Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem, że taki wątek przewijał się w temacie parę lat temu, pozwolę sobie zapytać się również o to.

 

Dzisiaj był u mnie człowiek z Ineii, przez 5 lat miałem internet z modemu Motoroli, do modemu podpięty był router D-Link DIR 615 ver. B2 i wszystko chodziło przez te 5 lat świetnie.

Dzisiaj dostałem nowy modem z uwagi na zmiane usługi na szybsza - CISCO EPC3925. Pierwszy modem nie chciał w ogóle połączyć się z siecią Ineii, dopiero drugi załapał ją. I tutaj zaczął się problem - internet na modemie jest, jak się podepnie z komputera do modemu kablem to internet jest (jak widać, w końcu z niego piszę), ale jak podpinam router d-link to nijak nie chce on się połączyć z tym internetem - cały czas jest "establishing" i ikonka od internetu świeci się na czerwono.

 

Przedstawiciel Ineii męczył się ze mną z tym łącznie godzinę (od wejścia do domu) i nic nie chciało działać. Ustawialiśmy serwer DNS na odpowiedni bo podobno trzeba ręcznie, ale nic to nie dało.

Obecnie wgrałem nowy firmware z strony d-link i nic to nie dało. Oczywiście ustawienia wielokrotnie resetowałem do fabrycznych (przycisk reset z tyłu obudowy). Kombinowałem też ustawienia różnych opcji, itd. Nic nie pomaga.

 

Wyraźnie jest problem w dogadaniu się D-linka z Cisco, skoro jeszcze chwilę wcześniej z motorolą działało wszystko. Pytanie co ja mam teraz z tym zrobić?

 

40 minut po napisaniu tego postu gdy już myślałem że wszystkie opcje sprawdziłem udało mi się znaleźć odpowiedź.

Razem z technikiem z Ineii zmienialiśmy adres routera z 192.168.0.1 na 192.168.0.2 aby nie było konfliktu z modemem, a okazało się, że trzeba zmienić też przedostatni zakres i tak po zmianie na 192.168.10.10 wszystko zaczęło pięknie śmigać! To tak na przyszłość gdyby ktoś miał taki problem (a patrząc po tematach w internecie sporo osób ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że taki wątek przewijał się w temacie parę lat temu, pozwolę sobie zapytać się również o to.

 

Dzisiaj był u mnie człowiek z Ineii, przez 5 lat miałem internet z modemu Motoroli, do modemu podpięty był router D-Link DIR 615 ver. B2 i wszystko chodziło przez te 5 lat świetnie.

Dzisiaj dostałem nowy modem z uwagi na zmiane usługi na szybsza - CISCO EPC3925. Pierwszy modem nie chciał w ogóle połączyć się z siecią Ineii, dopiero drugi załapał ją. I tutaj zaczął się problem - internet na modemie jest, jak się podepnie z komputera do modemu kablem to internet jest (jak widać, w końcu z niego piszę), ale jak podpinam router d-link to nijak nie chce on się połączyć z tym internetem - cały czas jest "establishing" i ikonka od internetu świeci się na czerwono.

 

Przedstawiciel Ineii męczył się ze mną z tym łącznie godzinę (od wejścia do domu) i nic nie chciało działać. Ustawialiśmy serwer DNS na odpowiedni bo podobno trzeba ręcznie, ale nic to nie dało.

Obecnie wgrałem nowy firmware z strony d-link i nic to nie dało. Oczywiście ustawienia wielokrotnie resetowałem do fabrycznych (przycisk reset z tyłu obudowy). Kombinowałem też ustawienia różnych opcji, itd. Nic nie pomaga.

 

Wyraźnie jest problem w dogadaniu się D-linka z Cisco, skoro jeszcze chwilę wcześniej z motorolą działało wszystko. Pytanie co ja mam teraz z tym zrobić?

 

Jak dla mnie to masz raczej źle skonfigurowany sprzęt żeby to wszystko działało.

Jaki adres MAC podałeś do rejestracji? Karty sieciowej twojego komputera czy D-Link-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was korzysta z promocj (2 miesiące testownia tv za darmo) jak to dokładnie wygląda, do jakiego pakietu dostaje się dostęp? Pytam bo moi rodzice dostali taką propozycję w jednej z podpoznańskich miejscowości do której dotarła INEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inea.pl krążą nieoficjalne informacje, że zmiany nazw nastąpią na c+gol -> c+ sport2, c+3d -> c+family, c+weekend -> c+family2. Jestes w stanie cos potwierdzic, bądź zaprzeczyc?

 

Inea.pl krążą nieoficjalne informacje, że zmiany nazw nastąpią na c+gol -> c+ sport2, c+3d -> c+family, c+weekend -> c+family2. Jestes w stanie cos potwierdzic, bądź zaprzeczyc?

 

Nazwy kanałów mają ulec zmianie, ale po szczegóły znów odeślę na czwartek :)

 

Dzisiaj był u mnie przedstawiciel problem polegał na tym ze mam predkosc 50 Mb a po teście pokazuje 20 albo 12 powiedział ze 50 to tylko po kablu a nie bezprzewodowo czy to prawda?

 

Tak jak odpisał newpablos, prędkość łączności bezprzewodowej zależy przede wszystkim od możliwości routera rozsyłającego sygnał.

Warto też pamiętać, że zdarzają się zakłócenia, które wpływają na parametry łączności bezprzewodowej - mogą być np. to konflikty z innymi sieciami w lokalizacji, zakłócenia powodowane przez inny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inea.pl krążą nieoficjalne informacje, że zmiany nazw nastąpią na c+gol -> c+ sport2, c+3d -> c+family, c+weekend -> c+family2. Jestes w stanie cos potwierdzic, bądź zaprzeczyc?

 

Nazwy kanałów mają ulec zmianie, ale po szczegóły znów odeślę na czwartek :)

 

Dzięki inea.pl za odpowiedź, czekam/czekamy, dużo czasu nie pozostało. Może jakieś wasze typy? Trzeba przyznać, że wszystko trzymane w tajemnicy do końca.

Ja po cichu obstawiam, że dodadzą 7 canał+, liczę na c+premium2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie ponowić moje pytanie:

czy aktualnie w ofercie jest jakiś kanał dla dzieci z angielską ścieżką dźwiękową?

Z nowej o oferty DISNEY CHANNEL, DISNEY JUNIOR, CARTOON NETWORK, BBC CBEEBIES.

 

Czy Inea coś robi z tv znikają programy (program zakodowany) np.POLSAT HD przede chwilą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka kanałów canal + ulegnie zmianom zgodnie z tym co bedzie dostepne na nowj platformie:P

Pakiet Silwer 49zł cena cennikowa:

zawiera Canal+ Family ,Canal + family 2 Canal+ Family HD ,Canal + family 2 Hd

Pakiet Gold 59 zł cena cenikowa:

zawiera Canal+ Family ,Canal + family 2 ,Canal+ Family HD ,Canal + family 2 Hd, Canal + film ,Canal + film2 ,Canal + film Hd ,Canal + film2 Hd ,

Pakiet Platinium 69zł cena cennikowa:

zawiera Canal+ Family ,Canal + family 2 ,Canal+ Family HD ,Canal + family 2 Hd, Canal + film ,Canal + film2 ,Canal + film Hd ,Canal + film2 Hd ,Canal + , Canal + Sport ,

Canal + HD, Canal + Sport HD

nowe pakiety znajdą sie na cenniku od 1 kwietnia

Ceny promocyjne bedą podane w póżniejszym terminie :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...