Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kiedy, ale dzisiaj spostrzegłem, że w DVB-C, po cichu nasza kablówka podmieniła na wersje HD następujące programy:

- TVP 3 Poznań (Lublin i Wrocław nadal lecą downscalowane)

- TVP Seriale

- TVP ABC

 

Przy okazji zauważyłem, że po wyłączeniu wersji SD, straciłem dostęp do teleToon+ oraz Stingray Classica.

Fanklub HD zaś od kilkunastu dni nadaje bez loga ekranowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prawda, po co to jeszcze "świeci"? Niech wreszcie to usuną, będzie więcej miejsca na nowe kanały i ew. inne usługi. 

 

Jestem teraz nad morzem i w pokoju mam TV z "kablówką" Vectry. Wszystkie kanały TVP są w HD, dodatkowo jest Eleven Sports 4, co ciekawe wybierając pasmo "kablowy" jest oferta Vectry, ale po wybraniu pasma "antena" są wszystkie dostępne naziemnie kanały tv cyfrowej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andi napisał(a):

A to prawda, po co to jeszcze "świeci"? Niech wreszcie to usuną, będzie więcej miejsca na nowe kanały i ew. inne usługi. 

 

Jestem teraz nad morzem i w pokoju mam TV z "kablówką" Vectry. Wszystkie kanały TVP są w HD, dodatkowo jest Eleven Sports 4, co ciekawe wybierając pasmo "kablowy" jest oferta Vectry, ale po wybraniu pasma "antena" są wszystkie dostępne naziemnie kanały tv cyfrowej.   

 

 

A jakieś lokalne kanały są tam gdzie jesteś? Oprócz TVP3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Prowadzimy rozmowy z sieciami kablowymi na temat włączenia do oferty kanałów z Ligą Mistrzów UEFA. W ciągu najbliższych kilku dni Klienci sieci kablowych mogą spodziewać się pierwszych ogłoszeń - powiedział satkurier.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy CANAL+ Polska.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/238429/canal-extra-wkrotce-u-pierwszych-operatorow-czy-w-polsat-box.html

 

Ciekawe czy INEA nas pozytywnie zaskoczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest, Łódzka TOYA jako pierwsza „dogadała” się z C+ i od 20.08 wprowadza dwa nowe pakiety, C+ Seriale i Filmy w cenie 25 zł/m-c przy umowie 12 miesięcznej, oraz C+ Super Sport (pełna oferta + LM) w cenie 65 zł/m-c przy umowie 12 miesięcznej. Dodatkowo abonenci dostaną dostęp do C+ online.

Ciekawe czy INEA też prowadzi/ła rozmowy i czy będą podobne warunki? 

Pewnie sprawa rozstrzygnie się w najbliższych dniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwa programy podniesione do jakości HD w przekazie HFC. Kino Polska oraz CBS Europa. 

Oczywiście nasz kochany operator milczy. Zero jakichkolwiek informacji na ten temat, może faktycznie nie ma się czym chwalić, że dopiero teraz zaczęli zamieniać wersje SD na HD, gdzie inne sieci zrobiły to już dawno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pewien problem z dostawcą- padł mi dekoder i niestety nie chcą go wymienić, tylko nakazują podpisać nową umowę.

Chciałbym tego uniknąć stąd pytanie. Czy jest możliwość zastąpienia dotychczasowego dekodera? Posiadam TV z INEA, dostarczaną za pomocą światłowodu(dekoder podłączony pod ethernet). W dekoderze posiadam kartę z czipem.

 

Próbowałem podłączyć moduł CAM, ale niestety nie wyszukuję kanałów po podłączeniu standardowej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa jest na czas nieokreślony, więc warunki mam preferencyjne. Dekoder to Intek Digital PVR(jeżeli dobrze ogarnąłem). Argumentacja jest taka iż nie serwisują tego sprzętu, a nowego nie mają więc pozostaje zerwanie obecnej umowy. Jednak moje pytanie nie jest natury prawnej więc do rzeczy. Poczytałem trochę i wiem, że wymiana dekodera na taki sam z rynku wtórnego nie wchodzi w grę(dekodery parowane podobno są z kartą). Pozostaje inny dekoder/moduł CI jeżeli dobrze mniemam. Tylko 90 % osób pisze iż należy podłączyć kabel antenowy przy zastosowaniu modułu CI. Jednak nie znajduje mi sygnału. Więc pytanie:

a) mam zły moduł? Korzystałem z 2 - technisat i smit

b) moja karta jest zakodowana? Wydawana była w 2018 roku(niebieska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jeśli nie dysponują już , a mają prawo tymi dekoderami nie zarządzać ( bez urazy dinozaurami ;) ) to powinni w ramach tej samej umowy dać inny dekoder który zapewni korzystanie z usługi - nie mogą odmówić Ci korzystania z usługi na innym dekoderze - ba mają nawet prawny obowiązek dać inny dekoder nie umniejszający korzystanie z wykupionego pakietu , NIE mogą " zmusić " Cię do zmiany warunków umowy nawet jeśli te nie są na czas określony .

To z zasady nieuczciwe granie na polu OPERATOR - ABONENT - stosuje nieuczciwą praktykę wymuszenie podpisania nowej GORSZEJ I DROŻSZEJ umowy tłumacząc  się nie serwisowaniem dekoderów - UOKiK i Rzecznik Praw konsumenta pomoże Ci napisać krótkie ale dosadne pismo które INEA będzie musiała zaakceptować - gwarantuje Ci to.

 

https://uokik.gov.pl/rzecznicy-konsumentow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, andi napisał(a):

Powinien Ci znaleźć kanały nawet bez modułu. Skoro nic nie znajduje, tzn, że nie ma sygnału w kablu.

No to może być przyczyną. Nie mialem jeszcze z tym do czynienia. Mam u mnie w skrzynce w mieszkaniu dwa kable. Jeden opisany jako TV drugi jako SAT. Telewizor znajduje na obu jedynie telewizję naziemna. 

To teraz pytanie czy inny dekoder by zadziałał? Tak aby wykorzystać sygnał po Ethernet z modemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na stronie www.inea.pl pojawił się nowy spis kanałów datowany na 21.08.2024 na którym pod kanałami premium są jedynie HBO oraz Cinemax, zniknęły Canal+? A po drugie, obiło mi się o uszy, że INEA ma dołączyć Eleven Sports 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam umowę na internet światłowodowy POPC 300 Mbit od Inei do domu rodziców, tj. umowa jest na mnie, a internet w domu rodziców, bo rodzice są starsi, już nie mają głowy do takich formalności, a z internetu korzystają. Rodzice chcieliby dobrać do tego tv. Obecnie mają polsat, ale chcieliby się pozbyć anteny. Czy jest możliwość dokupienia usługi w ramach POPC? To musi być tv od Inei, czy może być inny operator?

A jeśli od Inei, na co można liczyć, tj. jaki sprzęt oferują, jaka jakość usług?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, gregory003 napisał(a):

Hej. Mam umowę na internet światłowodowy POPC 300 Mbit od Inei do domu rodziców, tj. umowa jest na mnie, a internet w domu rodziców, bo rodzice są starsi, już nie mają głowy do takich formalności, a z internetu korzystają. Rodzice chcieliby dobrać do tego tv. Obecnie mają polsat, ale chcieliby się pozbyć anteny. Czy jest możliwość dokupienia usługi w ramach POPC? To musi być tv od Inei, czy może być inny operator?

A jeśli od Inei, na co można liczyć, tj. jaki sprzęt oferują, jaka jakość usług?

Jeśli jest internet od Inei to trzeba wtedy od nich dokupić przy przedłużaniu umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam umowę na internet światłowodowy POPC 300 Mbit od Inei do domu rodziców, tj. umowa jest na mnie, a internet w domu rodziców, bo rodzice są starsi, już nie mają głowy do takich formalności, a z internetu korzystają. Rodzice chcieliby dobrać do tego tv. Obecnie mają polsat, ale chcieliby się pozbyć anteny. Czy jest możliwość dokupienia usługi w ramach POPC? To musi być tv od Inei, czy może być inny operator?
A jeśli od Inei, na co można liczyć, tj. jaki sprzęt oferują, jaka jakość usług?
TV na światłowodzie w Inei to Highway (dekoder firmy ADB) Działa dobrze, nie mam z nim zadnych problemow, szybko przełącza kanały, jakość obrazu wg mnie jest bardzo dobra na TV 50 cali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...