Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) do końca kwietnia mam usługi w Vectrze i zastanawiam się nad przejściem na światłowód. Jednym z operatorów, który może u mnie podłączyć usługi to INEA (interesowałyby mnie usługi TV + Internet). Może ktoś się wypowiedzieć na temat jakości usług i czy warto? Sprawdzałem ceny i powiem wam, że jest niestety miazga pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest oferta INEA na ich własnej infrastrukturze, to wtedy ze względu na internet warto. Jeśli nie jest to ich własna sieć, to jeszcze będziesz miał opłatę za utrzymanie łącza, co często jest małymi literami. Jeśli rzeczywista różnica ceny będzie spora, to pewnie warto, ale od niczego zapytaj o ofertę obecnego operatora po wypowiedzeniu umowy, wtedy nagle się okazuje, że można dać lepsze warunki niż wcześniej.

Edytowane przez PawelZzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście:
"jak będzie możliwość dodania to pionformujemy o tym na naszych mediach społecznościowych"
Odpowiedź INEI na FB. Ta sieć już nigdy się nie zmieni. Inni już informują a ci pewnie nawet nie przystąpili jeszcze do rozmów.


Wysłane z iPhone 12 Pro Max za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, szyzag123 napisał(a):

No u mnie INEA jest na zasadzie inwestycji w ramach POPC

Nie ważne na jakich zasadach, tylko na czyich łączach. Jednak jeśli jest i oferuje internet symetryczny, to pewnie jest ich infrastruktura. Inni operatorzy mają dostęp do infrastruktury za opłatą, więc zorientuj się, czy cena Vectry zawiera opłatę za dzierżawę łącza, jeśli nie, to trzeba ją doliczyć i już cena może nie być zbyt atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szyzag123 napisał(a):

A właśnie - jak ten Hiway działa? Dobre to w ogóle czy lepiej tego nie ruszać? Jak w ogóle działa TV w Inea? Czy są jakieś braki w kanałach? Jak z jakością usług?

 

 

Co mam Ci powiedzieć ogólnie to działa 😏 czasami bywa że dekoder ma problem z pokazywaniem kanałów, ale rzadko tak zdarza - ,nie raz wystarczy użyć żółty przycisk.

...

Co do braków kanałów to jak zwykle nie wiele się dzieje.

Ogólnie nowe kanały częściej pojawiają się w Hiway niż w DVB-C.

 

Ja jestem w miarę zadowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelZzz napisał(a):

Nie ważne na jakich zasadach, tylko na czyich łączach. Jednak jeśli jest i oferuje internet symetryczny, to pewnie jest ich infrastruktura. Inni operatorzy mają dostęp do infrastruktury za opłatą, więc zorientuj się, czy cena Vectry zawiera opłatę za dzierżawę łącza, jeśli nie, to trzeba ją doliczyć i już cena może nie być zbyt atrakcyjna.

Dzwoniłem do konsultanta Vectry w sprawie przedłużenia umowy i mi powiedział, że aktualnie koncentrykiem jestem podpięty pod światłowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2022 o 04:37, szyzag123 napisał(a):

Dzwoniłem do konsultanta Vectry w sprawie przedłużenia umowy i mi powiedział, że aktualnie koncentrykiem jestem podpięty pod światłowód.

Czyli to nie jest infrastruktura Inei, bo oni tego nie stosują, więc przy ofercie INEA może dojść opłata za utrzymanie infrastruktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2022 o 21:18, PawelZzz napisał(a):

Czyli to nie jest infrastruktura Inei, bo oni tego nie stosują

Koncentryk podpięty pod światłowód to brzmi jak klasyczne HFC które było dawniej podstawą INEI i innych kablówek. Nie udostępniają tej infrastruktury innym operatorom?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...