Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

@michalx1974 z czatem nie dzieje się nic nowego. Problem z nim zgłaszaliśmy już tu wielokrotnie jednak na przestrzeni miesięcy nic się nie poprawiło. Nadal jestem zdania, że jest to kanał komunikacji, który równie dobrze mógłby nie istnieć gdyż po prostu nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w nowej ofercie "petardy" usunęliście ludziom blisko 30 kanałów próbowaliście je "zastąpić podobnymi, aby Abonenci nie odczuli różnicy" ?

Z tego co czytam na tym forum, poza bbc knowledge jeszcze na dodatek w SD nic nie wróciło, a pojawiło się kilka programów w proporcji 1:6 względem usuniętych kanałów.

 

Mylisz pojęcia. Jeśli ktoś zechciał przejść na nowe pakiety, to podpisywał stosowną umowę, więc nic nie zostało usunięte. Po prostu w nowej ofercie tych kanałów nie ma i nigdy nie było.

Zgodzę się z Tobą, że mogę mylić pojęcia, ale tylko wtedy gdy pójdę tokiem Twojego myślenia. Faktem jest, że sam przeszedłem z Komfort HD -> Super HD (bo dla mnie średniego ogądacza było to opłacalne i innym z tym starym pakietem również polecam przejście, z założeniem, że lubią swój czas poświęcać na oglądaniu kanałów HD).

Drugi fakt jest taki, że nie jestem ubezwłasnowolniony i podpisując stosowną umową, jednocześnie ją akceptuje. Ale, ale..

Jestem starym waszym klientem i dobrze wiedziałem, że kanały które usuneliście w nowym pakiecie się nie znajdą, więc mam/mamy prawo abyście przy najmniej większość z nich zastąpili je innymi i tak jak piszesz "abyśmy nie odczuli różnicy". Matematyki się nie oszuka, było więcej jest mniej, ludzią to widzą, a pisanie, że "w tej ofercie tych kanałów nie ma i nie było" to przekładając na inny język brzmi: "jak wam się oferta nie podoba to narka".

Hasło "petarda" marketingowo uważam za nie wypał. Trzeba było je zostawić naprawdę na deser, kiedy faktycznie porozumiecie się z nadawcami (tutaj myślałbym o rozwoju kanałów HD), większość klientów już posiada płaskie ekrany i dobrze wiedzą by wykorzystać roździelczości odbiornika trzeba podać dobry sygnał, a rezerwa w ofercie kanałów HD w sieci INEA jest uważam duża.

Inea.pl pogoń do pracy tych co są odpowiedzialni za wsparcia sprzedaży i budowanie ofert programowych, bo mamy koniec lutego, a jest "plaża", chyba, że nas czymś miło zaskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie o co chodzi z nową tajemniczą promocją "obnizka ceny dekodera hd z nagrywarką"?

Dostałem dziś smsa a na stronie inei szczegółów brak.

 

Po chwili

Juz znalazłem:

Promocja trwa tylko do 28.02.2013 r. Miesięczna opłata abonamentowa za pakiet z dekoderem PVR wynosi przez pierwsze 3 miesiące + miesiąc aktywacyjny 15 zł mniej w stosunku do ceny standardowej. Dodatkowo Abonent otrzymuje pakiet Cinemax na 2 pełne miesiące gratis. Promocja skierowana jest do nowych oraz obecnych Abonentów, którzy nie mają pakietu z dekoderem PVR w INEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie z jakiego powodu Inea postanowiła wymieniać modemy? Dla mnie to wygląda niekorzystnie zaminieniać modem, który bardzo długo działa bezawaryjnie, bezproblemowo na coś co może będzie działać.

Prawdopodobnie chodzi o wycofanie standardu transmisji danych opartym na DOCSIS 1.0/1.1 i 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się koniec lutego i jak widać INEA nadal robi swoich abonentów w konia. Z tego co się mówiło nowości miały być do końca stycznia? Normalnie pęknę ze śmiechu jak INEA nowym "petardowcom" doda np. TVP HD, paczkę BBC i AXN reklamując jako nowości :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj udało się w końcu połączyć poprzez czat. Pierwszy raz na połączenie czekałem ponad 30 minut i niestety odpuściłem. Po kilku minutach udało się w końcu połączyć z "kimś" , ale z tego co wypisywał to raczej niczego bym się nie spodziewał, może jedynie te nowości co pisał tutaj inea.pl (szczegółów brak), na czacie o nowych kanałach tv w PETARDZIE nie słyszeli. Co do zapytania o stare pakiety, również brak informacji odnośnie rozbudowania pakietów MAX i MAX HD nawet podczas wypowiedzi ja wnioskuję że wcześniej czy później zmuszą nas do zmiany. Chyba że coś wymyślą. Chociaż zmniejszenie ilości dostępnych kanałów trochę mnie zaskoczyło, jeszcze nie dawno INEA się licytowała która kablówka ma najwięcej kanałów w ofercie. A teraz krok w tył tak około 7 lat.

 

Ja wiem że to jest kosztem kanałów DVB-T które są dostępne za free (nie w INEI). Ale żeby usunąć tyle kanałów to naprawdę trzeba mieć odwagę (ciekawe co dzieci zrobiły że wypadło aż tyle dziecięcych kanałów). Tak samo filmowych usunąć 4 a dodać FILMBOX ACTION który i tak powtarza wiele filmów z pozostałych FILMBOXÓW.

TVP HD traktowany jako premium też się naraził. Reszta oferty to duble SD i HD za które jeśli są w pakiecie to TYLKO abonent wybiera jaką wersję chce oglądać.

Więc skoro są w ofercie to jako dodatek a nie dodatkowy kanał jeśli chodzi o rodzaj transmisji - bo skoro ktoś chce oglądać wersję HD nie będzie oglądał wersji SD i odwrotnie.

 

Może warto by pomyśleć o jeszcze jednym pakiecie np. PRESTIŻ HD gdzie by były wszystkie kanały ze starych pakietów tak jak w ASTANET (z którą wymieniła się kanałami informacyjnymi) http://asta-net.pl/telewizja/cyfrowa-i- ... programow/

 

To jest tylko porównanie.

 

Ale taka jest cała INEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie z jakiego powodu Inea postanowiła wymieniać modemy? Dla mnie to wygląda niekorzystnie zaminieniać modem, który bardzo długo działa bezawaryjnie, bezproblemowo na coś co może będzie działać.

Prawdopodobnie chodzi o wycofanie standardu transmisji danych opartym na DOCSIS 1.0/1.1 i 2.0

Dokładnie, chcą całkowicie przejść na DOCSIS 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama Inei namawia do skorzystania z "obnizki ceny dekodera hd z nagrywarką" kusząc 2 miesięczną gratisowym odbiorem CINEMAX HD. Nie wspomina przy tym, że wiąże się to z koniecznością przejścia do pakietu Super HD. Może uczciwie byłoby to w reklamie także zaznaczyć. Przejście na Super HD wiąże się oczywiście z utratą wymienianych już, 3 popularnych i dobrych kanałów HD. Odsuńcie wreszcie tego kuglarza, który takimi chwytami chce zwiększyć dochody INEI licząc na naiwność swoich abonentów. W efekcie przekonacie się, że te wszystkie posunięcia nie zwiększą a raczej zmniejszą oczekiwane wpływy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota 7 rano?! To jeszcze nie jest źle, ja miesiąc temu dostałem centralnie w nocy, bodajże ok 1.30, oczywiście faktura też była już opłacona :). Ale wiadomo, to pewnie automat wysyła i nasz ulubiony operator nie może nic z tym zrobić!

 

P.s. Tutaj Inei już tak ławto nie pójdzie zablokowanie mojego konta, jak na FB...poczułem się tam w tym momencie jak w najgorszym okresie cenzury PRL. Naprawdę jeszcze z rok temu myślalem, że już bardziej traktować abonentów jak [beep]i sie nie da, ale jednak się myliłem. Nie wiem, nie znam się na prawie, ale to co odwala Inea to dla mnie moimi momentami jest karalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem na ową petarde i otrzymałem super dekoder HD marki technisat. Po jego podłączeniu na kanałach HD występuje chwilowe zamrożenie obrazu czasem pikseloza z chwilowym zanikiem dźwięku. Czy w tym przypadku mogę udać się do boa , aby wymienić dekoder na adb ?

Wcześniej korzystałem z dekodera ADB PVR i nigdy nie miałem takich problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie działa poprawnie to możesz wymienić, tylko zgłoś mrożenie w BOA i niech technik się wybierze do Ciebie. Może przyczyną być za silny, lub za słaby sygnał na rozgałęźniku do mieszkania.

 

Ja miałem podobną sytuację ale z ADB. Po wymianie na TECHNISAT HD jest ok. Czasami się zdarzają przycinki, ale to już wina naszej INEI. Na pewno zaoszczędzisz na prądzie mając TECHNISATA HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Obędzie się bez technika bo wszystko do tej pory działało tylko przy wymianie na ten dekoder to występuje. Podlaczajac technisata musiałem użyć "przejściówki". ADB podłączony był innym takim wkrecanym wtykiem natomiast technisat ma przejście na wciskany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leckow Zostałeś wyróżniony.

 

Inea dalej zaskakuje.

 

Mi odpowiedzieli po kilku dniach na maila dotyczące oferty - aż mnie powaliła odpowiedź.

 

Witam

 

Na stronie http://www.inea.pl znajdują się aktualne promocje oraz wykazy programów.

 

 

--

Pozdrawiam

 

..........................

 

Normalnie wyczerpująca odpowiedź!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. Tutaj Inei już tak ławto nie pójdzie zablokowanie mojego konta, jak na FB...poczułem się tam w tym momencie jak w najgorszym okresie cenzury PRL. Naprawdę jeszcze z rok temu myślalem, że już bardziej traktować abonentów jak [beep] sie nie da, ale jednak się myliłem. Nie wiem, nie znam się na prawie, ale to co odwala Inea to dla mnie moimi momentami jest karalne

 

W kanałach, w których się komunikujemy blokowane są jedynie osoby, które posuwają się do osobistych wycieczek lub nadużywają wulgarnego języka. Jesteśmy otwarci na krytykę i przyjmujemy ją czy tu czy na FB z otwartą przyłbicą, ale w granicach kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...