Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panstwo, zastanawia mnie Wasze uwielbienie dla TVP HD. Przeciez to kanal powtorkowy ktory w bardzo malym promilu prezentuje cos czego na innych kanalach TVP nie ma. Mysle ze gdyby przeanalizowac oferte to wlasnie taki uklad ktory prezentuje INEA jest ok, no moze z malymi wyjatkami.

 

Nie da sie zadowolić wszystkich jednak zapewniam Was, że nowa oferta z cala pewnoscia cieszy sie duzym powodzeniem i na pewno nie liczmy na jej weryfikacje i zmiane wedle naszych postulatów. Dodatkow zapewne istnieje dla Was alternatywa u konkurencji, glownie tej satelitarnej wiec jest wybor i nie musimy być przeyklejeni do INEA ...

Tylko nie zapominaj że są miejsca gdzie anten satelitarnych nie pozwalają zamontować - głównie w kamienicach - czy jest prawny zakaz trochę bardziej naciągnięte przepisy, nawet spółdzielnie mieszkaniowe też zakazują szczególnie po termomodernizacjach. Dlatego kablówka w bardzo wielu miejscach jest monopolistą. A jak już wcześniej pisałem i wielu innych także nowa oferta jest TYLKO lepsza dla osób które miały pakiety standardowe, bez dodatkowych. I gdyby zniknęło no powiedzmy 10 kanałów to mniej głosów nie zadowolenia ale ponad 30 kanałów to duuuzo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qubaq ..... nie wiem czy jest to forma prowokacji z Twojej strony ..... ale jeśli piszesz, że nowa oferta cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony abonentów to zastanawiam się skąd o tym wiesz? Bo dla mnie "starego", lojalnego abonenta nowa oferta jest totalnym nieporozumieniem !!!!!!!!!!!!!! zarówno cenowym jak i zawartością.

 

A co do kanału TVP HD to ja osobiście i to jest moje zdanie uważam, że jest to jeden z najlepszych kanałów w wysokiej rozdzielczości (abstra[beep]ąc od zawartości programowej). Jest to kanał emitujący w 100% w HD !!!!

I proszę porównać sobie programy TVP HD a np. Tele5 HD jeśli chodzi o jakość !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie anten, to mój znajomy też miał kiedyś problem i załatwił to bardzo szybko: http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Z ... aid=11005d

Tylko że pewnie 2 osoby z 10 wiedzą że taka możliwość jest. Pozostałe 8 jak im powiedzą że nie wolno, bo jest zakaz, czy powołując się na jakieś przepisy - to po prostu nie zmontują anteny i są skazani na kablówkę.

 

 

TV WIELKOPOLSKA - pojawiło się EPG.

 

Po ostatnich wizytach w KingKross kolejek nie zaobserwowałem. Kiedyś i owszem można było się naczekać na informację.

 

Ja jednak mam nadzieję że powstanie jakaś NOWA NORMALNA oferta, głównie dla starszych i jak napisał @andi lojalnych abonentów. Na razie totalna kaszana!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpisaniu cyrografu na 2 lata siedz cicho i plac ,a przy podpisywaniu maxpakietu zapewniali ze bede mial dostep do wszystkich nowosci jakie sie pojawia w ofercie ,a co zrobili kazdy widzi i mam nadzieje ze oszukani odplaca im tym samym.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś zna sposób na zerwanie umowy z Inea bez kar to niech napisze to na forum albo może lepiej na PW . Ja chciałem się dowiedzieć jakie są kary za zerwanie umowy to konsultantka telefoniczna podała jakieś kosmiczne cyfry ok 2000 zł ( dwa tysiące) za internet, 2000 zł za telefon stacjonarny też 2000 zł za telewizje no i jakieś 300 zł za internet mobilny .Razem ponad 6000 zł . Brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kwietnia na pewno się pojawią :)

 

Tak żeby była jasność, bo pisaliśmy o tym już, ale chyba nie było do końca zarejestrowane - nie zakładamy z założenia zupełnego odcięcia dotychczasowego Maxa od nowych kanałów. Każde dodanie będzie osobno pod tym względem ustalane.

 

Do INEA: potwierdzacie montaż światłowodu w okolicach Ławicy? Niedługo atakujecie tam z ofertą?

Czy nowy światłowód montowany w okolicy Taczanowskiego/Ściegiennego/Promienista również jest Wasz?

 

Zorientuję się w temacie i dam tu znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przestałem liczyć na zrobienie przez Ineę lepszą ofertę niż petarda!!! Cóż tak to już jest. Chyba że się pozytywnie zdziwię.

 

Jak jeszcze zostanę z INEA MAX, ale coraz częściej myślę pozostawić TYLKO oszczędny chociaż i ten pakiet cenę ma dużą skoro są tam kanały dostępne w DVB-T i tylko kilka innych, + platforma cyfrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na stosunek ceny do zawartości to oszczędny jest najdroższy.

Do Inea.pl:

1. Jak wygląda teraz sytuacja osób, którym kończą się stare promocje - są one przedłużane z automatu na kolejny okres, jak to było w ostatnich 2 latach, czy też dzieje się coś innego?

2. Czy mając starą promocję, można przejść na nową o niższej kwocie sumarycznej (przed końcem rzecz jasna)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

michał: szkoda twojego pisania i czasu, że na jednym kanałe coś tam się tnie, ja w zasadzie gdybym miał to opisywać to wiecznie musiałbym oglądać tv a mało tego jeszcze lapek musiałby być non stop załączony. Bierzmy poprawkę, że takie rzeczy będą miały miejsce: czy to będzie tv naziemna, kablowa czy satelitarna.

Mam pytanie do inea.pl: Co tak naprawdę spowodowało, że nie dodaliście do nowej oferty "petardy" NG HD oraz NG WILD HD, a zostawiliście klientom tylko wersje SD, przecież to się kupy nie trzyma, takich jak ja jest zapewne bardzo sporo (z podniesionym ciśnieniem). Platformy satelitarne w większości reklam na froncie stawiają jakość HD, a my dostajemy "z liścia" od was. Jeżeli nawet postawiono wam wysokie progi co do opłaty za te kanały, to jako solidna firma powinniście wziąść to przy zakupie na (-) i nadrobić sobie zyskiem ze sprzedaży wiązanej (2,3,4 paków). Inne rozwiązanie jaki mi się nasuwa, sam dostawca wam odmówił współpracy, jeśli jest inne proszę o odpowiedź. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest jeden kanał. Napisałem już wcześniej na FB tam wymieniłem kilka kanałów. Oglądanie jest uciążliwe. Około dwa lata temu też był podobny problem to dopiero po złożeniu reklamacji i po poinformowaniu o problemach w UKE sprawa ruszyła i do tej pory było ok. Problem widniał w instalacji ale po za budynkiem.

 

A tak jak przeglądam forum to nie tylko nasza sieć zrobiła taki prezent abonentom. Inni także mniej lub bardziej "zmodernizowali" swoje oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ja rozumiem, że tną koszty - takie czasy. Ale skoro i tak w kablu puszczają sygnał NG HD to niech go zainteresowanym udostępnią za opłatą. Ja z ogromnej liczby kanałów regularnie oglądam w zasadzie 5 TVN HD, NG HD, TVP HD, Discovery HD, TVN Turbo HD. Z tej piątki moja żona ogląda np. TVP HD często.

Dla takich klientów jak ja nowa oferta to totalna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to także nowa oferta to totalna porażka. Tym bardziej że kanały z DVB-T jest dostępna za FREE oraz z racji że korzystam także z sat i mam pakiet podstawowy za FREE tez mam dostęp do kanałów kodowanych. Koszty to temat może, a kablówka powiększa zasięg przejmując/kupując mniejsze sieci często nie remontowane, a modernizacja pociąga za sobą koszty.

A mnie zmartwił niestety taki duży krok w tył - myślałem że INEA jest profesjonalistą wśród tv kablowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shider i inni

Żeby zrozumieć ostatnie posunięcia Inei, trzeba zadać tu kilka pytań:

- ilu abonentów nie ma w ogóle wykupionej oferty cyfrowej i korzysta tylko z analogu?

- ilu abonentów ma zakupione tylko podstawowe pakiety: mini, oszczędny, wygodny/komfort?

- ilu korzysta z oferty max (inea max, max HD) i premium?

Najlepiej gdyby ktoś z Inei podał chociaż procentowo te dane, ale tego oczywiście nie zrobią, więc pokombinujmy sami.

Na jakiej grupie abonentów można zarobić najwięcej kasy? Na tych [beep]ach (nie ubliżam tu nikomu, sam nim jestem - prezentuję tylko tok myślenia speców z Inei), którzy mają już wykupione jakiś max bądź coś z premium? Nie, bo my już płacimy drogo i biorąc pod uwagę ogół abonentów Inei wcale nie jest nas dużo i możliwości kombinowania z pakietami praktycznie brak. A która grupa abonentów jest najliczniejsza? Oczywiście ta z mojego pierwszego i drugiego pytania i stąd po wprowadzeniu "petardy" zaczęło się wydzwanianie z promowaniem nowej oferty wśród abonentów z najniższymi pakietami. Dziwicie się jeszcze skąd w/g Inei jest tak duże zainteresowanie nową ofertą? Dopłacając PIĘĆ zł (czy kilkanaście dla abonentów z najniższymi pakietami) zyskuje się kilka ciekawych programów w tym kanały HD.

WNIOSKI: Inea chwali się blisko 140 000 abonentów więc nawet nie trzeba precyzyjnych danych żeby zrozumieć tą całą petardę. Obniżenie kosztów przez usunięcie z oferty blisko 30 kanałów to zysk, pięć (czasami więcej) złociszów od kilkudziesięciu tysięcy abonentów skuszonych nową ofertą - zysk zysk zysk!!!

Ot cała tajemnica petardy.

A propos liczby abonentów: jakiś czas temu natknąłem się w necie na informację, że to Multimedia ma najwięcej abonentów w Wielkopolsce nie Inea. Jak to znajdę to zapodam źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalx1974 ja też uważałem do czasu petardy inee za profesjonalną sieć i przez to godziłem się z większymi kosztami w stosunku do alternatywnych rozwiązań.

 

@thx do mnie dzwonili pierwszego dnia więc może target był jednak inny i może ludzie z maxami przynoszą straty ? :) Oczywiście konsultantka twierdziła, że dostane prawie wszystko co jest obecne w Max i Max HD. Ponieważ mam pakiet Rozrywka i Max HD skłamała, że w zasadzie nic nie stracę. Oczywiście jedyną możliwością było wzięcie 4 paku, którego do niczego nie potrzebuje. Co do ilości niższych pakietów to pewnie jest porażająca. Sporo moich znajomych ma Inee głównie dla internetu z najniższymi pakietami tv. W ich wypadku petarda faktycznie może zadziałać, ale nie przez ofertę TV lecz wyższe prędkości internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od początku wprowadzenia nowej oferty miałem 3 telefony, średnio 1 na tydzień. Ale konsultant nie był wstanie mnie przekonać do nowej oferty. A na moje informacje dotyczące ewentualnie przejścia do którejś z platform, niż przejście na SUPER HD za 79.90 odpowiedź konsultanta była następująca: "widzę że jest pan zorientowany".

Dlatego sami konsultanci jakoś nie wierzą w nową ofertę. W każdym razie muszą się MOCNO napracować aby wcisnąć bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...