Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem osobiście sprawdzić wasze narzekania i stwierdzam że jakość obrazu jest dużo lepsza nic na sprzęcie z NC+,

Słaby obraz jest jedynie na Eurosport2 ale to wina nadawcy.

Podoba mi się rozwiązanie podłączenia HiWay po wifi 5,8ghz, nic się nie zacina, brakuje mi jedynie listy programów z przedownikiem (coś takiego jak EPG ale na ekranie )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LuckyLukeInea napisał:

Postanowiłem osobiście sprawdzić wasze narzekania i stwierdzam że jakość obrazu jest dużo lepsza nic na sprzęcie z NC+,

 

 

Porównywałeś chyba w czasie burzy... Na szczęście każdy może w dowolnym salonie albo wysepce inea zweryfikować jakość hiway. Polecam dobrze przyjrzeć się takim kanałom jak tvn, tvn 24 bis, tvp 3 poznań  itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuckyLukeInea napisał:

Postanowiłem osobiście sprawdzić wasze narzekania i stwierdzam że jakość obrazu jest dużo lepsza nic na sprzęcie z NC+,

Słaby obraz jest jedynie na Eurosport2 ale to wina nadawcy.

Podoba mi się rozwiązanie podłączenia HiWay po wifi 5,8ghz, nic się nie zacina, brakuje mi jedynie listy programów z przedownikiem (coś takiego jak EPG ale na ekranie )

 

No to chyba nie dowidzę dobrze, żaden ale to żaden kanał nie dorównuje jakością do ncplus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

 

Nie wiem czy to ktoś opisywał ale Hiway to prostu unicast a ten ma to do siebie, że w przeciwieństwie do multicast lub DVB-C mocno utylizuje sieć. Zatem jasne było, że w usłudze zostanie zastosowany jakiś mechanizm zmniejszający przepływność. Jest to naturalne i zostało celowo tak wyskalowane. Jeśli TVN 7 HD potrafi utylizować max 17 Mbits to wiadomo, że operator będzie dążył do obniżenia bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że hiway nie jest w stanie dorównać jakością przekazu sat i dvb-c bo tak jest wyskalowany? Moim zdaniem operator powinien dążyć do zapewnienia jak najlepszego standardu swoich usług a obniżanie bitrate z pewnością temu nie służy. Paradoksem dla mnie jest również to, że klient inea otrzymuje w ramach hiway gorszą jakość tv za wyższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że obraz w dvb-c będzie lepszy niż w iptv (choć generalnie zależy to od sieci kablowej, ale raczej większość albo tnie niewiele albo daje 1:1 ze źródła) Ostatnio rozmawiałem z technikiem z kablówki Promax i sam powiedział że nawet na nowych instalacjach przesyłają dvb-c po światłowodzie a sam modem ma wyjście koncentryczne,i nie bawią się w iptv bo jest mocno zawodne, a przy unicascie i dobra jakością to się można pożegnać ;). Także chyliłem czoła że nie rezygnują z dvb-c ;)

Sam jestem za tym by dvb-c zostało pod strzechami bo iptv wymusza używanie sprzętu od ISP. 

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 12:45, luk76 napisał:

 

Porównywałeś chyba w czasie burzy... Na szczęście każdy może w dowolnym salonie albo wysepce inea zweryfikować jakość hiway. Polecam dobrze przyjrzeć się takim kanałom jak tvn, tvn 24 bis, tvp 3 poznań  itd. 

Uswiadomie Cie się że Tvn bis 24 w Inea nadaje w SD wiec to normalna jakość na ten kanał. 

TVP Poznań super jakością nigdy nie grzeszył.

TVN-u nie oglądałem jeszcze ani razu, nie wypowiem się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, korni007 napisał:

Oczywiście że obraz w dvb-c będzie lepszy niż w iptv (choć generalnie zależy to od sieci kablowej, ale raczej większość albo tnie niewiele albo daje 1:1 ze źródła) Ostatnio rozmawiałem z technikiem z kablówki Promax i sam powiedział że nawet na nowych instalacjach przesyłają dvb-c po światłowodzie a sam modem ma wyjście koncentryczne,i nie bawią się w iptv bo jest mocno zawodne, a przy unicascie i dobra jakością to się można pożegnać ;). Także chyliłem czoła że nie rezygnują z dvb-c ;)

Sam jestem za tym by dvb-c zostało pod strzechami bo iptv wymusza używanie sprzętu od ISP. 

 

No i właśnie tu jest problem bo inea nie oferuje już tv po dvb-c dla nowych klientów. Ale może z czasem wrócą do tego rozwiązania skoro hiway to jednak jakościowy niewypał.
 

7 minut temu, LuckyLukeInea napisał:

Uswiadomie Cie się że Tvn bis 24 w Inea nadaje w SD wiec to normalna jakość na ten kanał. 

TVP Poznań super jakością nigdy nie grzeszył.

TVN-u nie oglądałem jeszcze ani razu, nie wypowiem się. 

 

Ale mi nie chodzi o HD na tych kanałach tylko o płynny obraz a tego na hiway nie ma. TVP3 Poznań i wiele innych programów, które na dvb-c wyglądają normalnie, na hiway nie dają się oglądać. Nawet w salonie inea pracownik powiadział: "faktycznie aż oczy bolą od tego drgania obrazu" :)

 

Edytowane przez luk76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś negocjował z Inea w ostatnim czasie? Jestem na wypowiedzeniu - na razie mieszam się czy rozmawiać bo wiem ze skończy się przejściem na światło jeśli chodzi o internet. Jeśli światło, to telewizja już tez tylko hiway prawda?
Czy można negocjować - do tej pory miałem prawie najwyższy pakiet ale od 8 lat niezmieniany z netem, pakietem tv full, komórka, stacjonarnym oraz mobilnym netem i multiroom. Teraz za to samo (bez mobilnego netu i komórki) czyli tv+Net+miltiroom musiałbym płacić więcej lub podobnie jak teraz...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wygrasz inea nie ma jakieś super oferty. jeśli myślisz że Full tv + internet na świetle za 150zl to się mylisz inea jest droga I się to nie zmieni. jedynie co się może udać  tobie to jakieś 20 zl 30zl taniej( na multirumy) jak to co stronie  www jeśli będziesz dobrze negocjować osobiscie jestem zawiedzony  hiway obraz HD wygląda jak sd programów sd nie da się oglądać I zawieszanie  się dekodera jest nagminne.... Tylko Internet można polecić na swiatłowodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qlex napisał:

Czy ktoś negocjował z Inea w ostatnim czasie? Jestem na wypowiedzeniu - na razie mieszam się czy rozmawiać bo wiem ze skończy się przejściem na światło jeśli chodzi o internet. Jeśli światło, to telewizja już tez tylko hiway prawda?
Czy można negocjować - do tej pory miałem prawie najwyższy pakiet ale od 8 lat niezmieniany z netem, pakietem tv full, komórka, stacjonarnym oraz mobilnym netem i multiroom. Teraz za to samo (bez mobilnego netu i komórki) czyli tv+Net+miltiroom musiałbym płacić więcej lub podobnie jak teraz...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Jak sam nie zadzwonisz to Inea ma gdzieś abonenta.

Ja złożyłem wypowiedzenie w maju.  Na początku  lipca odwiozłem sprzęt to nic nie zaproponowali.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wydzwaniają już.
Niestety cam nie mam - a można jeszcze dobrać cam?

Jeśli wypowiem umowę to potem zostaje mi już światło i ewent hiway. A jeśli będę negocjował to mogę zostać na koncentryku np z tańsza cena? Ale już wtedy netu na światłowodzie nie będę mógł mieć?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wybierz się do salonu/wysepki i porozmawiaj o przedłużeniu umowy. Konsul powie Ci, że jak światło z tv to tylko hiway. Wtedy poproś o demonstrację, przełącz na tvp poznań albo tvn 24 bis, zwróć uwagę że obraz drga (najlepiej jak będzie pasek informacyjny u dołu ekranu leciał) i powiedz że wolisz mieć tv na koncentryku.  Wtedy może coś ugrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, luk76 napisał:

 

No i właśnie tu jest problem bo inea nie oferuje już tv po dvb-c dla nowych klientów. Ale może z czasem wrócą do tego rozwiązania skoro hiway to jednak jakościowy niewypał.
 

 

Ale mi nie chodzi o HD na tych kanałach tylko o płynny obraz a tego na hiway nie ma. TVP3 Poznań i wiele innych programów, które na dvb-c wyglądają normalnie, na hiway nie dają się oglądać. Nawet w salonie inea pracownik powiadział: "faktycznie aż oczy bolą od tego drgania obrazu" :)

 

Wątpię żeby zrezygnowali z iptv unicast/multicast (multicast chyba jeszcze jest nadal w niektórych lokalizacjach) bo wg nich to jest nowocześnie podejście do sprawy. Sam na ten temat mam nieco inne zdanie. 

A wogole to wśród operatorów kablowych to inea ma największy syf w rodzaju dystrybucji: dvb-c po koncentryku, dvb-c po światłowodzie (na wyjściu w modemie koncentryk), iptv multicast i do tego doszło iptv unicast tzw hiway. 

Przynajmniej kiedyś tak bylo, teraz pewnie wymieniają wszystko na unicast przy przedłużaniu umowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia pewnie jest przyszłościowa tyle że nie w wydaniu jakie na dziś oferuje inea. Jeżeli dążą do unifikacji usługi to powinni się do tego rzetelnie przygotować i zadbać o normalną jakość emisji programów oraz ograniczyć problemy sprzętowe. Na dzisiaj problem fatalnego obrazu dotyczy części kanałów i to tych powiedzmy drugiego sortu. Ale jutro to samo może dotknąć kanały premium bo im więcej dekoderów hiway w systemie tym niższa przepustowość/jakość odbioru całej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja umowa na czas określony kończy się 30 września, przechodzę na czas nieokreślony, z tego co wiem zostaję na tych samych warunkach finansowych więc nic nie będę robił. Ja mam "stary" dobry koncentryk, do tego moduły CAM (jakość obrazu 10/10) oraz DVB-C, tak więc dziękuję za HIWAY.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 22:34, korni007 napisał:

Oczywiście że obraz w dvb-c będzie lepszy niż w iptv (choć generalnie zależy to od sieci kablowej, ale raczej większość albo tnie niewiele albo daje 1:1 ze źródła) Ostatnio rozmawiałem z technikiem z kablówki Promax i sam powiedział że nawet na nowych instalacjach przesyłają dvb-c po światłowodzie a sam modem ma wyjście koncentryczne,i nie bawią się w iptv bo jest mocno zawodne, a przy unicascie i dobra jakością to się można pożegnać ;). Także chyliłem czoła że nie rezygnują z dvb-c ;)

Sam jestem za tym by dvb-c zostało pod strzechami bo iptv wymusza używanie sprzętu od ISP. 

 

Ja bym tak kategorycznie do tego nie podchodził. Moim zdaniem Hiway jako streaming może działać tam gdzie sieć jest słabsza, myślę, że INEA śmiało mogłaby rozważyć opcję Hiway w multicast - abonenci zyskaliby jakość, sieć INEA nie zostałaby zawalona unicastem. Korzyść. Pytanie czy o tym myśleli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zatem lepiej:
- wycofać wypowiedzenie, zostać przy koncentryku dla telewizji ale wziąć światłowód? Chyba tak nie można? Wiec wtedy zostać przy tym co jestem.
- rozwiązać umowę, zdać sprzęt i zamówić sobie tylko światło - a potem czekać dopiero aż się hiway poprawi i wtedy odmówić resztę usług?

Mogę poczekać „bez telewizji” albo na necie na światłowodzie wziąć np w czasie oczekiwania player i oglądać tam tv live.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej mieć 100 Mbit i tv po koncentryku niż światło (nawet 1 GBit) i hiway. W warunkach domowych różnicy w prędkości neta nie zauważysz a przynajmniej tv będziesz mieć normalne.

 

P.S. Wspomniany przez Ciebie player+ to jakościowo też słabe rozwiązanie. W najbliższym czasie nc+ ma wprowadzić iptv myCanal - może to będzie warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk76, ale teraz płace 240zl.
Właśnie dlatego rozważam tymczasowo sam net na koncentryku i np player który mogę w każdym momencie wyłączyć jak pojawi się coś ciekawego
Albo sam internet i odpocząć od telewizji całkowicie na jakiś czas...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...