Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do co sie orientują i mam nadzieje że mi pomogą. Podpisałem wczoraj umowę na internet w INEA czekam za monterem który przyjdzie niestety dopiero w środę. będę miał modem Cisco( nie bralem tego router thompson)

Chce sobie zrobić sieć bezprzewodowa i chciałbym korzystać z torrentów oczywiście mam parę pytań z tym związanych czytałem poprzednie posty ale tak w celu potwierdzenia:

1.przychodzi monter i każe mu modem cisco podłączyć do mojego netbooka, on wczyta adres MAC karty sieciowe i po kablu aktywuję mi neta- tak???

2. Później muszę sobie kupić router z wi fi najlepiej z tego co czytałem to jakiś TP Link z możliwością klonowanie adresów MAC???

3. Później ustawia sie w routerze ten adres MAC jaki ma INEA i wszystko śmiga, czy jest tam jeszcze jakiś haczyk ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto jeszcze sciaga torrenty albo emule ... w sieci od grona jest portali PL i ZAGR. gdzie mozesz zasysac pliki ... od reki ... ponoc INEA blokuje porty , ja wzialem WIFI i testujac sciaganie wszystko idzie jak poo masle

 

Jesli za bardzo nie wiesz jak "ustawic" router popros instalatora zeby Ci pomogl ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na problem z wyskakującym błędem 5 na kanałach bajkowych, muzycznych i polsat.

Wczoraj był u mnie monter i kazał założyć drugie gniazdo , bo stwierdził , że jest słaby sygnał , a mnie to dziwi bo cały czas był dobry.

Wykopiłem abonament Inea Max i HD i od tej pory to się zaczęło. Dziwne , że na Canal+ i HBO nie ma zakłuceń.

Dzisiaj nawet podłączyłem jeden dekoder i błąd nie ustąpił. Zapomniałem wspomnieć , że mam multiroma. Ponoć twierdzą , że jak założę drugie gniazdo

za 150 zł to usterka zniknie , nie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.przychodzi monter i każe mu modem cisco podłączyć do mojego netbooka, on wczyta adres MAC karty sieciowe i po kablu aktywuję mi neta- tak???

2. Później muszę sobie kupić router z wi fi najlepiej z tego co czytałem to jakiś TP Link z możliwością klonowanie adresów MAC???

3. Później ustawia sie w routerze ten adres MAC jaki ma INEA i wszystko śmiga, czy jest tam jeszcze jakiś haczyk ????

Możesz tak zrobić.

 

Ile czasu trwa aktywacja nowego modemu po przejściu na szybki internet? Co trzeba zwrócić wraz ze starym modemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta jakoscia sygnalu dla odbioru hd to juz byly niezle cyrki , nie daj sobie wcisnac ze trzeba zakladac nowe gniazdo , niech najpierw dokladnie sprawdza sygnal na stacji czolowej czyli na "skrzynce" gdzie leci sygnal do abonentow , mialem podobny problem , koles sprawdzil podkrecil cos pogrzebal i sygnal sie wzmocnil , ONI szukaja tylko jeleni zeby kase sciagnac

 

chyba ze masz zly rozdzielacz sygnalu ktory oslabia sygnal przez multiroom , ja mam zalozony trojnik i jest OK

zeby wziac szybkiego neta musisz podejsc do BOKu i oddac stary modem zeby mogli wydac CI nowy , wowczas w domu podlaczasz nowy modem , czekasz az sie zaloguje do sieci moze to trwac do 4 godzin , mi cisco zalogowal sie w godzine , wifi w 30 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na problem z wyskakującym błędem 5 na kanałach bajkowych, muzycznych i polsat.

Wczoraj był u mnie monter i kazał założyć drugie gniazdo , bo stwierdził , że jest słaby sygnał , a mnie to dziwi bo cały czas był dobry.

Wykopiłem abonament Inea Max i HD i od tej pory to się zaczęło. Dziwne , że na Canal+ i HBO nie ma zakłuceń.

Dzisiaj nawet podłączyłem jeden dekoder i błąd nie ustąpił. Zapomniałem wspomnieć , że mam multiroma. Ponoć twierdzą , że jak założę drugie gniazdo

za 150 zł to usterka zniknie , nie chce mi się wierzyć.

 

 

Złóż reklamację niech Ci odpowiedzą na piśmie - żądaj rekompensaty. Mi się udało- teraz jak piszę że odbiór kanałów nie jest taki jak powinien( zakłócenia, zawieszki dekodera, resety , brak EPg) już nawet nie sprawdzają tylko dekoder wymieniają - od czerwca mam już "TRZECI" dekoder.

 

Walcz z nimi tylko napisz reklamację na adres 'info@inea.pl' powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Zmieniłem niedawno operatora kablówki - przeszedłem z echostara właśnie do inei. Przeczytałem wcześniejsze wątki i podsumowując stwierdzam, że problemy które macie są powiedziałbym błahe w porównaniu z tymi, które ja miałem w echostarze. Ale nie będę teraz opisywał swoich epizodów z ponad 3 letniego "związku" z poprzednim providerem, napiszę tylko - przejście to inei to była trafiona decyzja! :)

Net działa mi od początku idealnie (wyciągam praktycznie zawsze max downloadu i zawsze max uploadu); tv (kanały z wygodnego hd) też ok. Jedyne do czego się doczepiam to jakość tvp1, tvp2. Jest ona po prostu fatalna, a co najgorsze to brak trybu 16:9 na rzecz letterboxa (sporo programów i audycji sportowych jest od jakiegoś czasu w 16:9). Poza tym skąd oni retrasmitują te programy? Na cyfrze czy n-ce te kanały mają o wiele lepszą jakość no i jest "normalne" 16:9. W poprzednich wątkach napotkałem tylko wzmiankę na ten temat i info, że inea nie nadaje kanałów tvp (prócz tv polonia) w 16:9 tylko właśnie w letterboxie. Na chatcie inei nie dowiedziałem się nic (3 razy "dyspozytor opuścił chat"). Czy może ktoś wie coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA pobiera sygnał z naziemnego nadajnika.

Stąd jakość kanałów TVP 1 jak i TVP 2 jest na słabym poziomie.

Byc może jak na TVP 2 zwilkiwdują pasmo rozłączne to sygnał bedzie pobierany z satelity i wtedy przy okazji właczną satelitarny przekaz TVP 1.

No ale na to poczekamy, bo jak wiadomo koszty dla operatora są dosyc wysokie aby pobierac sygnał TVP 1 i TVP 2 z satelity ze względu na kodowanie w NDS ( dosył do nadajników naziemnych i sieci kablowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już biorą z naziemnego to przecież można brać z naziemnego MUX'a, tak sobie "gdybam". Szczerze mówiąc, mając pakiet wygodny HD liczyłem, że chociaż te najbardziej "podstawowe" kanały SD będą przekazywane w "formie cyfrowej", a nie przerabiane z analoga na cyfrę i dopiero w kabel. Dla mnie to spore przegięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo rozłączne na tvp2 i tak nie jest potrzebne, bo przecież jest tvp info poznań jako oddzielny kanał. Więc o wiele korzystniejsze byłoby retransmitować tvp1 i 2 w jakości cyfrowej z rozłącznym pasmem warszawskim, nie widzę tu najmniejszego problemu. Cóż - poczekamy, zobaczymy. Póki co (na szczęście) to jedyna kwestia, do której doczepiam się w inei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mozna sie doczepic tez tego ze raz w roku INEA dolacza wieksza ilosc kanalow :)

w 2010 byl to okres od kwietnia do czerwca, sierpnia wtedy rozszerzono opcje HD i dodano w sumie ok 26 kanalow :)

 

co jednak nie zmienia faktu ze nie dodano do oferty kanalow PL ktore za free sa nadawane na satelicie :)

 

 

 

pobedziesz abonentem tej sieci to zobaczysz jak kolorowo jest u nas :lol::roll::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...