Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie, jak zrezygnuje z usług inei (posiadam 4 pak) w ramach tego całego zamieszania z podwyżkami to czy jak podłącze kabel antenowy do TV to będę miał jakieś programy? Bo mam TV w drugim pokoju i tam podłączony kabel prosto z gniazdka do TV i jest sporo programów. Czy po rezygnacji z usług Inei nie znikną mi programy (nie chodzi mi oczywiście o wszystkie jakie miałem w pakiecie Super HD ale 30 programów jak na drugim TV w zupełności mi wystarczy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, jak zrezygnuje z usług inei (posiadam 4 pak) w ramach tego całego zamieszania z podwyżkami to czy jak podłącze kabel antenowy do TV to będę miał jakieś programy? Bo mam TV w drugim pokoju i tam podłączony kabel prosto z gniazdka do TV i jest sporo programów. Czy po rezygnacji z usług Inei nie znikną mi programy (nie chodzi mi oczywiście o wszystkie jakie miałem w pakiecie Super HD ale 30 programów jak na drugim TV w zupełności mi wystarczy)?

 

Zawsze możesz podłączyć antenę do bezpłatnych kanałów z DVB-T.

Albo wybrać pakiet standard z nową umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

East & West to nie jest rodzinny biznes, mają zdaje się, że ze 30 tysięcy abonentów.

Pisząc o biznesie rodzinnym miałem na myśli raczej osoby właścicieli... popatrz na nazwiska :)

Wiem jakie tam są nazwiska, jeszcze ciekawszy jest adres e-mail :D Ale to po prostu inna spółka tej samej firmy, tak samo Inea ma kilka spółek zajmujących się różnymi [beep]ołami, np. prezesem HFC Systems odpowiedzialnego bodajże za podciąganie światłowodów jest żona prezesa Inei :)

 

Nie wiem co Was dziwią te ceny, kilka tygodni temu ktoś wrzucał tu skan cennika tej promocji i mówił, że dostał taki cennik na Wilczaku, tak więc najwidoczniej używają go też w miejscach, w których ludziom nie idzie. Chcecie to spróbujcie przyjść z tym cennikiem do punktu Inei i powiedzcie, że chcecie skorzystać z tej promocji, może się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis dzwonili do mnie technicy z informacja czy dalej wystepuja problemy z bledem e8

moje 5 reklamacji chyba zostanie uznanych bo potwierdzili ze zmagali sie z problemami...

 

ciekawe ile mniej zaplace w tym miesiacu

 

 

czekam na odpowiedzi na reklamacjie... dobrze ze mam darmowy telefon to moge sobie wydzwaniac na infolinie ile chce z kazdym problemem i zglaszac reklamacje z kazdym ale to kzdym najmniejszym niedociagnieciem czy problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 od nowego sezonu nie będzie pokazywany w Polsacie zostaje tylko RTL ale nasza inea go wycofuje bo będzie chciała zarobić na PPV mam pytanie do ludzi z tego forum ogląda ktoś to ruskie hd? Rok temu były obietnice ze wycofują kanały bo nie chcą podnosić cen dziś podnoszą a dają w zamian słabe kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV REPUBLIKA miała być odkodowana od 03 do 17 marca 2014. Zapomnieli że rozmowę prowadzili z nadawcą?

 

Nie zapomnieliśmy, rozmowy były, ale koniec końców do niczego nie doprowadziły. Nadawca odrobinę pospieszył się z komunikatem.

 

Wiecie coś na temat promocji inea na internet? Od wczoraj w radio Eska w kółko reklamy w stylu: promocja inea, internet 15Mb za 49,9 zł. Na stronie oczywiście nie ma żadnych informacji.

 

Testujemy różne formy komunikacji i ich skuteczność. W tym wypadku jest to tygodniowa kampania radiowa i miesięczna internetowa.

 

Pojawiały się też niedawno zapytania o portal - testujemy w tej chwili różne rozwiązania. Na razie jeszcze za wcześnie żeby cokolwiek powiedzieć, bo testy mają między innymi powiedzieć, co będzie najkorzystniejsze do zaoferowania. W każdym razie jest tego typu tematów trochę na tapecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Testujemy różne formy komunikacji i ich skuteczność. ...

Ale komunikacja z klientami to leży i kwiczy.

Po pięciu telefonach z ofertą odnowieniową, o których juz pisałem wcześniej, nastąpił moment, w którym sam musiałem zadzwonić na infolinię - padł mi internet.

Czekałem na połączenie jedynie 9 minut :brawo:

Konsultant bardzo sympatyczny, wyluzowany ale z odpowiednią wiedzą. To nie sarkazm!

Pomógł i naprawdę pozostawił dobre wrażenie.

Ale do rzeczy. Również jego zagaiłem o dziwne telefony z ofertą i niekumatych dzwoniących. Stwierdził, że nie ma problemu, pomoże, przekaże itd.

Wklepał dodatkowy numer do kontaktu, żeby wolno myślący nie musieli dzwonić o określonej porze, obiecał, że zadzwonią jutro czyli wczoraj.

ineapl, jak myślisz - zadzwonił ktoś?

Bogu dzięki do końca marca mogę się bezkarnie na was wypiąć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w temacie udostępniania sygnału TV z Inea.

W chwili gdy firma, która przeobraziła się w Inea, wchodziła na rynek Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych likwidowała dotychczas istniejące instalacje TV- anteny zbiorcze zastępując je kablami. Odbywało się to za zgodą i jak myślę przy współpracy z SM Osiedle Młodych. Osobom, które nie decydowały się na podpisanie umowy z operatorem kablowym, był zagwarantowany dostęp do sygnału w pakiecie minimalnym - za około 5 PLN.

Aktualnie w sytuacji kiedy funkcjonuje Naziemna Telewizja Cyfrowa rodzi się pytanie, czy spółdzielnia bądź Inea, ma obowiązku zapewnienia dostępu do sygnału w zakresie dostępnym w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Ponieważ nie jestem miłośnikiem TV, oferta NTC jest dla mnie wystarczająca. Niestety nie będąc klientem Inea jestem pozbawiony dostępu do anteny/kabla.

Gdy zwróciłem sie do SM Osiedle Młodych o dostęp do Naziemnej Telewizji Cyfrowej zostałem skierowany do Inea jako operatora funkcjonującego na terenie SM Osiedle Młodych.

 

Czy ktoś się orientuje czy SM Osiedle Młodych ma obowiązek umożliwienia dostępu do Naziemnej Telewizji Cyfrowej, czy to w ramach dostępu do anten zbiorczych, czy w imię współpracy z Inea za pośrednictwem kabla.

Zakładam, że w chwili likwidacji anten zbiorczych SM Osiedle Młodych zadbała o interes spółdzielców - mieszkańców, gwarantując im na poziomie minimalnym dostęp do TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy operator jest zobowiązany dołączyć kanały z naziemnej tv.

Podaj podstawę prawną.

Bo wydaje mi się, że mijasz się z prawdą:

cytat:

"ustawa o radiofonii i telewizji nie nakłada na podmiot rozprowadzający programy telewizyjne obowiązku bezpłatnego oferowania jakichkolwiek usług - w tym bezpłatnego dostarczania programów określonych w art. 43. ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji. Nie nakazuje także wprowadzania do oferty wszystkich programów rozpowszechnianych w naziemnej telewizji cyfrowej"

 

Poczytaj zanim znowu coś palniesz:

"Zgodnie z art. 43. ust 1 ustawy o radiofonii i telewizji, operator rozprowadzający program jest obowiązany do rozprowadzania następujących programów (zasada must carry): TVP1, TVP2, regionalnego programu telewizyjnego rozpowszechnianego przez Telewizję Polską, Polsat, TVN, TV4, TV Puls"

żródło:

https://satkurier.pl/news/95516/czesc-ab ... -puls.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablówki przesyłają kanały sposobem cyfrowym,które można obejrzeć mając dekoder.Oprócz nich występuje przesył kanałów analogowych,a te nie wymagają dekodera,wystarczy podłączyć kablem do telewizora.Jeżeli rezygnuje się z odbioru tv w kablówce,następuje całkowita blokada wszystkich kanałów tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lipa jesli chodzi o mnie. Bede musiał pozostac w inei. Rozumie że w każdej chwili będę mogł zrezygnować po 1. kwietnia z usług inei ponieważ przechodzę na umowę na czas nieokreślony. Planuje przeprowadzkę we wrześniu tego roku (a umowę z ineą mam do lipca 2015) dlatego ta kwestia jest dla mnie niezwykle ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lipa jesli chodzi o mnie. Bede musiał pozostac w inei. Rozumie że w każdej chwili będę mogł zrezygnować po 1. kwietnia z usług inei ponieważ przechodzę na umowę na czas nieokreślony. Planuje przeprowadzkę we wrześniu tego roku (a umowę z ineą mam do lipca 2015) dlatego ta kwestia jest dla mnie niezwykle ważna.

Umowa na czas nieokreślony zmieni się dopiero po lipcu 2015 po zakończeniu umowy albo nawet po styczniu 2016 bo najpierw jest przez 6 miesięcy rolowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lipa jesli chodzi o mnie. Bede musiał pozostac w inei. Rozumie że w każdej chwili będę mogł zrezygnować po 1. kwietnia z usług inei ponieważ przechodzę na umowę na czas nieokreślony. Planuje przeprowadzkę we wrześniu tego roku (a umowę z ineą mam do lipca 2015) dlatego ta kwestia jest dla mnie niezwykle ważna.

 

Jeżeli umowa kończy się w lipcu 2015 roku,to dopiero wtedy przejdziesz na czas nieokreślony,w wypadku gdy w tym miesiącu nie zrezygnujesz.Brak rezygnacji oznacza kontynuację umowy z podwyżką do terminu końcowego określonego w zawartej i realizowanej obecnie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100% zwłaszcza jeśli chodzi o ten Upload. Trzeba powtarzać to 1.000.000 razy aż do skutku że te nędzne nawet 4 Megabity przy 100 i 250 Download to jest totalna nędzna. Jak ktoś chce to potrafi dać więcej ciągle na tym zarabiając. W Rogoźnie był taki operator jak Dipol z Piły. Doił ludzi jak tylko się dało bo było monopolistą. Jakość TV to tragedia a prędkości internetu jak 5 lat temu u innych nie wspominając o cenach.

Póki nie będzie konkurencji, która nie będzie doiła klientów w ten sam sposób co teraz INEA to możemy zapomnieć o zmianach na lepsze bo po co jak im tak dobrze. Klient jest zawsze na końcu. Zawsze jest jakaś wymówka by nie ponosić żadnych kosztów bo ktoś by czegoś więcej chciał.

 

Może pewnego dnia coś się zmieni chociaż prędzej pewnie zmienie dostawcę niż INEA pójdzie na rękę swoim klientom.

 

Kurde nie ma co się podniecać moim zdaniem, że w swarzędzu mają 10 MB/s uploadu bo i po co, co to łaska jest jakaś?! Ludzie otwórzcie oczy, już wam mówię do czego zmierzam.

 

Na dzień dzisiejszy INEA ma praktycznie monopol nie tylko na Poznań, ale i Wielkopolskę w związku ze swoimi usługami, nie tylko internetem.

Obecnie INEA oferuje łącza różne ale przeważnie ludzie korzystają z 50, 100 i nieliczni gdzie jest światłowód mają opcję 250 Mb/s to są oczywiście prędkości tzw. DL/downloadu.

Natomiast UL/upload są na poziomie 4 Mb/s i jak teraz okazuje się w Swarzędzu jest 10 Mb/s UL " WOW ".

No i tu teraz wg. mnie są sprzeczne informacje od INEA. Otóż jak wiemy INEA od bardzo długiego czasu tłumaczy się, że zwiększenie UPLOADU na klienta indywidualnego nie jest możliwe na " dzień dzisiejszy ", gdyż wiąże się to ze zmianą/ przebudowa infrastruktury sieci internetowej a to ciągnie za sobą koszta. OK! rozumiem to i ja i podejrzewam większość abonentów INEI, ale koszta i inwestycje ciągną za sobą zyski, to po pierwsze.

No ale po drugie teraz przechodząc do rzeczy skoro normalna infrastruktura sieci nie pozwala obecnie wprowadzić większej prędkości Uploadu niż 4 Mb/s, to dlaczego ci w Swarzędzu i innych miejscach gdzie macie światłowód mają aż albo tylko 10 Mb/s ??? Co w takim razie ich ogranicza, bo tu już nie powiecie, że na światłowodzie nie mogą mieć większych możliwości.

 

Wiele razy było tu na forum wspomniana oferta INTERNETU W WINOGRADZKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ gdzie klient indywidualny w domu ma światłowód o prędkości 300 MB/s Downloadu i 300 Mb/s Downloadu. Wobec powyższego nie wstyd INEI nazywać się liderem Wielkopolski?

 

Gwarantuje wam, że gdyby nie wasz monopol to byście zginęli śmiercią tragiczną wobec choćby takich ofert jak mają na Winogradach, przynajmniej jeśli chodzi o internet.

 

Tyle z mojej strony na tą chwilę jeśli chodzi o wasze usługi internetu.

 

Odnośnie TV to przyznaję wiele razy krytykowałem INEę i zdania do końca nie zmieniłem gdyż nie było ku temu podstaw, zmian pozytywnych.

To co teraz napiszę odnośnie TV kieruję nie tylko do samej INEI ale też i samych użytkowników forum wypowiadających się w tym temacie.

Otóż drodzy koledzy i koleżanki tu piszący siadłem ostatnio do komputera i przeglądnąłem mnóstwo ofert innych operatorów kablowych i cyfrowych i stwierdziłem jedną rzecz, jeśli chodzi o ofertę TV to INEA nie wygląda wcale tak źle. Nie twierdzę, że jest super bo jest przynajmniej kilka kanałów, których brak w ofercie INEI bądź zostały z niej usunięte.

ALE JAK WIADOMO NIKOMU SIĘ NIE DOGODZI.

 

Ale tak naprawdę wydaje mi się, że to nie w tym jest problem, tylko problemem jest to, że INEA jest głucha na głosy swoich abonentów i sygnały co powinno się znaleźć w ofercie, ewentualnie zniknąć z niej. Nie twierdzę, ze to my będziemy decydować bo końcowe zdanie i tak należy do was, ale zacznijcie się troszkę liczyć z naszym głosem a nie dodajecie naprawdę programy do oferty, które często są zwykłymi dublami i [beep].

 

Przypominam, że to my ABONENCI generujemy dla was zyski, zacznijcie więc nas szanować a jak się domyślam odbije się to z wzajemnością dla was, co będzie mieć pozytywne odzwierciedlenie w postaci zysków w waszej kieszeni.

 

W przeciwnym razie konkurencja w końcu was "zje". Owszem teraz macie monopol, ale pamiętajcie nic nie jest wieczne.

 

Ostatnim punktem odnośnie waszych usług i działania pragnę zwrócić uwagę odnośnie działań waszych serwisantów i konsultantów przede wszystkim. "Droga" INEO nie może być tak, że co konsultant to wiele razy albo czegoś nie wie albo co konsultant to mówi coś innego. Przypomnę tylko, że każde połączenie do was nie jest darmowe, nawet jeśli ma się telefon w abonamencie w którymś z paków, to za połączenie płacimy i tym sposobem "dopłacamy" do wypłat, które wypłacacie swoim pracownikom za ich nie wiedzę, nie douczenie.

Prosiłbym aby to zmienić, może jakieś częstsze szkolenia pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o wyjsnienie kwestii możliwości rozwiązania umowy w związki z nowym regulaminem. jest cała masa róznych interpretacji, infolinia jedno, w biurze jeszcze inaczej. mam umowe 2-letnią jeszcze do kwietnia 2015 4-pak Cyfrowy Dom. mogę ja w całości rozwiazać bez płacenia kary czy dotyczy to tylko osób ktorym skonczyła się umowa i przszli na "rolowanie" 6-miesieczne. ktoś ma podoba sytuacje , sprawdził to w praktyce jak wyglada kwestia rozwiązania umowy. z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...