Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Nie myślałem że po epizodzie z udawaniem moderatora i pracownika Inei będziesz miał czelność się jeszcze wypowiadać w tym temacie, ale jak widać cały czas Ciebie nie doceniam.

 

Co to znaczy "być na tapecie" w sieci? To jest gorsze czy lepsze niż zapłacić 500 zł kary? A można zapłacić np. 800 zł żeby nie być na tapecie? Albo 0 zł i być na podwójnej tapecie w sieci? Tak pytam bo jestem cwaniakiem.

 

A tak na poważnie, żeby zakończyć ten temat raz na zawsze. Według regulaminu, zgłaszać trzeba wszystkie urządzenia należące do kategorii tzw. "odbiorników abonenckich". Ich definicja jest stosunkowo zawiła, wiadomo, że chodzi o komputer, telefon z Wi-Fi, konsolę do gier, tablet - korzystają z "gniazda abonenckiego", natomiast dużo trudniej im byłoby zakwalifikować do tej grupy drukarkę Wi-Fi, która nie korzysta z Internetu, bądź dysk zewnętrzny do back-up'u taki jak Apple Time Capsule. Za każde urządzenie 5 zł / miesięcznie. Czyli globalnie może to wyjść więcej niż za samą usługę (!).

 

Niby można by więc wykupić ten modem za 10 zł / miesięcznie i mieć święty spokój. (Jak Ty mówisz: wykupić Wi-Fi) BŁĄD: zwolnione z opłat są tylko terminale podłączone bezprzewodowo do modemu Wi-Fi Dostawcy. Czyli nawet jak wykupisz modem Wi-Fi, ale podłączysz go przewodowo ze swoim prywatnym routerem (bo np. potrzebujesz routera Dual Band), to i tak... płacisz karę, bo urządzenia nie są podłączone bezprzewodowo do modemu Dostawcy, tylko do Twojego.

 

Jakby tego było mało - jest jeszcze jeden haczyk. W regulaminie jest mowa o odbiornikach, a w cenniku, jest tylko i wyłącznie mowa o zwolnieniu z opłat za dodatkowe terminale abonenckie. Według regulaminu nie każdy odbiornik jest jednocześnie terminalem. Terminalem jest komputer, karta sieciowa, router. Natomiast według regulaminu nie jest nim telefon, drukarka, itp. Czyli nawet jak masz usługę Wi-Fi, to i tak musisz płacić 5 zł miesięcznie za każdy podłączony odbiornik nie będący terminalem abonenckim. W moim przypadku dodatkowe 3-4 urządzenia, w zależności od interpretacji - chyba musiałbym się zwracać za każdym razem z zapytaniem na piśmie. Czemu telefon nie jest terminalem abonenckim? Bo jest wymieniony obok terminali abonenckich, jako jeden z rodzajów odbiorników. Czyli 5 zł miesięcznie za każdego iPhone'a ;)

 

Innymi słowy klienci używający własnego sprzętu, są tak czy inaczej zmuszeni płacić 5 zł za każde podłączone bezprzewodowo urządzenie (operator wymusza na klientach ponoszenie dodatkowego kosztu dzierżawy sprzętu, który być może już posiadają - nie jest to logiczne, że płacę więcej za usługę korzystając z mojego sprzętu, jest to pewnego rodzaju dyskryminacja). Do tego regulamin jest nieścisły i w obecnej formie nakłada obowiązek płacenia za część urządzeń Wi-Fi również na osoby, które wynajęły modem Wi-Fi Dostawcy. Jednym słowem bubel.

 

Gdybym chciał go przestrzegać, musiałbym wykupić od nich modem Wi-Fi, włączyć go na częstotliwości 5 Ghz (zakładam, że chcę wykorzystać mój Internet w pełni a nie zadowalać się transferem na poziome 30 Mbit), podłączyć do niego drugi pracujący na częstotliwości 2,4, podłączyć do niego telefony itp., zgłosić wszystkie urządzenia podłączone do drugiego routera, drugi router no i oczywiście dobrze zabezpieczyć OBIE sieci, bo przecież jeżeli tylko ktoś się włamie do którejkolwiek z nich, to zapłacę karę. ABSURD.

 

Reasumując - jakby teraz mieli "brać na tapetę" (bardzo mi się podoba ten zwrot, bardzo) użytkowników, to sprawa trafiłaby szybciej do UKE, niż prezes zdążyłby powiedzieć "Prima aprilis". Wtedy będziesz mógł napisać pismo do UKE, tradycyjnie bez przecinków, kropek, polskich znaków (Twój znak rozpoznawczy) i powiedzieć im wszystkim, że są NAMIERZENI i że bierzesz ich na tapetę.

 

[beep].

 

---EDIT---

A jakby się jeszcze trochę nad tym zastanowić, to regulamin mówi cały czas o urządzeniach abonenta. A co jeżeli te urządzenia nie są moje? Czy płacę za podłączonego do mojej sieci laptopa kolegi? A co jeżeli nie zabezpieczam sieci i każdy może się do niej podpiąć? Regulamin jest po prostu archaiczny, zamiast tych wszystkich pokręconych i przeczących sobie definicji wystarczyłoby np. napisać "każde urządzenie, które posiada lokalny adres IP".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby się jeszcze trochę nad tym zastanowić, to regulamin mówi cały czas o urządzeniach abonenta. A co jeżeli te urządzenia nie są moje? Czy płacę za podłączonego do mojej sieci laptopa kolegi? A co jeżeli nie zabezpieczam sieci i każdy może się do niej podpiąć? Regulamin jest po prostu archaiczny, zamiast tych wszystkich pokręconych i przeczących sobie definicji wystarczyłoby np. napisać "każde urządzenie, które posiada lokalny adres IP".

 

slag Ty im lepiej nie podpowiadaj ;)

Najlepiej zeby sie nie wtracali do tego co mam w domu i co z tym robie!

Czy mam jedno, czy 100 urzadzen w swojej sieci lokalnej to i tak nie wykorzystam wiecej lacza niz wynika z umowy!

Bzdurny okropnie jest ten regulamin, placic za uzywanie wlasnego sprzetu we wlasnym domu...

Jedynym powodem takich zapisow jest chec dodatkowego zarobku nic nie robiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalogowaniu masz u góry Applications & Gaming, w tym dziale masz Port forwarding i DMZ. DMZ jest to wyłączenie firewalla na dana maszynę (podajesz numer ip twojego komputera w sieci wewnętrznej), port forwarding jest to otwieranie portów (podajesz zakres portów jakie mają być otwarte, następnie usługę dla której maja być otwarte i adres ip maszyny dla której aktywujesz porty). Jeżeli masz sieć wewnętrzna najlepiej zrobić to na router lub inną bramkę. Jeżeli nie wystarczy na kompa który ma być widoczny dla danej usługi z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalisz zdalny panel na porcie 8080 to tak.

Na każdym innym porcie (również 80) też zadziała.

 

 

A tak odnośnie płatności za dodatkowy terminal to w cenniku, który dostałem od Inea przy podpisywaniu umowy w punkcie IV. Kary umowne brak jest pozycji mówiącej o karze za niezgłoszone dodatkowe terminale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy ktoś z Was korzysta może z http://www.inea.pl/strony/1/i/284.php (grupy dyskusyjne) czy to działa?

 

Działa, ale ludzie którzy coś wiedzieli lub coś umieli już dawno tam nie siedzą. I ogólnie prawie nic tam się nie dzieje. Jakieś newsy od inei w sprawie przerw dostępu do netu, może jakieś o promocjach a tak to prawie głucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, kiedyś tam się coś działo, teraz to nie ma sensu.

 

Ja tylko z małym pytaniem, rozumiem, że ten dostępny obecnie modem (używając p2p do torrenta i oglądania meczów) mogę już śmiało brać, tak? Dodam, że nie zamierzam dopłacać jeszcze 10zł za wifi, czy co oni tam dają, a wymusić tego na mnie nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w modemie z inei pojawiła się możliwość przekierowania portów ale. Jak zwykle jest ale i tu bardzo proszę o pomoc.

Mam urządzenie z INEI do którego podłączony jest router na którym jest zalogowane DDNS pokazuje że jest zalogowane i tu pytanie jak przekierować porty.

Urządzenie docelowe chodzi na IP 192.168.1.141 mój router ma stosowne przekierowanie

DDNS widzi mnie jako 192.168.0.10

na urządzeniu inei brak możliwości wpisania adresu z zakresu 192.168.1 gdyż jest tam ustawiony zakres 192.168.0????

Proszę o pomoc jestem odcięty od mojego FTP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz taki układ:

INEA M/R <-> ROUTER <-> Serwer FTP ?

Jeżeli tak to:

Router od strony INEA dostaje 192.168.0.10

Router od strony Sieci pracuje na 192.168.1.xxx

 

Ustawiasz w INEA DMZ na 192.168.0.10 i wszystko co przychodzi do INEA od razu idzie do routera i tam masz przekierowane porty na ftp.

Jedyny problem jest taki, że musisz wchodzić przez IP bo ROUTER nie wie jakie jest IP publiczne na INEA.

Jeżeli chcesz korzystać z DYNDNS to musisz odpalić klienta na kompie (np. ddclient na linuxie) i tak go ustawić żeby IP pobierał nie lokalnie ale ze strony internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

 

W DMZ wpisuje IP routera ale od strony WAN czyli to co dostaje od Routera INEA czyli 192.168.0.10.

 

To, że nie działa mu DDNS wynika z tego, że ani jego router, ani Synology nie wiedzą jaki jest publiczny adres IP na routerze INEA.

Na linuxie aplikacja do odświeżania DDNS-a ddclient ma możliwość pracy w trybie, że zamiast pobierać adres z interfejsu lokalnego pobiera sobie go ze strony http://checkip.dyndns.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...