Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że tym razem nasz post (wczorajszy) gdzieś zniknął. Więc szybko:

GINX - na dniach zostanie zastąpiony.

Appka - jakbyśmy zadeklarowali kwiecień i byłaby w marcu to szybciej spodziewalibyśmy się szydzenia z cyklu 'nawet nie potraficie dobrze przewidzieć terminu' niż pochwał :) za kilka dni będzie wiadomo więcej, ale prawdopodobny jest przełom styczeń/luty

@mth1985 - przy takiej konfiguracji, o jakiej piszesz wifi za free

@sympleks - docelowo oba modele czeka aktualizacja, choć ADB5810CDX będzie szybciej

 

 

Sportklub był chętny udostępnić swoje kanały INEI. TVP HD także chętnie udostępniło by kanał w INEI . Takie informacje otrzymałem bezpośrednio od nadawców.

Poszło pewnie o kasę za reemisję kanałów.

 

Dealer Lexusa też chętnie udostępnia samochody klientom :)Tylko jeszcze warunki muszą być odpowiednie. Dzięki zaoferowaniu dużego pakietu Super HD mogliśmy uzyskać dobre warunki u nadawców, tak samo czasem dzięki nieco dłuższym negocjacjom można uzyskać korzystniejsze warunki na wchodzące kanały. Łatwo wymieniać innych operatorów, ale każda sytuacja biznesowa jest inna, bo inną pozycję ma np. polsat ze swoją liczbą nadawców, inną operator, który doda kanał do pakietu, który wykupi 1000 osób itd.

 

A brakuje już po petardzie mnóstwa kanałów. Teraz gdyby dogadali się z nadawcami i stworzyli ofertę z kanałów INEI i TESAT

(UNIVERSAL CHANNEL, 13 ULICA, SCI-FI, AXN WHITE, AXN BLACK, CBS ACTION, CBS DRAMA, BOOMERANG, POLSAT JIM JAM, SPORTKLUB, FIGHTKLUB, HISTORY CHANNEL, POLSAT VISAT EXPLORER, POLSAT VIASAT HISTORY, POLSAT C&I, SUPERSTACJA)- to mogła by być naprawdę ciekawa oferta. A tak mamy to co mamy :(

 

Rozumiemy, że wtedy (oczywiście zakładając konieczną, niemałą podwyżkę) wykupiłbyś taki pakiet ze 170 kanałami? Jeśli chodzi o oczekiwania to nawet tu, wśród kilkunastu dyskutujących są różne opinie i każdy jest gotowy płacić za coś innego, a resztę uważa za zbędną. Swobodne podejście na zasadzie udostępniajmy wszystko, najwyżej zrobimy pakiety i podniesiemy ceny do niczego dobrego nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej ilosci kanalow, moim zdaniem, ta oferta jest wystarczaja.

 

Oczywiscie mozna zrobic liste zyczen albo kanalow ktorych nie ma w ofercie ale zgadzajac sie z INEApl nalezy sie spodziewac ze nie daloby sie utrzymac cen na obecnym poziomie. A tworzenie pakietu na kanaly ktore czesto listujecie jako porzadane skonczy sie niskim zainteresowaniem.

 

Moim zdaniem bardziej skupic sie na jakosci a nie ilosci, lepiej modyfikowac oferte ale nie ruszac ilosci kanalow niz w kolko dokladac kolejne.

 

Swoja droga, dla przykladu, wskazcie pozycje na TVP HD ktorych nie ma na pozostalych kanalach ??? Sportklub - jakie ligi sa tam dostepne, ale prosze bez szukania po wikipediach. Universal Channel - jakie super seriale sa ta dostepne ktorych nie ma na innych programahc juz dostepnych. Dalej - History - wiekszosc pozycji programowych jest na TVN TURBO, teraz tez na Tele5 .... a wojny magazynowe mozna obejrzec na Discovery lub National Geo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już wczoraj ktoś odpisał ze mozna

 

A rzeczywiście, tyle było tych wpisów wczoraj na różne tematy ze przegapiłem...

No to ciągnąc temat:

 

Mam pytanie, czy w kablówce inei można nagrywać programy bezpośrednio z tv przez usb np. na dysk twardy?

 

Można jak masz tv z wejsciem CI i funkcja pvr oraz modul cam zamiast dekodera od Inea.

 

Rozumiem że "funkcja pvr" ma dotyczyć telewizora?

Natomiast w wejście Cl wpinamy ów moduł cam?

Czy wtedy można nagrywać tylko z kanału który się ogląda?

 

Dopisek po chwili:

Jednak na stronie inei znalazłem coś takiego:

"Ze względów technicznych, używając moduł CAM, nie jest możliwe korzystanie z usługi VOD i PVR, jednak dostępna jest oferta KinoVOD."

To by chyba wykluczało możliwość nagrywania przez USB...

Pozdrawiam

P.S. Tak swoją drogą to czy w inei używanie modułu cam zamiast drugiego dekodera kosztuje tyle samo co dekoder hd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA: 100/4, brak ipv6, routery w którym blokują dostęp do wszystkiego. Cena 99 zł

Orange: 80/8, ipv6 dostępne dla większości abonentów, router LVB z całkiem niezłą funkcjonalnością. Cena 79 zł

 

No bez jaj, kiedyś coś takiego było nie do pomyślenia. Telekomuna nie miała nic do gadania względem ICP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#leszel, wszystko się zgadza

z poziomu dekodera/jeśli dekoder jest pvr/ masz dostep do pvr i vod i możesz nagrwac na dysku w dekoderze

z poziomu modulu tego nie masz bo modul nie ma takiego oprogramowania

modul wkladasz do tv i przebiersz pilotem tv

jeśli tv ma taka opcje nagrywania poprzez port usb to z modulem możesz nagrywać, ale jeśli tv nie takiej opcji to kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy mają nowe tv. Trzeba było kupić mniejszy tv:) ją mam 22cale i tvp sport chodzi elegancko

Córka ma takie maleństwo u siebie w pokoju - TVP Sport nie da się oglądać.

Nie chodzi o to, że SD lecz o tragiczną kompresję w inei. TVP Sport SD u satelitarnej konkurencji ma jakość bardzo dobrą.

 

BTW, mam większy monitor niż Twój telewizor - to kwestia komfortu a nie megalomanii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Tak swoją drogą to czy w inei używanie modułu cam zamiast drugiego dekodera kosztuje tyle samo co dekoder hd?

Podejrzewam, że tak - przynajmniej w tesacie to było za darmo, mogłeś brać dekoder lub moduł wymiennie. Co do samego modułu cam weź też pod uwagę, że zaoszczędzisz na kablu i box'ie i będziesz miał jeden pilot, ale jest też ta zła strona, która przeważyła o tym, że zamieniam CI na dekoder. Na dekoderze masz po prostu więcej opcji, opisy/epg/listy kanałów - wszystko jest łatwiejsze w poruszaniu się i lepiej dopracowane, a na module czasem się odechciewa (zależy pewnie dużo od telewizora i jego oprogramowania), poza tym lubi "gubić zasięg" i czasem trzeba restartować tv aby kanał wskoczył ponownie.

 

Swoja droga, dla przykladu, wskazcie pozycje na TVP HD ktorych nie ma na pozostalych kanalach ??? Sportklub - jakie ligi sa tam dostepne, ale prosze bez szukania po wikipediach. Universal Channel - jakie super seriale sa ta dostepne ktorych nie ma na innych programahc juz dostepnych. Dalej - History - wiekszosc pozycji programowych jest na TVN TURBO, teraz tez na Tele5 .... a wojny magazynowe mozna obejrzec na Discovery lub National Geo.

Zgadzam się, że TVP HD nie wnosi nic nowego w przeciwieństwie jednak do TVP Sport, na którym może i lecą często gęsto same powtórki ale jak są jakieś mistrzostwa/olimpiady to się przydaje na takie okazje jako dodatkowe źródło spotkań. Sportklub to też w sumie taki niszowy, jeden z tych kanałów gdzie mam wrażenie że jak włączę to swoją ramówką i grafiką przenosi mnie w lata 80' :lol: History w sumie na siłę mógłby być, chociaż mało ma wspólnego nazwa kanału z treścią niestety.

 

Moim zdaniem bardziej skupic sie na jakosci a nie ilosci, lepiej modyfikowac oferte ale nie ruszac ilosci kanalow niz w kolko dokladac kolejne.

Też jestem fanem jakości, zarówno tej programowej jak i obrazu. A najlepiej wywalić te wszystkie wróżki, anonse, jakieś rosyjskie kanały i inny badziew, którego się uzbiera ze 20-30 spokojnie, a który oglądają tylko chyba desperaci, a w zamian tego dodać jakieś dwa-trzy konkrety w hd :smile: Co do modyfikacji to jakiś muzyczny, których dużo zamienił bym na Trace Urban, bo inni mają swoje gatunki muzyczne, a tego nie ma, a kanał solidny - bez reklam i ogłupiających show dla gimbazy.

 

@mth1985 - przy takiej konfiguracji, o jakiej piszesz wifi za free

Ok, dzięki za oficjalne potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#leszel, wszystko się zgadza

z poziomu dekodera/jeśli dekoder jest pvr/ masz dostep do pvr i vod i możesz nagrwac na dysku w dekoderze

z poziomu modulu tego nie masz bo modul nie ma takiego oprogramowania

modul wkladasz do tv i przebiersz pilotem tv

jeśli tv ma taka opcje nagrywania poprzez port usb to z modulem możesz nagrywać, ale jeśli tv nie takiej opcji to kicha

 

Zakładamy oczywiście, że telewizor ma taką opcję, bo inaczej nie byłoby w ogóle tematu. :)

Czyli jednym słowem jesteś pewny że dzięki temu modułowi cam, w sieci INEA daje się nagrywać programy przez USB w telewizorze.

Pytanie czy daje się nadrywać tylko ten program który aktualnie jest włączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy oczywiście, że telewizor ma taką opcję, bo inaczej nie byłoby w ogóle tematu. :)

Czyli jednym słowem jesteś pewny że dzięki temu modułowi cam, w sieci INEA daje się nagrywać programy przez USB w telewizorze.

Pytanie czy daje się nadrywać tylko ten program który aktualnie jest włączony?

 

Nagrywac mozna i to samo ogladac. W Polsce z tego co szukalem nie ma tv z dwiema lub trzeba glowicami dla DVB-C/S/T.

Dekoder daje zdecydowanie lepszy komfort uzywania.

 

Przejdź się do BOK i przetestuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat: dekoder - moduł

posiadam TV Samsung serii 6770, z modułem CAM działa bez problemu, jakość kanałów HD rewelacyjna, EPG szybkie i co ważne z polską czcionką, podpiąłem do niego pendriva 32GB i ......nagrywa na niego wszystko, można programować w telewizorze na dowolnym kanale i teraz uwaga: nagrywam jakiś program np. TVP 1 HD i w tym czasie mogę oglądać inne kanały ale tylko z tej samej częstotliwości czyli 242.000 MHZ czyli np. Tv Wielkoposka HD, RTL 2, Super RTL czy Extreme Sports. Timeshift tez na module CAM działa bez problemu.

Oczywiście przewagą dekodera jest: więcej opcji,większa pojemność wbudowanego dysku, no i wg mnie największa zaleta to programuje i nagrywam jeden dowolny kanał i w tym czasie oglądam już dowolny inny kanał na którym również mogę zatrzymać obraz. Gdyby były te zalety dekodera w TV to śmiało można korzystać z możliwości nagrywania z modułu w samym telewizorze. I teraz zastanawiam się czy właśnie ta opcja w nowych TV Samsung serii 7xxx i 8xxx (dwa wbudowane tunery TV) nie daje właśnie tych możliwości. Nagrywam na pena jeden kanał i w tym samym czasie oglądam inny kanał na innej częstotliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........................

 

A brakuje już po petardzie mnóstwa kanałów. Teraz gdyby dogadali się z nadawcami i stworzyli ofertę z kanałów INEI i TESAT

(UNIVERSAL CHANNEL, 13 ULICA, SCI-FI, AXN WHITE, AXN BLACK, CBS ACTION, CBS DRAMA, BOOMERANG, POLSAT JIM JAM, SPORTKLUB, FIGHTKLUB, HISTORY CHANNEL, POLSAT VISAT EXPLORER, POLSAT VIASAT HISTORY, POLSAT C&I, SUPERSTACJA)- to mogła by być naprawdę ciekawa oferta. A tak mamy to co mamy :(

 

Rozumiemy, że wtedy (oczywiście zakładając konieczną, niemałą podwyżkę) wykupiłbyś taki pakiet ze 170 kanałami? Jeśli chodzi o oczekiwania to nawet tu, wśród kilkunastu dyskutujących są różne opinie i każdy jest gotowy płacić za coś innego, a resztę uważa za zbędną. Swobodne podejście na zasadzie udostępniajmy wszystko, najwyżej zrobimy pakiety i podniesiemy ceny do niczego dobrego nie prowadzi.

 

 

Przed PETARDĄ płaciłem 94.80 i nie było problemu - oferta była przynajmniej urozmaicona. Sam chyba nie płaciłem tyle? Pewnie mnóstwo osób płaciło jeszcze więcej (INEA MAX + INEA MAX HD + HBO + C+). Wiec nie rozumiem problemu. Z mojej analizy oczywiście z dużych sieci kablowych to INEA zepsuła mocno tak ofertę tv.

 

Nikt nie mówił że nie miała być podwyżka, tylko PETARDA to i tak w stosunku do poprzedniej oferty z przed PETARDY jest tak droga. Zresztą patrzeć na dużych operatorów kablowych to INEA jest najdroższa z oferta TV co do TV.

 

Póki co muszę wytrzymać teraz do końca umowy - liczyłem że jednak poprawi się oferta TV niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...