Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Jakość większości kanałów z INEA odstaje na minus w porównaniu do tego samego na satelicie. Tak czystością obrazu, brakiem pikseli i "śmieci" jak i bitrate.

W EastWest jest podobnie, kanał HD a bitrate .....6-7mbps i pikselizacja na 32" TV...To są chyba uroki tv kablowej. Szczerze mówiąc ,sądziłem że kto jak kto ale Inea dba o jakośc kanałów,sądziłem że są porównywalne do tego co na SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem abonantem INEA i NC+, różnica w jakości obrazu na korzyść NC+ jest ogromna. Kiedyś technik INEA stwierdził, że dostarczany sygnał jest OK, nie będę się kopać z koniem;). W każdym razie jak ktoś ma możliwość wyboru to niech sie nie zastabawia tylko bierze satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą go chyba też pokazywać na głównym kanale C+ HD, albo znając INEA będą skasować z UHD->HD.

Dekoder UHD obecnie dla nich to science fiction.

dokładnie, tak jak zmniejszają jakość nadawanego naziemnie w całej Polsce TVP Info HD ze standardu HD w SD - ewenement na skalę światową!!! tylko w INEA - jak zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat TVP Info SD jest także w Multimediach ;)

czyli mamy więcej niż jeden nienormalny przypadek ;) INEA chwaląc się i promując TVP Info ostatnio przeniosła ten program na kanał 6 w dekoderach jednakże w SD, nie wiem czy inne sieci też są tak genialne ... 

Edytowane przez adamb1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie jak przedłużacie umowę z konsultantem podczas rozmowy telefonicznej (najlepiej poinformować i nagrywać ją sobie również) ponieważ ja właśnie prowadzę batalie o warunki przedłużenia umowy które zapewniał mi pracownik w DUK, a rachunek niestety mija się z prawdą. Otóż podczas rozmowy wynegocjowałem sobie Pakiet Ultra HD + paczka C+, HBO, Multiroom, dekoder PVR HD, internet 60mbit/s za 169,40zł czyli za tyle ile płaciłem dotychczas. W trakcie rozmowy pytałem konsultanta kilkakrotnie celem potwierdzenia opłaty za całość. Przyszedł pierwszy rachunek na kwotę 70 zł z policzeniem za montaż usługi multiroom w drugim pomieszczeniu i wtedy napisałem pierwszą reklamację - została uznana na moją korzyść i rachunek cofnięto. Następnie przyszło rozliczenie za usługę za cały miesiąc i zamiast gwarantowanej kwoty 169,4 otrzymałem rachunek na kwotę 194,80. I tu jest właśnie rozpatrywana moja reklamacja która trwać ma 30 dni bo ma być weryfikowana rozmowa z konsultantem. Gdybym nie miał nagrania z rozmowy to może i bym się zastanawiał natomiast sam odsłuchiwałem to kilka razy i jest jasno i wyraźnie stwierdzone, że opłata za usługę nie ulegnie zmianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na Plewiskach chciał taka zamianę. Wyszło tak, że miesiąc był bez TV, bo Orange nie mógł dać rady mu podłączyć.  Montażysta przyjechał ze starymi dekoderami, co nie mógł aktywować i inne cyrki. Całe szczęście udało mu się wrócić do Inei. Natomiast na Łazarzu jedna osoba, którą znam bardzo sobie chwili te przejście do Orange i jest bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

Trzeba dokładnie przeliczyć, uwzględnić inne aspekty, zmiana dekodera, opłata za przyłączenie, dostęp do multirooma itd. O ofercie programowej nie wspominając. Myślę, że jak się dobrze wynegocjuje to w INEA można mieć niezłą ofertę po przyzwoitej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofertę Orange mam taką tzn dekoder Samsung 4k plus drugi dekoder ale nie 4k - multiroom , Internet 300 funbox 3 http://gsmonline.pl/artykuly/test-funbox-3-0-orange-dekoder-4k-samsung , na komórkę 5Gb i nielimitowane rozmowy sms mms oraz tel VOIP. W INEA na razie skrętka bo nie wiedzą kiedy będzie światłowód. Jak się sprawuje światłowód w Inea na razie nie wiem chciałbym poznać Wasze opinie głownie chodzi mi o jakość obrazu w porównaniu do kabla i stabilność internetu. Na jutro mam wizytę technika celem sprawdzenia sygnału. Czy taki zakres jest prawidłowy Poziom sygnału:- min: 62 dBuV - max: 80 dBuV Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

Trzeba dokładnie przeliczyć, uwzględnić inne aspekty, zmiana dekodera, opłata za przyłączenie, dostęp do multirooma itd. O ofercie programowej nie wspominając. Myślę, że jak się dobrze wynegocjuje to w INEA można mieć niezłą ofertę po przyzwoitej cenie.

Dokładnie, podstawa to dobra i merytoryczna negocjacja, aby otrzymać naprawdę korzystną ofertę tym bardziej, że dysponują takimi instrumentami dla swoich klientów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie technika Inei dowiedziałem się , że mam telewizory krótko mówiąc zepsute i to one są winne kiepskiego obrazu. Akurat 3 tv są zepsute. Smużenie i ziarna na obrazie , zawodnicy na boisku mają rozmyte postacie i otoczkę jakby szklaną a podczas ruchu rozmazują się. Ręce opadają. Podłączenie światłowodem może mnie jeszcze bardziej rozczarować - usłyszałem. Pozostało mi teraz zakupić tv kineskopowe i cieszyć się pełnią obrazu przesyłanego z kablówki. Tak się dałem nabrać nowym technologią kupując tv SUHD oraz OLED. Człowiek uczy się na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie technik mógł stwierdzić winę tv skoro na tych urządzeniach nie wykonał ekspertyzy?

Spróbuj może na tych tv u sąsiadów podłączyć się pod ich sygnał - wiem, że to dziwne i śmieszne, ale szansa, że im coś udowodnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to muszę poszukać namiaru na jakiegoś speca od telewizji w Poznaniu coś na miarę rzeczoznawcy .  Aby mieć niezależną opinię . Może ktoś ma taki kontakt? A technik stwierdził to organoleptycznie tzn klient się myli co do jakości usług miłościwie panującej Inei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie technika Inei dowiedziałem się , że mam telewizory krótko mówiąc zepsute i to one są winne kiepskiego obrazu. Akurat 3 tv są zepsute. Smużenie i ziarna na obrazie , zawodnicy na boisku mają rozmyte postacie i otoczkę jakby szklaną a podczas ruchu rozmazują się. Ręce opadają. Podłączenie światłowodem może mnie jeszcze bardziej rozczarować - usłyszałem. Pozostało mi teraz zakupić tv kineskopowe i cieszyć się pełnią obrazu przesyłanego z kablówki. Tak się dałem nabrać nowym technologią kupując tv SUHD oraz OLED. Człowiek uczy się na błędach.

Aż 3 TV to przesada, aby na ekranie było rozczarowanie.

Zmieniałeś ustawienia na swoje oko, czy to fabryczne nieco zmodyfikowane?

Smużenie jeszcze da się wytłumaczyć dla sport i dynamicznych filmów, ale przeskalowanie z HD do UHD nie powinno dawać silnego dyskomfortu, z SD do UHD to trudniejsza sprawa. Rozmycie/otoczka to efekt ostrości i kontrastu w połączeniu z procesorami/polepszaczami obrazu, poeksperymentuj z tymi ustawieniami bo mając na maxa można takie coś uzyskać, zwłaszcza gdy przykłada się uwagę do ostrych krawędzi. Ostatnio oglądałem obraz na nowym Samsungu z TV naziemnej i przyznam, że na domyślnych ustawieniach mnie nie zachwycał, po lekkiej korekcie już było lepiej. W zależności od oświetlenia obraz na pierwszym planie był żyleta, a tło dostawało też mgiełki, zmiana ustawienia kontrastu dynamicznego poprawiła ten efekt. Na większą zabawę nie miałem czasu więc tyle w skrócie.

Spróbuj pobrać znane z marketów filmy z dużym królikiem:

http://bbb3d.renderfarming.net/download.html

Wyświetl je na ekranach (Standard 2D) i zobacz co widać. Jeśli będzie OK, to wiesz że TV są sprawne i obraz nieprzesterowany. Na tym materiale możesz dostroić obraz (korzystając podczas odtwarzania z opcji Pauza; < ; >) i jeśli TV mają, a zwykle mają, zapisz ustawienia dla wszystkich źródeł obrazu i potem możesz dostroić oddzielnie dla TV, HDMI, i USB. W domowych warunkach wymaga to czasu i nieco kompromisów, ale końcowe efekty dla wymagających dają zadowolenie. W necie są też obrazy ułatwiające kalibrację ekranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...