem konwenter i dalej nic. Nie mogę przekroczyć siły sygnału powyżej 50%.

Mam jeszcze drugi dekoder VU+DUO tam te programy odbierają ale też siła sygnału jest 60% a do niedawna było na 80% a niektóre nawet na 95% a teraz max 83%.

Czasze mam 95 cm. podłączałem już nawet kablem bezpośrednio od konwentera do tunera(sagem) próbowałem delikatnie przestawiać czasze, ale nic to nie daje.

Sam nie wiem co mam dalej robić, gdzie szukać przyczyny?

 

Dalej nie mogę sobie poradzić sprawdziłem prawie wszystko, w sobotę zmieniłem lokalizacje czaszy i dalej nic się nie poprawiło z odbiorem.

Zmieniłem czasze na oryginalną C+ 60 cm i siła sygnału taka sama jak na 95 cm.

Został jeszcze tylko konwerter, ale podpiąłem jakiś stary mono który dostałem razem z czaszą C+ i dalej to samo.

Co robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zamontowana na sztywno antena to 80, sprawdzałem śruby są mocno dokręcone może faktycznie trzeba będzie ustawić na nowo tylko skąd jakiegoś dobrego magika ze sprzętem znaleźć jak tu same partacze :)

 

To kup sobie miernik i ustaw samemu to nie jest trudne ;) Jak twierdzisz że sami partacze są u ciebie.

Przy okazji nauczysz się i samemu zaczniesz innym montowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na dekoderze Pace PVR HD 500 GB jest już możliwość odbierania kanału Blue Hustler? Zamawiając opcję Noc na początku miesiąca konsultant zapewniał mnie że ten kanał będzie działał bez problemu. Chciałbym się dowiedzieć czy miał rację. Jeżeli nie, to poleci oczywiście reklamacja :)

 

Ten kanał o który pytasz to "kicha"......nie ma o co "kruszyć kopii".

 

Pozostałe dwa to już coś.....w zupełności Ci wystarczą , ale obawiam się o twoje ręce .

 

Sorry za żart .

Ja rozumiem, że kanał nudny, ale przynajmniej jest okazja do jakiejś małej negocjacji reklamacyjnej za wprowadzenie w błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 2 tyg. mam problem z odbiorem niektórych kanałów z NC+ czyli: TVP1 HD, MGM HD, Romance TV HD to wszystko dzieje się na tunerze SAGEM z NC+ Siła sygnału jest na 43% a jakość na 75% wiem że to za mało ale niedawno jeszcze było wszystko na 75%.

Sprawdzałem instalacje anteny ale wszystko jest O.K nie przestawiła się, podłączyłem nowy kabel zmieniłem konwenter i dalej nic. Nie mogę przekroczyć siły sygnału powyżej 50%.

Mam jeszcze drugi dekoder VU+DUO tam te programy odbierają ale też siła sygnału jest 60% a do niedawna było na 80% a niektóre nawet na 95% a teraz max 83%.

Czasze mam 95 cm. podłączałem już nawet kablem bezpośrednio od konwentera do tunera(sagem) próbowałem delikatnie przestawiać czasze, ale nic to nie daje.

Sam nie wiem co mam dalej robić, gdzie szukać przyczyny?

 

Dalej nie mogę sobie poradzić sprawdziłem prawie wszystko, w sobotę zmieniłem lokalizacje czaszy i dalej nic się nie poprawiło z odbiorem.

Zmieniłem czasze na oryginalną C+ 60 cm i siła sygnału taka sama jak na 95 cm.

Został jeszcze tylko konwerter, ale podpiąłem jakiś stary mono który dostałem razem z czaszą C+ i dalej to samo.

Co robić dalej?

Nie siła jest ważna,a jakość. Nawet przy małej sile,jakość powinna być wysoka.. Kiedyś montowałem czaszę i był długi kabel. Siła była 10%,a jakość maksymalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 20zł to się kupi wskaźnik, a nie miernik... @sllawek ja mogę Ci polecić miernik Deviser S30, obsługuje standard DVB-S2 dla kanałów HD jak i podaje wartość MER, BER sygnału oraz posiada inne przydatne funkcje do precyzyjnego ustawienia anteny. Jeśli chodzi o cenę w stosunku do możliwości na tle innych mierników, to jest całkiem niezła (600-700zł). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość mam cały czas 75% i to niezależnie od siły sygnału, jak siła jest na 50% jakość na 75%, jak siła jest na 40% jakość dalej na 75%.

 

Ja też mam Sagema i też jakość pokazuje ciągle na 75%. Od kiedy go posiadam to zauważyłem, że ten dek przy jakości pokazuje tylko wartości 0 lub 75. Siłę mam natomiast między 75-80% zależnie od pogody, a ustawiałem sam antenę. Nie należy brać poważnie tych wartości, który wskazuje sagem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość mam cały czas 75% i to niezależnie od siły sygnału, jak siła jest na 50% jakość na 75%, jak siła jest na 40% jakość dalej na 75%.

 

Ja też mam Sagema i też jakość pokazuje ciągle na 75%. Od kiedy go posiadam to zauważyłem, że ten dek przy jakości pokazuje tylko wartości 0 lub 75. Siłę mam natomiast między 75-80% zależnie od pogody, a ustawiałem sam antenę. Nie należy brać poważnie tych wartości, który wskazuje sagem.

 

Panowie, ja ma Nboxa Turbo 500Mb i jak byłem w Nce to miałem siła: 92-98 a jakość 100 i 88-94 na drugim wejsciu antenowym, po połączeniu z Canal+ i wgraniu nowego softu przez NC+ siła pozostaje na podobnym poziomie, natomiast jakość mam na poziomie 52-60% :( Na szczęście "jakość" obrazu nie uległa pogorszeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwne zmiany nadawanego sygnału na tp nc+ 11258H na kanale Nat Geo Wild HD. Otóż co chwilę następuje zmiana formatu sygnału. Jest to trochę denerwujące bo ekran TV przełączając się na inny tryb wygasza się na chwilę. Przełączenia następują z 50i na 25p. Czy ma ktoś podobnie? Zauważyłem to wczoraj i dziś jest podobnie choć nie cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak jak mi doradzono wymieniłem antene satelitarną na większą i nadal nie mam wszystkich programów problem mam z odbiorem canal+family i canal+family2 poziom sygnału jest bardzo wysoki natomiast jakość jest średnia i zanika raz 40 raz 60 i obraz ewidentnie zacina tylko na tych dwóch programach.Antene zakładał specjalista więc lepiej ustawić już nie ma szans,dzwoniłęm do niego to kazał kontaktować się z ncplus do nich dzwoniłęm to twierdzą,że wina anteny .Czy jest jakiś ratunek aby odbierać canal+family np zmiana częstotliwości w ustawieniach dekodera? podobno c+family nadaje z gorszego przekaznika niz inne kanały nc+ (tak przeczytałem na forum nc)

w ustawieniach dekodera canal+family mam na czestotliwośći 10719.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-ja tez mialem problemy oczywiscie rzadkie ale mialem przy odbiorze kanalow z nc+ .Postanowilem zainwestowac w wymiane kabli, konwerterow ,koncowek wtyków-w sumie wszytskiego bo mialo to juz swoje lata i powiem Wam ,że pomogło jak ręką odjąć! Sam sobie to zrobilem ustawilem konwertery i teraz mam super! syngal diametralnie sie poprawil i teraz nie mam najmniejszych problemow z odbiorem.Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...